امیر تتلو متولد ۳۰ شهریور ۱۳۶۶ در تهران با اصالتی آذری است. تحصیلات تتلو دیپلم ریاضی است. امیرحسین مقصود لو، معروف به امیر تتلو یکی از خوانندگان رپ فارسی است، که زندگی شخصی و حرفه ای اش مملو از حاشیه است. او در اینستاگرام چهار میلیون فالوئر دارد. در تانما با بیوگرافی امیر تتلو بیشتر آشنا شوید.

امیر تتلو

عکسی از کودکی امیر تتلو در کنار خواهرانش

زندگینامه امیر تتلو

امیرحسین مقصود لو با نام هنری امیر تتلو خواننده و ترانه سرای ایرانی است که در سبک رپ، پاپ و آر اند بی فعالیت می کند. امیر تتلو در یک خانواده 5 نفره در محله مجیدیه تهران به دنیا آمد. مقطع ابتدایی مدتی به خاطر شغل پدر در رشت زندگی کردند که یکی از خواهرانش همانجا ازدواج کرد و ماندگار شد، امیر به علت وضعیت مالی خانواده از نوجوانی کارگری کرده است و دوتا خواهر بزرگ تر از خود دارد. امیر تتلو مدتی در کارگاه نجاری و مدتی هم در یک سوپر مارکت شاگرد بود. قد او 175 سانتیمتر و وزن او 75 کیلوگرم است.

به گفته خودش: رفیق باز، لجباز، یه دنده، مهربون، احساساتی، بد دهن، غیرتی و در مسائل مالی بی خیال است.

تتلو عاشق لواشک است ولی از شیرینی خامه ای بخاطر اینکه دل می زنه بدش می آید اما شیرینی دانمارکی می خورد و عاشق آب میوه طبیعی است.

گیاه خواری

تتلو یک گیاه خوار است و همواره دیگران را به گیاه خواری و عدم آزاررسانی به حیوانات و کشتن آن ها دعوت کرده و از عدم رعایت حقوق حیوانات انتقاد کرده است. به همین سبب، وی برای خودش عنوان «پسر طبیعت» را برگزیده و در بین دوستدارانش نیز با این عنوان شناخته می شود.

او می گوید منبع درآمد اش از نوشتن ترانه است و برای کلیپ های ویدیویی خود اسپانسر دارد، اما واقعیت این است که او با داماد مهندس عمرانشون در کار ساخت و ساز می باشد.

امیر تتلو

امیر تتلو قبل خالکوبی

امیر تتلو علت انتخاب این لقب می گوید یک اسم ساختگی است معنی خاصی ندارد و قصد او انتخاب لقب خاصی که تنها مختص خودش باشد بوده است.

امیر تتلو، از نخستین خوانندگان سبک آر اند بی در ایران است که توانست به صورت «زیرزمینی» بخواند و شهرتی به دست آورد. وی در اواسط دههٔ ۱۳۸۰ به دبی سفر کرد و پس از مدتی به ایران بازگشت.

سبک هنری امیر تتلو که با آن به اوج شهرت رسیده است رپ می باشد که بیشتر مورد پسند نوجوانان می باشدو طرفداران خاص خودش را دارد.

امیر تتلو در سال 1383 با حسین تهی گروه TNT را تشکیل دادند و بعد از چند کار مشترک از هم جدا شدند و به صورت مستقل فعالیت کردند.

تتلو نخستین آلبوم رسمی خود به نام زیر همکف را در سال ۱۳۹۰ بدون اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر کرد و پس از زیر همکف، تاکنون ۱۱ آلبوم دیگر منتشر کرده است. او تاکنون سه بار توسط پلیس بازداشت شده است. اولین بازداشت تتلو در سال ۱۳۹۲ توسط پلیس امنیت اخلاقی بود و پس از آن در سال ۱۳۹۵ به دلیل «تشویش و اشاعه فساد و فحشا» به مدت بیش از دو ماه در بازداشت موقت به سر برد. تتلو در سال ۱۳۹۷ ایران را به مقصد استانبول، ترکیه ترک کرد و نخستین کنسرت خود را همان سال با حواشی بسیاری در تفلیس ، گرجستان برگزار کرد. تتلو بهمن ۱۳۹۸ در ترکیه به علت آنچه «نقض مقررات ویزا» عنوان شد، به مدت یک هفته بازداشت شد.

در کنار فعالیت هنری، اما رفتارها و گرایش های سیاسی وی در دوره های مختلف، باعث مجادلات فراوانی شده است. نظرهای او دربارهٔ موضوعات گوناگون از جمله سوگواری محرم، قربانی کردن حیوانات، حجاب، و طرفداری وی از برخی مقامات جمهوری اسلامی در کنار اتهاماتی مانند «توهین و دعوت به ضرب و شتم زنان» و «دعوت از کودکان زیر سن قانونی برای رابطهٔ جنسی» ؛ همگی باعث شکل گیری انتقادات فراوانی از سوی منتقدانش شده است

او از چهره های خبرساز و پرطرفدار شبکه های اجتماعی پربازدید در ایران بوده است. حساب کاربری تتلو در اینستاگرام ، به دلیل آنچه زیر پا گذاشتن قوانین این شبکه اعلام شده ، تاکنون دو بار بسته شده است ؛ یک بار در سال ۱۳۹۷ و بار دیگر در سال ۱۳۹۹ . بنابر اعلام بی بی سی فارسی، اینستاگرام در بار دوم اعلام کرد که تتلو دیگر حق فعالیت در این شبکه را ندارد.

امیر تتلو در سال ۱۳۸۲ آغاز به کار نمود و با وبلاگی که امین دانکر، دوست نزدیک او ایجاد کرده بود به انتشار اثرهایش پرداخت. اندک اندک نامی در میان خوانندگان جوان آن روزها پیدا کرد. در سال ۱۳۹۰، تتلو نخستین آلبومش را با نام زیر همکف منتشر کرد. او همچنین آلبوم تتلیتی را در سال ۱۳۹۲ ارائه کرد که حاوی ۱۵ ترانه بود.

وی در ۱۲ آذر سال ۱۳۹۲ بازداشت شد و پس از چند روز با قید وثیقه آزاد شد. چندی بعد، اخبار مبنی بر انتشار ندامت نامه ای از او و تلاشش برای کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

در سال ۱۳۹۳ تتلو ترانهٔ منم یکی از اون یازده تام را در حمایت از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل خواند. این آهنگ تمی غمگین دارد و در آهنگ و نماهنگ تولید شده برای آن، از زمین خاکی، بدبختی و توپ پلاستیکی یاد شده است.

امیر تتلو

کودکی امیر تتلو در کنار پدرش

در سال ۱۳۹۴ حین مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در وین در ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ترانه ای با موضوع انرژی هسته ای از تتلو منتشر شد. در ویدئوی این ترانه، تتلو بر عرشهٔ یک ناو نظامی ایرانی متن «خلیج مسلح فارس حق مسلم ماست» را خواند. این ترانه که با کمک نیروهای مسلح ایران ساخته شده، به عنوان پیام ارتش ایران به توافق هسته ای قلمداد شد. این ترانه در زمان انتشار رتبهٔ اول جستجوی گوگلی در ایران را به خود اختصاص داد و در رسانه های داخل و خارج از کشور بازتاب یافت.

انتشار این ترانه باعث بروز انتقاداتی از تتلو شد و وی را با محمدرضا شجریان که ترانهٔ تفنگت را زمین بگذار را در حمایت از معترضان انتخابات سال ۱۳۸۸ ساخته بود مقایسه کردند. تتلو در پاسخ، با ارسال مطلبی در رسانه های مجازی از هوادارانش خواست بغ بغو کنند که با پاسخ آنان مواجه شد.

امیر تتلو پانزدهم مهر ۱۳۹۴ در موزه صلح تهران حضور یافت و از سوی مجروحان و جانبازان شیمیایی و قطع نخاع ایران برای ساخت کلیپ «شهدا» تجلیل شد و به عنوان سفیر صلح این موزه معرفی شد.

تتلو در ۲ شهریور ۱۳۹۵ دوباره بازداشت شد درحالی که در چند روز قبل از آن وی به دادسرا احضار شده بود. وی پس از ۶۲ روز به قید وثیقه آزاد شد.

تتلو در بهار ۱۳۹۶ اعلام کرد از آن جا که اطلاعات سیاسی ندارد، یکی از دوستان وی که در «اطلاعات سپاه» کار می کند و اطلاعات سیاسی خوبی دارد، مطالب سیاسی را برای او «ارسال» می کند و او هم آن را به کانال تلگرام خود ارسال می کند که این صحبت وی بازتاب زیادی در رسانه ها داشت.

امیر تتلو در ۲۵ تیر ۱۳۹۶ در جشن اولین سالگرد راه اندازی فارس پلاس (از زیرمجموعه های خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران) شرکت کرد که حضور وی در این مراسم، پوشش خاص لباسش و جایزه گرفتن از شخصیت های اصول گرا خبرساز شد. این مراسم با حضور برخی مسئولان و شخصیت های فرهنگی، نمایندگان مجلس، خبرنگاران و اصحاب رسانه ای وابسته به جریان اصول گرایی همچون: حمید رسایی، مجتبی ذوالنور، عزت الله ضرغامی، یاسر جبرائیلی، نظام الدین موسوی برگزار شد.

امیر تتلو در ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ با انتشار پستی در اینستاگرام از دنیای موسیقی ایران به طور موقت خداحافظی کرد و پس از مدتی کوتاه فعالیت های هنری خود را پی گرفت.

وی در سال ۱۳۹۷ پس از ناتوانی در کسب مجوز برای «فعالیت قانونی» در کشورش به ترکیه رفت و در آن جا به فعالیت های هنری خود ادامه داد.

امیر تتلو

عکسی از امیر تتلو

بازداشت های امیر تتلو

امیر تتلو تاکنون چندین بار با اتهام های گوناگون بازداشت و پس از مدتی آزاد شده است.

پس از چند روز، حسین تهی خوانندهٔ رپ و دوست تتلو در گفت وگو با رادیو فردا با انتقاد از «عملکرد خودسرانهٔ نهادهای امنیتی و انتظامی در ایران» و «فشار آن ها به هنرمندان رپ»، از آزادی دوست خود خبر داد و اعلام کرد امیر تتلو با گرو گذاشتن وثیقه آزاد شده است.

در حاشیه ضبط اولین کنسرت تلویزیونی امیر تتلو در برنامه بلور بنفش به تهیه کنندگی بهزاد بلور از شبکه بی بی سی فارسی در ۳ شهریور ۱۳۹۵ نیز خبر بازداشت تتلو در رسانه ها اعلام شد.

بنابر اعلام رسانه ها امیرحسین مقصود لو روز سوم شهریور توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شد. برخی از خبرگزاری ها گفتند دلیل این بازداشت، توهین به قاضی پرونده اش بوده در حالی که برخی دیگر گزارش دادند که تتلو به اتهام «ترویج فساد و فحشا» بازداشت شده است. این در حالی بود که تتلو چندسالی بود که با ترویج حجاب و ارزش های دینی و تمجید از رهبر جمهوری اسلامی ایران سعی کرده بود از حواشی فاصله بگیرد و تلاش هایی برای دریافت مجوز و فعالیت رسمی هم کرده بود که بی نتیجه مانده بود و یک سال پیش از این بازداشت، در جریان مذاکرات هسته ای، ویدئویی منتشر کرد که در آن بر روی عرشهٔ یک ناو نظامی ایران از حق ایران برای داشتن انرژی هسته ای می خواند.

خبرگزاری فارس با اعلام خبر بازداشت وی نوشت: «یک خواننده به دلیل توهین به بازپرس پرونده اش بازداشت شد. امیرحسین. م به دلیل توهین به قاضی بیژن قاسم زاده، بازپرس پرونده اش بازداشت شده است. این خواننده چندی پیش با تشکیل پرونده قضایی از سوی دادسرا احضار شد. بازپرس پروندهٔ این خواننده، بازپرس قاسم زاده بود که اخیراً وی در یک کلیپ صوتی توهین های زشت و زننده ای را به این بازپرس کرده و به همین دلیل عصر روز گذشته بازداشت شده است.» در ۳ آبان ۱۳۹۵ تتلو پس از دو ماه بازداشت آزاد شد.

در ۸ بهمن ۱۳۹۸ احمد نوریان سخنگوی نیروی انتظامی از بازداشت امیرحسین مقصودلو به درخواست پلیس ایران در ترکیه خبر داد. وی گفت: «به علت پرونده های قضایی که برای تتلو در ایران تشکیل شده بود، اعلان قرمز اینترپل برای این فرد اعلام و وی در ترکیه بازداشت شد.» نوریان همچنین افزود: «تتلو در حال حاضر در بازداشت است و بعد از طی مراحل اداری انتقال وی به ایران، وی تحویل پلیس اینترپل ایران می شود.»

در همین حال برخی رسانه ها در ایران اعلام کردند وی در زمان اقامت خود در ترکیه و به درخواست مقامات قضایی جمهوری اسلامی به جرم آنچه «اشاعهٔ فساد» و «تحریک به مصرف روان گردان» نامیده شده، توسط پلیس ترکیه و به سبب اعلان اینترپل بازداشت شده است.

اندکی بعد هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین الملل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: «بازداشت به درخواست مراجع قضایی ایران از اینترپل انجام شده است.» ولی بررسی ها نشان داد که در صفحهٔ اعلان قرمز پلیس بین الملل، نام امیرحسین مقصودلو دیده نمی شود.

سپس محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور جمهوری اسلامی در ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ با «مجرم» نامیدن مقصودلو گفت: «مقدمات بازگشت این خواننده به زودی به کشور فراهم خواهد شد».

طرفداران تتلو نیز با هشتگ «تتلو را آزاد کنید» برای آزادی او تلاش کردند و تجمعی در برابر محل نگهداری او انجام دادند و با امضا طوماری خواستار آزادی وی و جلوگیری از تحویل اش به پلیس ایران شدند.

در همین رابطه یک مقام پلیس ترکیه اعلام کرد «امیرحسین مقصودلو (تتلو) به دلیل نقض مقررات ویزا بازداشت شده است». این مقام پلیس همچنین تأیید کرده بود که در رابطه با مسائل مربوط به موادمخدر، «اخطار قرمز» برای او صادر شده است. پلیس ترکیه همچنین اعلام کرد تصمیمی برای تحویل دادن وی به ایران ندارد.

سرانجام تتلو پس از یک هفته بازداشت در روز ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ آزاد شد و با اعلام آزادی خود، از پلیس و مردم ترکیه که او را به پلیس جمهوری اسلامی تحویل ندادند و همچنین از تمام کسانی که خواستار آزادی وی شده و برای آزادی اش تلاش کرده بودند از جمله هیچ کس، رضا پیشرو، پویان مختاری، مسیح علی نژاد و طرفدارانش تشکر کرد.

امیر تتلو

عکسی از امیر تتلو

امیر تتلو در شبکه های اجتماعی

تتلو یکی از پرحاشیه ترین شخصیت های ایرانی در شبکه های اجتماعی بوده و نظرات شخصی وی، و در پی آن واکنش طرفداران و مخالفان اش در رسانه های اجتماعی، همواره خبرساز بوده و واکنش های زیادی را در پی داشته است. در همین رابطه، احسان شاه قاسمی از اساتید دانشگاه تهران با انتقاد از افرادی که در شبکه ها تتلو را دنبال می کنند می گوید: «تتلو آزرده ای است که دیگران را آزار می دهد».

اولین بسته شدن صفحه اینستاگرام

در ۱۳ آبان ۱۳۹۷، شرکت اینستاگرام اعلام کرد که حساب کاربری امیر تتلو را مسدود کرده است زیرا تتلو در روزهای پیش از آن «جملاتی توهین آمیز علیه زنان» نوشته و از هواداران مرد خود خواسته تا «زنان را کتک بزنند یا به آن ها توهین کنند». اینستاگرام نوشت که امنیت کاربرانش «مهم ترین مسئولیت» این شرکت است و این شبکه اجتماعی در اجرای قوانین خود بسیار جدی است. تتلو تا پیش از بسته شدن حسابش با حدود ۴ میلیون دنبال کننده، از پرمخاطب ترین چهره های ایرانی در اینستاگرام بود. وی پس از این رویداد با حساب کاربری جدید به فعالیت خود در اینستاگرام ادامه داد.

دومین بسته شدن صفحه اینستاگرام

در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ حساب جدید اینستاگرام امیر تتلو با بیش از ۴/۴ میلیون دنبال کننده، برای بار دوم بسته شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که وی در چند استوری نوشت که قصد دارد «حرم سرا» راه اندازی کند و از دختران ۱۵ تا ۲۰ ساله خواست که به «حرم سرای» او بیایند. انتشار این استوری ها، که دعوت برای رابطهٔ جنسی تعبیر شد، با واکنش منفی و شدید برخی کاربران توییتر و روزنامه نگاران ایرانی و ترک مواجه شد.

موجی از انتقادها از امیرحسین مقصود لو برای آنچه ظاهراً درخواست رابطه جنسی با دختران زیر سن قانونی بوده به راه افتاد. چند نفر از فعالان حقوق زنان و روزنامه نگاران، با ترجمهٔ مطالب تتلو از اینستاگرام خواستند تا حساب او را ببندد. مقررات اینستاگرام ارائه خدمات جنسی و همچنین محتوای مربوط به سوءاستفاده جنسی از کودکان را ممنوع می کند. «سن قانونی رابطه جنسی» سنی است که فرد واجد صلاحیت دانسته می شود تا به اختیار و با رضایت خود رابطه جنسی برقرار کند.

در ترکیه و برخی از کشورها رابطهٔ جنسی با فرد زیر سن قانونی تجاوز یا آزار محسوب می شود. حتی اگر خود آن شخص ابراز رضایت کرده باشد، با توجه به سنش از نظر حقوقی صلاحیت آن را نداشته که چنین رضایتی را اعلام کند. یکی از شاخص ترین منتقدها به رفتار جنجالی تتلو، سروش لشکری، خواننده رپ معروف به «هیچ کس» بود. هیچ کس در اینستاگرام خود مخاطبانش را به دنبال نکردن مطالب تتلو ترغیب کرد و نوشت: «واقعاً پشیمانم که به روی کار اومدن همچین آدمی کمک کردم…».

برخی از طرفداران تتلو می گویند که مطالب او به شوخی بوده و تتلو به زور کسی را به کاری وانداشته است اما از طرف مقابل مخالفان تتلو می گویند که «یک دختر ۱۵ ساله از نظر قانون قدرت تصمیم گیری ندارد». آزاده اکبری همسر هیچ کس از اولین کسانی بود که با انتشار تصویر پست های تتلو در اینستاگرام خواهان بسته شدن این صفحه شدند. در نهایت اینستاگرام اکانت تتلو را به طور کامل حذف کرد. سخنگوی شرکت فیسبوک که اینستاگرام زیرمجموعه آن است گفت «ایمنی اعضا اولویت اصلی ماست و ما محتوایی که از کودکان بهره برداری می کند یا آنها را به خطر می اندازد را تحمل نمی کنیم.

ما حساب امیر تتلو را به دلیل نقض سیاست های خود از کار انداختیم و او دیگر اجازه حضور در اینستاگرام را نخواهد داشت.» تتلو پس از بسته شدن حساب کاربری اینستاگرام اش و جنجال های پس از آن، گفت می خواهد آهنگی با نام «حرمسرا» منتشر کند. برخی از فعالان مدنی نیز خواستار آن شدند که آونگ میوزیک که به نوعی اسپانسر هنری تتلوست، حمایت خود را از این خواننده قطع کند.

امیر تتلو

عکس اینستاگرامی امیر تتلو

رکوردهای اینستاگرامی

در شهریور ۱۳۹۸ تتلو از هوادارانش خواست تا اقدام به گذاشتن ده میلیون کامنت زیر پست او در صفحهٔ اینستاگرام اش کنند. در نهایت این اتفاق رخ داد و ۱۸ میلیون نظر از سوی کاربران به صفحهٔ تتلو فرستاده شد و این رویداد واکنش افرادی مانند عمادالدین باقی و صادق زیباکلام و دیگر تحلیل گران و رسانه ها را در پی داشت که با یادداشت های خود به تحلیل و بررسی آن پرداختند.

در فروردین ۱۳۹۹ نیز گفت وگوهای زندهٔ وی در حساب اینستاگرامی اش بیننده های زیادی داشت و در یکی از گفت وگوها تعداد بینندگان به بیش از چهارصد هزار نفر رسید که نوعی رکورد محسوب می شد و بازتاب های زیادی در محافل رسانه ای داشت.

در واکنش به این اتفاق محمدرضا زائری روحانی مشهور، از مسئولان کشوری ایران «به دلیل بی اطلاعی از شرایط فرهنگی کشور و سانسور در کشور» انتقاد کرد. وی در توئیتی انتقادی نوشت:

«آقایان رئیس، مسؤول، مدیر، سیاستگذار، فقیه، بزرگ، عالم! اگر از واقعیت های دنیای امروز کشورتان (یک نمونه اش همین لایو اخیر تتلو؛ هم محتوایش و هم میزان مخاطبش) خبر دارید و باز هم مشکلتان هنوز نمایش ساز در تلویزیون و فیلترینگ تلگرام است که واویلا… و اگر خبر ندارید که واویلاتر!»

خبرگزاری مهر نیز با گزارشی با عنوان «تتلو رکورد می زند؛ وزیر ارشاد توئیت؛ سه احتمال برای جنجال لایو» به این رویداد پرداخت. این رسانه با انتقاد از واکنش مسئولان فرهنگی ایران در قبال تتلو و طرفداران زیاد این خواننده و «بی خبری مسئولان ایرانی از شرایط روز و تغییرات جامعه» نوشت:

«بی اعتنایی دستگاه رسمی فرهنگی کشور به او و اتفاقات پیرامون او که اتفاقات کوچکی هم نیستند (پرمخاطب ترین پخش زنده آنلاین ایرانی با ابتکار او برگزار شده است) آزاردهنده ترین قسمت ماجراست. واضح است که در عامه پسندی فعلاً کسی یارای مقابله با او در فضای اینستاگرام را ندارد؛ اما بی اعتنایی و ندیده گرفتن او از سوی دستگاه های رسمی و رسانه های جریان اصلی کشور آیا مثل همیشه ما را قدمی عقب تر نگه نمی دارد؟ از طرف دیگر واضح است که رفتن به سمت راه حل هایی چون فیلتر اینستاگرام؛ اگر چه ممکن است این اقدام به دلیل موارد دیگری معقول باشد؛ اما این جا مسئلهٔ ما را نه تنها حل نخواهد کرد بلکه دو گام به عقب خواهد راند.

ابزارهای ورود تتلو به ذهن نوجوان ایرانی بی شمار است و با حذف و نبود یک اپلیکیشن یا یک پیام رسان بعید است اتفاقی برای این دروازه ورود رخ دهد؛ اگر اشتیاق به او را افزایش ندهد. به این ترتیب به نظر می رسد که هر نوع دخالت سلبی در روند این ماجرا نه تنها بی کارکرد باقی خواهد ماند بلکه به احتمال زیاد به نارسایی هر نوع اقدام پسینی بعدی منجر خواهد شد.

چنانچه گفتیم چاره نه نابودن کردن راه های دسترسی نوجوانان ایرانی به تتلو و نه پذیرش تتلو و رفتن به سراغ راه های مبتذلی چون خودی کردن تتلو از راه تزریق پول و مجوز و… به او برای ساخت موزیک های حماسی ملی و مذهبی و… است (راهی که تجربه شد و امروز به عنوان یکی از بی سیاست ترین تجربه های فرهنگی تاریخ ایران از آن یاد می شود) چاره در اولین گام پذیرش این است که آدم های زیادی در ایران هستند که تتلو را پذیرفته اند و بعد گفتگو دربارهٔ این است که حالا قرار است چه شود؟ طبیعی است که این پذیرش به معنای قبول کردن و رسمیت دادن به طیفی از علاقه های به شدت عوامانه و در موارد متعددی مبتذل نیست و بحث در این جا فقط پذیرش این گزاره است که باید جدی گرفت آدم هایی که را واقعاً وجود دارند و واقعاً چنین فکر می کنند و واقعاً چنین زندگی می کنند.»

در فروردین ۱۳۹۹ و در دوران شیوع کورونا ویروس گفت و گوی اینستاگرامی تتلو با ندا یاسی، شخصیت مشهور ایرانی در رسانه های اجتماعی، با ۶۲۶ هزار بیننده همزمان رکوردی منحصر به فرد در این زمینه برجای گذاشت.

امیر تتلو

اعتقادات امیر تتلو

اعتقادات و گرایش ها

اعتقادات و گرایش ها امیر تتلو در طول بیش از ۱۵ سال فعالیت هنری اش دستخوش تغییرات بسیاری شده است. این تغییرات در برخی از مواقع به حدی زیاد بود که برخی از منتقدان از آن به عنوان «رنگ عوض کردن» نام می برند. وی در مسائل سیاسی، در دوره های مختلف، رویکردهای کاملاً متفاوتی در پیش گرفت. در انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ وی با انتشار آهنگی، از میرحسین موسوی حمایت کرد. سپس در سال های بعد با اظهارنظر در مورد موضوعات مختلف همانند حجاب، به گروه های منتسب به اصول گرا نزدیک شد و حتی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ از ابراهیم رئیسی حمایت کرد.

تتلو در سال ۱۳۹۷ پس از خروج از ایران در مصاحبه ای که با بهزاد بلور انجام داد، گفت که اگر بخواهد اکنون از کسی حمایت کند از محمود احمدی نژاد حمایت خواهد کرد.

پس از اولین بازداشت امیر تتلو در سال ۱۳۹۲، وی در مقاطع مختلف در فضای مجازی به طرفدارانش اعلام کرد که از برخی کارهایش پشیمان است و اقرار می کند که بعضی رویه هایی که پیش گرفته بوده اشتباه بوده تا زمانی که در نامه ای که منتسب به اوست نوشت: «علی رغم میل باطنی ام قدیم یک کارنامه بدی از نظر خیلی ها داشتم که باید پاسخگو باشم و پاسخگو هم می شوم و ان شاءالله که بتوانیم مجوز را بگیریم و بتوانیم تو ایران کار کنیم.» انتشار موزیک ویدئوی «انرژی هسته ای» که روی ناو جماران نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران ضبط شد و مضمون آن حمایت از سیاست های حکومت ایران در پرونده هسته ای بود باعث جنجال های بسیاری شد.

این موزیک ویدئوی پرخرج، تقریباً همزمان با مذاکرات هسته ای منتشر و در آن به «خلیج مسلح فارس» هم اشاره شد. در همان زمان بسیاری از منتقدان تتلو این اقدام او را به سخنانش دربارهٔ تلاش برای کسب مجوز مرتبط دانستند و گفتند که این کار را برای جلب رضایت مسئولان انجام داده است. او در مصاحبه با رضا رشیدپور که در سال ۱۳۹۴، پس از انتشار موزیک ویدئوی «انرژی هسته ای»، انجام شد، به فعالیت های بیرون از ایران خودش در سال های گذشته اشاره کرد و گفت آن کارها اشتباه بوده است و اصولی که به آن معتقد است عوض شده اند.

تتلو کمی بعدتر، موزیک ویدئوی دیگری به نام «شهدا» ساخت. در این آهنگ او به شخصیت های هسته ای کشته شدهٔ ایران اشاره کرد. او بعد از انتشار موزیک ویدئوی «انرژی هسته ای» که موجب شد عده ای برای انتقاد از او موضوع محمدرضا شجریان و تصنیفی که با نام «تفنگت را زمین بگذار» در حمایت از معترضان انتخابات سال ۸۸ را پیش بکشند، از هوادارانش در شبکه های اجتماعی خواست «بغ بغو» کنند. بسیاری از مخاطبان تتلو هم به این خواسته او پاسخ دادند.

بعد از این اتفاقات، بسیاری از جامعه شناسان این حواشی را بررسی کردند. در یک نمونه، کوروش محمدی، رئیس انجمن آسیب شناسی اجتماعی دربارهٔ این موضوع گفت طبیعتاً چنین اعمالی مانند عمل تتلو «نوعی انحراف و مدیریت نشده» است.

«یعنی در جامعهٔ ما به طور کلی هیجانات به درستی مدیریت نمی شوند. به همین دلیل می بینید یک خواننده مثل تتلو یا یک ورزشکار از فضاهایی که فضای ارزشی جامعه تلقی می گردد به راحتی استفاده می کند. چنان که مشاهده کردید؛ وی از کلیپ هایی استفاده کرده است که در شرایط حاضر کسی تصور نمی کرد که تتلو با توجه به سابقه و پیشینه ای که داشته بتواند به راحتی وارد چنین فضایی شود.»

امیر تتلو

امیر تتلو یا تتلیتی

تتلیتی

تَتَلیتی یک آلبوم موسیقی از امیر تتلو است. تتلیتی همچنین نامیست که هواداران امیر تتلو با آن شناخته می شوند. تتلیتی ها که عموماً نوجوان هستند با هم شبکه می شوند و در فضای مجازی حضور دارند. تتلیتی ها از رسوم و آیین های خاصی برخوردارند. از جملهٔ آن ها «دوره پاکی» نام دارد که در آن تتلیتی ها باید نیت کرده، و از گناه و انرژی منفی و بدی کردن خودداری کنند.

عکس های پربیننده ای که از او در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، بیشتر اوقات او را با پیراهن رکابی و انبوه نقش های عجیب خالکوبی شده روی بدنش نشان می دهد. صفحهٔ او در اینستاگرام با بیش از ۴ میلیون نفر دنبال کننده، توسط برخی از منتقدان، «ارتش بزرگ تتلیتی ها» نام گرفته است؛ «ارتشی که به راستی گوش به فرمان قهرمانش است».

در سال ۱۳۹۴، تتلو در صفحهٔ اینستاگرام خود نوشت: «قهرمان جهان که شدیم همه هم واقعاً می فهمن تنها چیزی که غیرممکنه؛ غیرممکنه و همه دنیا فهمیدن استعداد ایرانی یعنی چی و دیگه همه بهش احترام می ذارن. هنوز همه وقت دارن بخندنااا … آقا دور هم بخندیم اصلاً… هرکی نگه بغ بغو…» در پاسخ به این دعوت هزاران نفر از تتلیتی ها در فضای مجازی «بغ بغو» کردند.

پس از بازداشت تتلو ده ها نفر از تتلیتی ها با تجمع در برابر دادگاه خواستار آزادی او شدند. آن ها همچنین اقدام به اشتراک گذاری شعارها و هشتگ هایی در تأیید بی گناهی تتلو اقدام کردند.ظرف سه روز پس از دستگیری او در سال ۱۳۹۵ در اینستاگرام هفتصد هزار کامنت دربارهٔ او پست شد. هشتگ هایی چون #تتلو، #تتلو_را_آزاد_کنید و #جای_هنرمند_زندان_نیست در رسانه هایی چون توییتر و اینستاگرام داغ شدند. هواداران او همچنین دربرابر دادسرا تجمع برگزار کردند.

پس از این که امیرمهدی ژوله در شهریور ۱۳۹۴، در یک استندآپ کمدی در برنامهٔ خندوانه، در کنایه به تتلو و تتلیتی ها گفت: «من اگه نویسنده نمی شدم، خواننده می شدم … اسمم هم می گذاشتم ژوله یا!، یا فکر کنید اسممو می گذاشتم امیر ژوژولو و طرفدارام هم می شدن ژوژولی ها» سیل کامنت های انتقادی تتلیتی ها روانه صفحهٔ اینستاگرام او شد.

پس از بازداشت تتلو در شهریور ۱۳۹۵، تتلیتی ها سیلی بی سابقه از کامنت های خود را روانه حساب اینستاگرام رهبر ایران کردند. آن ها با اعلام بی گناهی تتلو تقاضای آزادی او را کردند.

امیر تتلو

امیر تتلو با چهر ه ی خالکوبی

ازدواج امیر تتلو

اخبار مختلفی از ازدواج امیر تتلو با ملیکا جواهریان معروف به گرگینه منتشر شده که صحت ندارد. تتلوی هنوز ازدواج رسمی نداشته و مجرد است.

حواشی امیر تتلو

تتلو ترانه منم یکی از اون یازده تام را در حمایت از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل خواند. این آهنگ تمی غمگین دارد و در آن از زمین خاکی، بدبختی و توپ پلاستیکی یاد شده است. امیر تتلو اعلام کرد که پس از آهنگ «مردمان بی عشق» از موسیقی خداحافظی می کند و می خواهد فوتبالیست شود. امیر تتلو در روز ۲۲ مهرماه ۱۳۹۳ به طور سرزده به تمرین تیم پرسپولیس وارد شد و اعلام کرد می خواهد جای علی کریمی را در این تیم بگیرد. طبق نوشته های مطبوعات در روزهای بعد اعلام شد امیر تتلو در همان روز توسط حمید درخشان سرمربی وقت پرسپولیس از تمرین این تیم اخراج شده است.

خوردبین سرپرست تیم پرسپولیس نیز بیان کرد که محترمانه از امیر تتلو خواسته است که برود. بعد از این حواشی امیر تتلو در صفحه فیس بوک خودش اعلام کرد نمی خواهد برای پرسپولیس حاشیه سازی کند و قصد دارد فوتبال را در تیم راه آهن شروع کند. اما چند روز پس از این سخنان امید گلمکانی معاون رسانه ای باشگاه راه آهن اعلام کرد: «با توجه به اینکه از ابتدای لیگ چهاردهم بنای باشگاه راه آهن بر مبنای آن قرار گرفته که تمرینات تیم به دور از هرگونه هیاهوی رسانه ای برگزار شود تا کادرفنی و بازیکنان تمام تمرکز خود را بر روی مسائل فنی قرار داده و مطرح شدن مسائل حاشیه ای بویژه خارج از فوتبال، تمرکز تیم را برهم نزند، ضمن ادای احترام به اظهارنظرهای مختلف در این زمینه، با عرض عذرخواهی، از حضور افراد متفرقه در جریان تمرینات تیم راه آهن، ممانعت خواهد شد.»

تتلو در ۱۲ آذر ۱۳۹۲ توسط پلیس امنیت اخلاقی ایران بازداشت شد که پس از مدتی در ۱۴ آذر ۱۳۹۲ آزاد شد. او پس از آزادی با انتشار نامه ای از طرفدارانش عذرخواهی کرد. امیر تتلو پس از دستگیری و آزادشدن در صفحهٔ رسمی فیس بوک خود این اخبار را منتشر کرد. چند بار نسبت به اشتباهاتش اقرار کرد و در یک پروندهٔ صوتی خبر از پشیمان شدنش داد. چندی بعد، اخبار مبنی بر انتشار ندامت نامه ای از او و تلاشش برای کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

ماجرای رابطه دنیا جهانبخت و امیر تتلو واکنش های زیادی را در شبکه های مجازی به دنبال داشت . رابطه عاشقانه دنیا جهانبخت و امیر تتلو به بحث داغ در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است.

امیر تتلو

حواشی امیر تتلو و دنیا جهانبخت

سیر تحولات و چرخش های فکری امیر تتلو خواننده جنجالی موسیقی زیر زمینی وارد فاز تازه ای شده است. او اخیرا در اقدامی عجیب با انتشار مطالب توهین آمیز نسبت به ساحت امام حسین (ع) باز هم در کانون توجهات قرار گرفته است.

تتلو که در 14 ماه حضور خود در کشور ترکیه بارها حرف ها و اظهار نظرهای نامربوطی کرده بود در نهایت با با پیگیری ایران 8 بهمن 98 توسط پلیس اینترپل دستگیر شد. پلیس با تایید این خبر اعلام کرد او به زودی به ایران منتقل می شود. با این حال فشار شبکه های اجتماعی و جمع آوری بیش از 500 هزار امضا باعث شد بعد از یک هفته پلیس ترکیه از تحویل او به ایران امتنا کرده و آزادش کند.

تتلو در سیاست نیز از افراد مختلفی پشتیبانی کرده است. او نخست از میرحسین موسوی (سیاستمدار اصلاح طلب) پشتیبانی کرد و در انتخابات ۱۳۹۶ جمهوری اسلامی ایران، ابتدا از محمد باقر قالیباف و پس از انصراف او، از سید ابراهیم رئیسی، پشتیبانی کرد.

تتلو در انتخابات سال ۱۳۹۶ ابتدا از محمد باقر قالیباف و پس از انصراف او به نفع سید ابراهیم رئیسی، در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ از رئیسی حمایت کرد. همچنین او در پیامی از حسن روحانی خواست از رقابت با رئیسی خودداری و کناره گیری کند. تتلو سپس با رئیسی دیدار کرد و پس از بالا گرفتن موج انتقادات و مقایسه هایی که با شجریان (هنرمند منتسب به طیف روبرو) صورت می گرفت، در پستی در اینستاگرام خود گفت ربنای محمدرضا شجریان تکراری است که منت آن را بر سر مردم گذاشته و او نیز می تواند ربنا بخواند.

این اعلام حمایت تتلو از رئیسی واکنش های زیادی را به دنبال داشت. علی اکبر رائفی پور در حمایت از او در نامه ای سرگشاده اعلام کرد که به حال تتلو غبطه می خورد زیرا که او معیار تشخیص حق از باطل است. علیرضا پناهیان نیز این دیدار رئیسی و تتلو را با دیدار امام حسین و زهیر بن قین مقایسه کرد و این دو دیدار را در یک راستا دانست.

امیر تتلو

دیدار امیر تتلو با آقای رئیسی

آثار امیر تتلو

زیر همکف (۱۳۹۰)

 • زیر همکف
 • اگه راستشو بخوای
 • یه صدا
 • بی تو می ترسم
 • روز جمعه
 • اون روز
 • برگرد
 • با یاد تو
 • یادت باشه

تتلیتی (۱۳۹۲)

 • مغز دررفته
 • خوابم نمی بره
 • جوونای ژاپنی
 • حالمون خوبه
 • داد نزن
 • شهریوری
 • خیلی بالام
 • من آرومم
 • حس خوب
 • من دلم پاکه
 • خونه خوبه
 • کی از پشت لباستو می بنده؟
 • حس معمولی
 • یه چیزی بگو
 • الو۲
 • نگفته بودی

من (۱۳۹۳)

 • مرد
 • زمین مال ما نیست
 • از شب اول
 • اطمینان
 • کاریکاتور
 • اون الان حالش خوبه
 • تو تو دید من نیستی
 • ما به هم بیمار بودیم
 • تموم شد
 • واسه تو همیشه می خندیدم
 • من
 • یه خواهش
 • نمی تونی مثل من باشی
 • با تو
 • بذار تو حال خودم باشم
 • مرسی

شماره ۶ (۱۳۹۴)

 • تعادل
 • بعد زمستون
 • حس اش کن
 • زندگی کو؟
 • جفت ۶
 • آسوده بخواب
 • فاز خونه
 • اونی که فکر فرداشه
 • تعادل (ورژن گیتار)

ممنوع (۱۳۹۴)

 • ممنوع
 • دوستت ندارم
 • مامان تو
 • تو کوچهٔ ما هم عروسی میشه
 • تو نمی فهمی
 • به من چه هان
 • اگه حالیت بود

شماره ۷ (۱۳۹۵)

 • تو همه جا بودی
 • بغلم کن
 • دنیا
 • تو داری به چی فکر می کنی؟
 • الکل این جا ممنوعه
 • سناریو
 • مشکل من نیست
 • کارگردان
 • مگه می شه؟

قهرمان (۱۳۹۶)

 • قهرمان
 • پانتومیم (خواننده تتلو و دوزخ)
 • نوازش
 • اعتیاد
 • تیمار
 • چرا؟ (خواننده تتلو و پیشرو)
 • ته سیگار و مسقطی
 • به عشق خود (خواننده تتتلو و دوزخ)
 • گیر کردم رو تو
 • تغییر
 • عید امسال
 • پیله
 • مثل شیر
 • ایران
 • روز به روز
 • برو مرسی
امیر تتلو

کنسرت امیر تتلو

امیر (۱۳۹۶)

 • کوزه
 • منو دعوت کرده مهمونی شون
 • این نیز بگذرد
 • منم با نداریم
 • چشم چشم دو ابرو
 • خورشت گردن (خواننده تتلو و دوزخ)
 • Free Delivery
 • یه کاری کن نیشم وا شه (خواننده تتلو و دوزخ)
 • تو راه (خواننده تتلو و دوزخ)

سایه (۱۳۹۷)

 • از پنجره ببین بیرونو
 • رفتتنت
 • برس
 • گوله های برف
 • هرکی به ما رسید (خواننده تتلو و دوزخ)
 • من از این عشق
 • بی ریشه ها (خواننده تتلو و امیر دیوا)
 • سایه
 • فرقی نداره

جهنم (۱۳۹۷)

 • بشمار
 • هع
 • دل دیوونه
 • صدی چند
 • صاحب قلبم باش
 • می رم (خواننده تتلو و مرژاک)
 • مهمونی
 • شب تیره
 • جهنم
 • بچه های کار
 • مسخره بازی
 • من ۲
 • دل من هواتو کرده
 • شب که می شه
 • شب یلدا (خواننده تتلو و دژاوو بند)
 • قیلی ویلی

برزخ (۱۳۹۸)

 • برزخ
 • هنوزم (خواننده تتلو و دژاوو بند)
 • تردمیل
 • نوازش ۲
 • ننگ به نیرنگ تو
 • دوباره لش
 • هر وقت که بودی
 • می میری کس نگی؟
 • بگو کی؟
 • خار
 • عجب
 • دلم می خواد
 • فرق دارم از دم با اینا
 • تناسخ
 • بی منم می شه
 • کی فکر شو می کرد؟

۷۸ (۱۳۹۹)

 • پریشب
 • خلسه
 • تازیانه
 • قسم
 • ممه های گلشیفته
 • گرگ ۲ (خواننده تتلو و ام جی)
 • کی مثل تو
 • ولش کن
 • بزنم نفت در بیاد
 • جمعه ها
 • گردن من ننداز
 • در واقع
 • حرمسرا
 • خایهٔ باقر
 • مال من باش (خواننده تتلو و ام جی و ارکید)
 • من ۳
 • من به کم راضی نیستم
 • افعی
 • شب ۲
 • مستر لوده (خواننده تتلو و ام جی و خلسه)
 • احترام
 • کی مثل من (خواننده تتلو و دوزخ)
 • اون دیگه نمی تونه
 • خانوم وزیری
 • امیر تتلو

شیطان (در حال تکمیل)

 • عجب ۲
 • یه سرم به ما بزن
 • با تو ۲
 • بذار تو حال خودم باشم ۲
 • الله
 • دل من هوا تو کرده ۲

آلبوم های زنده

 • ۱۳۹۷ کنسرت بی بی سی

کنسرت بی بی سی (۱۳۹۷)

 • صدی چند
 • نوازش
 • از پنجره ببین بیرونو
 • روز به روز
 • برس
 • هع
 • با تو

آلبوم های امیر تتلو

 • زیر همکف (۱۳۹۰)
 • تتلیتی (۱۳۹۲)
 • من (۱۳۹۳)
 • شماره ۶ (۱۳۹۴)
 • ممنوع (۱۳۹۴)
 • شماره ۷ (۱۳۹۵)
 • قهرمان (۱۳۹۶)
 • امیر (۱۳۹۶)
 • سایه (۱۳۹۷)
 • جهنم (۱۳۹۷)
 • برزخ (۱۳۹۸)
 • ۷۸ (۱۳۹۹)
امیر تتلو

امیر تتلو خواننده رپ

تک آهنگهای امیر تتلو

 • برو از پیش من
 • واقعیت
 • گربه صفت
 • نمی خوامت
 • چشام ندید
 • شانس آخر
 • من و تو
 • دیروز تا امروز
 • عروسک بی چشم و رو
 • چشمای گربه
 • قوی تر از همیشه
 • بشین کنارم
 • من و اون
 • هزار و یک شب
 • باغ وحش
 • امشب بمون
 • تماس کاریش نکن
 • گربه نره
 • ولنتاین
 • قفس
 • تو چشام بخون
 • برای رپ
 • آشتی کن
 • اگه روزی
 • قلبم
 • با من باش
 • حال گیری
 • گیر می دادی
 • بی معرفت
 • دلبر
 • رفتی اما تو بدون
 • هنوز یادش هست
 • جیگیلی
 • حالا که جیبم خالیه
 • دختر رشتی
 • بی تو می ترسم
 • عشق نه
 • فقر
 • برو از پیش من ۲
 • بگو چرا
 • ریتم شرقی
 • خداحافظ
 • قر کمر
 • بشقاب
 • خانوم خانوما
 • فردای ما
 • اوج عشق
 • راز امیر
 • دنیا نیا
 • می رم از پیشت
 • الو منم
 • باورم نمی شه
 • تنهام گذاشت
 • ترکم نکن
 • برو
 • پدر
 • بگو تو چی می خوای
 • منو ببخش
 • بانوی آواز
 • می شنوم می گی
 • Intro
 • زنجیر
 • غیر مستقیم
 • غصه رو بیخیال
 • پیشی
 • ایران سبز
 • وای که چه حالیه
 • وقتی که بارون می گیره
 • ماری جون
 • تولدت مبارک
 • نه دروغه
 • بنز قرمز
 • بگو بینم ندیدیش
 • ایول
 • چه کاریه
 • زیر سقف تهرون
 • یکی بهش زنگ بزنه
 • پرستو
 • روپام وایسادم
 • حقه باز
 • منو داری
 • تو به حرف من گوش کن
 • بمون با من
 • بن بست
 • اینو می دونم که می دونی
 • پیشش نمی شینم
 • میگی
 • لالایی
 • چشمای وحشی
 • شب
 • چرا وایسادی؟
 • بند تاپت
 • الو
 • بابا اون بالاست
 • زندگی مو واست میدم
 • یه طرف درد
 • کمک کن
 • بدتر شد
 • نمی شه باهات حرف زد
 • دوباره پادشاهم
 • دختر تو پر
 • سنه حیران
 • خوابم نمی بره
 • اریکه ایران و میلاد
 • بیخیال
 • منم یکی از اون یازده تام
 • آقا کمک کن
 • مردمان بی عشق
 • تتل بی چاره
 • صاحب
 • انرژی هسته ای
 • گرگ
 • شهدا
 • نوبت منه
 • امام رضا
 • صد میلیون رهن کامل
 • گل
 • فاطی
 • بازی
 • جوجه هنری
 • هُلِش (با تهی)

نماهنگ ها

 • با من بمون
 • من و اون (کارگردان سعید سرمدی)
 • ۱۳۸۷ گیر می دادی (کارگردان سپهر وی)
 • ۱۳۹۰ حال گیری (کارگردان امیر شجاعی)
 • ۱۳۹۲ یه چیزی بگو (کارگردان ماهان زد و امیر میرباقری)
 • ۱۳۹۲ نگفته بودی
 • ۱۳۹۳ منم یکی از اون یازده تام (کارگردان سپهر وی)
 • ۱۳۹۴ تعادل (کارگردان سپهر وی)
 • ۱۳۹۴ ممنوع (کارگردان اردشیر احمدی)
 • ۱۳۹۴ تو همه جا بودی (پلاس ۱)
 • ۱۳۹۴ شهدا (کارگردان اردشیر احمدی)
 • ۱۳۹۴ انرژی هسته ای (کارگردان اردشیر احمدی)
 • ۱۳۹۵ بغلم کن (کارگردان سپهر وی)
 • ۱۳۹۵ امام رضا
 • ۱۳۹۵ تو داری به چی فکر می کنی؟ (کارگردان زیگرات پیکچرز)
 • ۱۳۹۶ پیله
 • ۱۳۹۶ عید امسال (کارگردان امین حسین پور)
 • ۱۳۹۷ مسخره بازی (کارگردان عماد خیابانیان)
 • ۱۳۹۸ جهنم

اینستاکرام امیر تتلو

پیج اصلی امیر تتلو که amirtataloo بود که دارای ۳٫۹ فالوور، تعداد ۶۹۹۸ فالویینگ و ۱۷۳۷۳عدد پست بود که به خاطر ریپورت کاربران به اینستاگرام بسته شد.

از صفحه اینستاگرام امیر تتلو اطلاعاتی در دست نیست اما فن پیج های زیادی از او است.

تصاویر امیر تتلو

امیر تتلو

استایل امیر تتلو

امیر تتلو

عکسی از امیر تتلو قبل از خالکوبی

امیر تتلو

لایو های امیر تتلو

امیر تتلو

هواداران امیر تتلو

امیر تتلو

امیر تتلو در نماهنگ انرژی هسته ای

امیر تتلو

شب چله ای امیر تتلو کنار خانواده اش

امیر تتلو

امیر تتلو در کنار مادرش

امیر تتلو

امیر تتلو در کنار وحید شمسایی و دخترانش

امیر تتلو

خانواده امیر تتلو

امیر تتلو

امیر تتلو در کنار رفقایش

امیر تتلو

شایعه مرگ امیر تتلو

آیا این مطلب مفید بود؟ 7
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید