ملیحه بقایی متولد مرداد سال ۷۱ در قائمشهر است. او دانش آموخته رشته هنر از دانشگاه تهران می باشد. او که پیشتر ها در عرصه تئاتر فعالیت داشته است این روزها در حال نقش آفرینی در سریال تلویزیونی بوتیمار است و در نخستین تجربه بازیگری خود در عرصه تصویر توانسته است عملکرد قابل قبولی داشته باشد. در تانما با بیوگرافی ملیحه بقایی بیشتر آشنا شوید.

ملیحه بقایی

بیوگرافی ملیحه بقایی

زندگینامه ملیحه بقایی

ملیحه بقایی از دوران جوانی به بازیگری علاقه مند شده و از همان زمان پیگیری ورود به عرصه بازیگری بوده است.مدت هاست که در تئاتر بازی می کند و در نمایش های مختلفی روی صحنه رفته است و از بازیگران با تجربه تئاتر به حساب می آید که از جمله نمایش های منتخب او می توان به تئاتر “از بامداد تا نیمه شب” اشاره کرد که درخشش فوق العاده ای در آن داشت.

او می گوید که برای دل خودش و در موضوعات آزاد عکاسی می کند و موسیقی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی اش می باشد و هر زمانی که فراغت اش را داشته باشد، موزیک گوش می کند و اهل کتابخوانی و فیلم دیدن نیز هست.

اگرچه در سینما و تلویزیون بازیگر کم تجربه ای است اما در تئاتر فعالیت زیادی داشته است و حدودا از سال ۹۲ به صورت حرفه ای در تئاتر بازیگری را شروع کرده که از تجارب آن می تواند برای درخشش در سینما و تلویزیون استفاده کند.

بقایی برای اولین بار با فیلم کوتاه “تروما” به کارگردانی محمد طاها کاظم نسب، بازیگری در مقابل دوربین را تجربه کرد. اما برای اولین بار با بازی در سریال “بوتیمار” به کارگردانی علیرضا نجف زاده در کنار بازیگران مشهوری چون حمید لولایی و مرجانه گلچین در تلویزیون ظاهر شد.

وی تجربه ای در زمینه بازیگری در سریال های تلویزیونی را ندارد و سریال بوتیمار اولین اثر سریالی کارنامه هنری او به شمار می رود که از آخرهای اردیبهشت 1400 روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.

وی در این سریال در کنار بازیگران به نامی همچون، حمید لولایی، علی صبوری ، مهران رجبی ، اشکان اشتیاق ، سارا مقربی ، نداکوهی، سامی غریبی و… بازی می کند.

در خلاصه داستان بوتیمار آمده که: بوتیمار همیشه در تشنگی به سر می برد اما آن هنگام که به رودخانه و یا دریا می رسد نگران می شود که مبادا آب دریا تمام شود و او از تشنگی بمیرد ، پس آب نمی خورد و تشنه می ماند ، بوتیمار همیشه نگران فرداست …

ازدواج ملیحه بقایی

اطلاعی در مورد ازدواج و همسر ملیحه بقایی در دست نیست و احتمالا مجرد می باشد.

آثار ملیحه بقایی

تئاتر

  • از بامداد تا نیمه شب
  • سلول
  • کبوتری ناگهان
  • مده آ
  • شاخ نبات
  • این خانه من است
  • زن خوب سچوان
  • به دست خواب بسپارم

سریال

  • 1400 بوتیمار (علیرضا نجف زاده)

فیلم کوتاه

  • تروما (محمد طاها کاظم نسب)

اینستاگرام ملیحه بقایی

ملیحه بقایی از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و malihehbaghaei نشانی پیج اینستاگرام ملیحه بقایی است.

تصاویر ملیحه بقایی

ملیحه بقایی

ملیحه بقایی در کنار دریا

ملیحه بقایی

ملیحه بقایی در تئاتر

ملیحه بقایی

عکسی از ملیحه بقایی

ملیحه بقایی

ملیحه بقایی در اینستاگرام

ملیحه بقایی

ملیحه بقایی در سریال بوتیمار

ملیحه بقایی

بازیگر نقش اعظم در سریال بوتیمار

ملیحه بقایی

عکسی از اینستاگرام ملیحه بقایی

ملیحه بقایی

ملیحه بقایی در نمایش

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید