در ارتباط با بیوگرافی مهدی صبایی باید گفت که این بازیگر در روز ۲۲ مرداد سال ۱۳۴۵ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد .اولین فیلم خود را با فیلم سلطان به کارگردانی مسعود کیمیایی در سال ۱۳۷۵ آغاز نمود . اما نقشی که باعث بیشتر شناخته شود. مهدی صبایی شد نقش رامین رحمتی در سریال بدون شرح بود .

آثار مهدی صبایی

فیلم های سینمایی که مهدی صبایی در آنها ایفای نقش کرده است : ماهورا سال ۱۳۹۵ ، دخترعمو و پسرعمو سال ۱۳۹۵ ، رنج و سرمستی سال ۱۳۹۲ ، قلاده های طلا ۱۳۹۰ ، روز سوم ۱۳۸۵ ، مرسدس ۱۳۷۶ ، سلطان ۱۳۷۵ و شیرهای جوان ۱۳۷۸ میباشد . از آثار مهدی صبایی میتوان به : بازی در سریال های تلویزیونی نیز اشاره کرد برای مثال : روزگار جوانی به کارگردانی اصغر توسلی که از شبکه تهران پخش شد ؛ این زمینی ها به کارگردانی مسعود شاه محمدی از شبکه تهران به صورت ۳۶ قسمت پخش شد که مهدی صبایی نقش بازیگر مهمان را داشت ؛ آوای در گلستان به کارگردانی رامین لباسچی از شبکه یک پخش شد ؛ دختران به کارگردانی اصغر توسلی از شبکه تهران به صورت ۳۸ قسمت پخش شد ؛

مهدی صبایی و بازیگر از سرنوشت

مهدی صبایی و بازیگر از سرنوشت

عشق سالهای جنگ به کارگردانی علی بهادر از شبکه ۳ به صورت ۱۳ قسمت پخش شد ؛ فیلم بدون شرح به کارگردانی مهدی مظلومی از شبکه ۳ به صورت ۱۰۹ قسمت پخش شد ؛ بانکی ها به کارگردانی مهدی مظلومی از شبکه دو در ۹۰ قسمت پخش شد ؛ مسافر پر دردسر به کارگردانی شاهرخ حمیدی مقدم از شبکه سحر در ۱۳ قسمت پخش شد ؛ قدرت به کارگردانی صادق هاتفی از شبکه دو سیما در ۱۳ قسمت پخش شد ؛ کلانتری ۹۹ به کارگردانی سعید عالم زاده از شبکه تهران در ۶۰ قسمت پخش شد ؛ روزگار قریب به کارگردانی کیانوش عیاری از شبکه سه سیما در ۳۶ قسمت پخش شد ؛ فیلم پاتوق به کارگردانی شاهین باباپور در شبکه یک سیما در۶۷ قسمت پخش شد .سریال آینه های نشکن به کارگردانی جواد اردکانی از شبکه یک سیما در ۲۸ قسمت ؛ فیلم مسافر زمان ۲ به کارگردانی مسعود نوابی از شبکه دو سیما در ۲۰ قسمت پخش شد ؛ قرارگاه مسکونی به کارگردانی جواد رضویان از شبکه تهران در نوروز به صورت ۱۵ قسمت پخش شد ؛

زندگینامه مهدی صبایی

زندگینامه مهدی صبایی

فیلم تلنگر به کارگردانی محمد درمنش از شبکه یک سیما در ۳۰ قسمتپخش شد ؛ تا رهایی به کارگردانی حسین تبریزی از شبکه یک سیما در ۱۳ قسمت پخش شد ؛ فیلم بیدار باش به کارگردانی احمد کاوری از شبکه یک در ۱۴ قسمت پخش شد ؛ سریال خداحافظ بچه به کارگردانی منوچهر هادی از شبکه ۳ سیما در ماه مبارک رمضان در ۲۷ قسمت پخش شد ؛ فیلم دولت مخفی به کارگردانی عبدالحسین برزیده و راما قویدل از شبکه دو در ۳۲ قسمت پخش شد ؛ سریال زمستان گرم به کارگردانی رسول صانعی از شبکه تهران در ۱۰ قسمت پخش شد ؛ فیلم میکائیل به کارگردانی سیروسمقدم از شبکه یک سیما در ۱۹ قسمت پخش شد ؛ فیلم معمای شاه به کارگردانی محمدرضا ورزی از شبکه یک سیما در ۹۵ قسمت پخش شد که مهدی صبایی نقش گروهبان منفرد را بازی میکرد ؛

عکس قدیمی مهدی صبایی

عکس قدیمی مهدی صبایی

فیلم پرستاران به کارگردانی علیرضا افخمی و شهرام شاه حسینی از شبکه یک پخش شد که مهدی صبایی بازیگر مهمان در فصل اول این سریال را بازی کرد ؛ فیلم دلدادگان به کارگردانی منوچهر هادی از شبکه سه سیما در ۶۰ قسمت پخش شد ؛ سریال بهترین نقش زندگی به کارگردانی محسن دامادی از شبکه سه سیما در هفت قسمتپخش شد ؛ سریال از سرنوشت فصل ۱ و ۲ به کارگردانی محمدرضا خردمند و علیرضا بذرافشان از شبکه ۲ در ۵۰ قسمت پخش شد ؛ فیلم ایلدا به کارگردانی راما قویدل از شبکه یک سیما در ۲۵ قسمت پخش شد و فیلم از سرنوشت فصل ۳ به کارگردانی محمدرضاخرد و از شبکه دو سیما پخش شد. مهدی صبایی همچنین در تله فیلم های الفبا بوی باران ساعت یک و نیم شب نیز ایفای نقش کرده است.

زندگینامه مهدی صبایی

باید گفت که وی به ورزش فوتبال علاقه مند است و همین طور باید اشاره کرد که در تیم فوتبال هنرمندان بازی می کند و برای خیریه ده ها بازی نیز انجام داده است. وی متاهل است اما از همسر مهدی صبایی اطلاعات خاصی در دست نیست . فرزند مهدی صبایی پسری به اسم علی صبایی است .وی در شهرک ژاندارمری تهران سکونت می کند . مهدی صبایی علاقه خاصی به شرکت در مکان های هنری و فضای مجازیندارد اگر هم شرکت کند به همراه همسرش شرکت نمی کند . بزرگترین آرزوی مهدی صبایی از زبان خودش : << بزرگترین آرزویم این است که تا لحظه مرگم ، حالا نمی دانم خدا چقدر به منعمر می دهد ، به آن امنیت خاطر و آرامشی که می خواهم برسم مهمتر از همه اینکه محبت مردم از من دریغ نشود و توان آن راداشته باشند که انگیزه و نیت مردم را در کارهایم برآورده کنم .

مهدی صبایی و فرزندش

مهدی صبایی و فرزندش

اینستاگرام مهدی صبایی

مهدی صبایی فعالیتی در فضای مجازی ندارد.

مهدی صبایی در از سرنوشت

سریال تلویزیونی از سرنوشت به کارگردانی علیرضا بذرافشان و محمد مهدی سلطانی و به تهیه کنندگی اکبر تحویلیان تولید و از شبکه دو سیما پخش شد . در این فیلم در کنار مهدی صبایی بازیگرانی چون دارا حیایی ، مجید واشقانی ، کامران تفتی ، فریبا نادری ،مریم کاظمی ، علیرضا استادی ، مائده طهماسبی و علیرضا آرا بازی کردند . این فیلم پنجاه قسمت دارد و پیرامون سرنوشت دو کودک را نشان می دهد که از سنین کم تا جوانی در پرورشگاه بزرگ شده اند . این سریال می خواهد به مخاطب امید بخشی و تلاش برای رسیدن به آرزوها را نشان دهد .

مهدی صبایی در روزگار جوانی

سریال روزگار جوانی به کارگردانی شاپور قریب و اصغر توسلی در سال های ۱۳۷۷ و ۱۳۷۸ از شبکه تهران پخش شد . جالب است بدانید که فیلمنامه نویس فصل اول این فیلم را اصغر فرهادی به عهده گرفته و فصل دوم این سریال را علی اکبر محلوجیانو فرهاد نقدعلی جایگزین وی شدند . بازیگران این سریال علاوه بر مهدی صبایی ، کیهان ملکی ، امین حیایی ، نصرالله رادش ، بهزاد خداویسی ، زهره فکور صبور و سحر صباغ سرشت میباشند. در ارتباط با خلاصه داستان این است که ۵ جوان که ۴ نفرشان شهرستانی هستند و دانشجو می باشد خانه را اجاره میکنند و با یکدیگر زندگی می کنند هر کدام از این پنج نفر شخصیت های متفاوتی دارند و هر قسمت از این فیلم ماجرای تازه ای را برای این پنجره ها نشان می دهد اما در آخر همگی با هم به مشکلات خود غلبه می کنند . داستان سریال مسائل اجتماعی به زندگی هر کدام از جوانها و روابط شخصیت های آن ها اشاره دارد این سریال در سال ۱۳۹۳ از شبکه تماشا پخش شد .

مهدی صبایی در فیلم

مهدی صبایی در فیلم

تصاویر مهدی صبایی

مهدی صبایی در از سر نوشت

مهدی صبایی در از سر نوشت

عکس خاص مهدی صبایی

عکس خاص مهدی صبایی

عکس مهدی صبایی

عکس مهدی صبایی

مهدی صبایی

مهدی صبایی

بیوگرافی مهدی صبایی

بیوگرافی مهدی صبایی

آیا این مطلب مفید بود؟ 4
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید