تابلویی رنگارنگ از تصاویر پاییزی

تصاویر پاییزی تابلوی هزار رنگ طبیعت هستند اگر شما هم به دنبال ,تصاویر زیبای پاییزی هستید ما  برای نمونه هایی زیبا از تصاویر پاییزی منتخب را گردآوری کرده ایم .

پاییز رنگین ترین فصل سال است. با آمدن پاییز کم کم صدای از راه رسیدن زمستان هم شنیده می شود و طبیعت چهره سبز رنگش را عوض می کند. با سر رسیدن این فصل، رنگ های گوناگون و دلفریب به طبیعت هجوم می آورند و صحنه های چشم نوازی را پیش روی ما می گسترانند. فصل پاییز در همه جای دنیا با خود تغییرات زیادی به همراه دارد؛ تغییر رنگ و چهره طبیعت، از راه رسیدن فصل کوچ و مهاجرت حیوانات، موسم درو و برداشت بعضی از محصولات کشاورزی، زمان برگزاری جشنواره های گوناگون، هنگام اجرای مراسم و آیین های سنتی و ده ها اتفاق زیبای دیگر از راه می رسد.

جالب است بدانیم که خارج از محدوده دید هر روزه ما و در سرزمین های دور، حال و هوای پاییز چگونه است و مردم در این سرزمین ها چگونه از پاییز استقبال می کنند. در مجموعه عکس پیش رو به گوشه و کنار دنیا سر می زنیم تا ببینیم هنرمندترین فصل سال، برای مردم سرزمین های مختلف چه به همراه دارد؛ با ما همراه شوید تا به پاییزِ چین، هند ، آلمان، روسیه، مقدونیه و چند کشور دیگر سر بزنیم و از نقاشی طبیعت لذت ببریم.

۱- رنگ های پاییزی روی شاخ و برگ درختان باغ های شهر دوبلین (Dublin)، پایتخت ایرلند، تماشایی هستند، ۴ اکتبر ۲۰۱۸.

تصاویر پاییزی

۲- زن جوانی در آلمان، گاوها را به داخل قایقی هدایت می کند تا مطابق آیین هر ساله، آن ها را به دریاچه کونیگسی (Königssee) در نزدیکی مرز اتریش ببرد، ۶ اکتبر ۲۰۱۸.

این رسم سالانه، کتل درایو (Cattle drive) یا آلمابتریب (Almabtrieb) نام دارد. ساکنان حوالی آلپ در پاییز گاوها را کوچ می دهند تا آن ها را به مراتع مناسب برای زمستان برسانند.

تصاویر پاییزی

۳- فرزندِ یکی از مزرعه دارانِ شهر بدهیندلنگ (Bad Hindelang)، در ایالت باواریای (Bavarian) آلمان، به پدرش برای محافظت از گاوها برای کوچ دادن آن ها طبق سنت آلمابتریب کمک میکند، ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۸.

تصاویر پاییزی

۴- یک خانه متروکه و رنگ های پاییزی که آن را احاطه می کنند، حومه شهر ایگنالیا (Ignalina)،کشور لیتوانی، ۸ اکتبر ۲۰۱۸

تصاویر پاییزی

۵- رنگ آتشین برگ های پاییزی، شهر پیتلوچری (Pitlochry)، اسکاتلند، ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۸

تصاویر پاییزی

۶- کودکی در کنار کدوهای بزرگ هالوین متعلق به جشن پاییزی سالانه انجمن رویال هاریکالچرال (Royal Horticultural Society) ایستاده است، لندن، ۲ اکتبر ۲۰۱۸.
انجمن رویال هاریکالچرال در زمینه آموزش باغبانان مبتدی و حرفه ای فعالیت می کند.

تصاویر پاییزی

۷- یک گوزن نر، در فصل جفت‌گیری اش، صبح زود آواز می خواند تا جفت خود را پیدا کند. این فصل از سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد، پارک ریچموند (Richmond Park)، غرب لندن، ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸.
پارک ریچموند در قرن ۱۷ میلادی بنا شده، بزرگ ترین پارک سلطنتی انگلستان است و به عنوان پارک گوزن ها شناخته می شود.

تصاویر پاییزی

۸- در فصل برداشت محصول، کشاورزان کشمیری از باغ های ارگانیک خود سیب می چینند، منطقه ترال (Tral)، نزدیک به شهر سرینگر (Srinagar)، دره کشمیر، هندوستان ۱ اکتبر ۲۰۱۸.

تصاویر پاییزی

۹- تصویر هوایی ساحل رود ینی‌سئی (Yenisei) در یک منظقه تایگا (taiga)، سیبری، حومه شهر کراسنویارسک (Krasnoyarsk)، روسیه، ۱ اکتبر ۲۰۱۸.
تایگا، جنگل شمالی یا جنگل برفی، جنگل‌ های سوزنی‌ برگ با زمین های همیشه نمناک هستند. رویش گیاهان دیگر در اینجا کم است و کشاورزی کمی صورت می گیرد.

تصاویر پاییزی

۱۰- یک سنجاب قرمز به دنبال غذاست، منطقه تروساکس (Trossachs) ، روستای ابرفویل (Aberfoyle)، اسکاتلند، ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۸.

تصاویر پاییزی

۱۱- کشاورزان بر قله کوه لانگ‌کوان (Longquan) فلفل و ذرت می پاشند تا برای روز ملی چین، شکلی از پرچم سرخ و زرد این کشور را بسازند، شهر لیشای (Lishui)، استان چجیانگ (Zhejian) ، چین، ۲۶ سپامبر ۲۰۱۸. 
در اول اکتبر ۱۹۴۹ (برابر با ۹ مهر ۱۳۲۸ خورشیدی) حزب کمونیست چین به رهبری مائو تسه تونگ به طور رسمی بر این کشور حاکم شد. مردم چین هر ساله این مناسبت را به مدت ۷ روز جشن می گیرند و آن را تعطیلات طلایی می نامند.

تصاویر پاییزی

۱۲- روباه های قرمز در پارک ملی کوهستان کاچکار (Kaçkar)، منطقه چاملیهمسین (Çamlıhemşin)، استان ریزه (Rize)، ترکیه، ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۸

تصاویر پاییزی

۱۳- فصل برداشت غله ها در پاییز فرا رسیده است، شهر ژانگی (Zhangye)، استان گانسو (Gansu)، چین، ۸ اکتبر ۲۰۱۸.

تصاویر پاییزی

۱۴- دو گوزن نر مشغول مبارزه کردن با استفاده از شاخ های خود هستند، پارک شهری کین‌کید (Kincaid Park)، شهر انکوریج (Anchorage)، ایالت آلاسکا، آمریکا، ۳ اکتبر ۲۰۱۸.
با فرا رسیدن فصل جفت‌گیری نبرد بین گوزن ها برای اثبات قدرت و برتری خود آغاز می شود.

تصاویر پاییزی

۱۵- گوسفندی بر لبه یک صخره مشغول چرا کردن است و ماشینی در جاده متعلق به پیست رالی جهانی بریتانیا مسابقه می دهد، شهرک لندودنو (Llandudno)، کشور ولز (Wales) بریتانیا، ۷ اکتبر ۲۰۱۸.

تصاویر پاییزی

۱۶- دو خانم روز ابریِ پاییزی خود را به قدم زدن در پارک الکساندر (Alexander Park)، بیرون شهر سنت پترزبورگ، می گذرانند، ۶ اکتبر ۲۰۱۸.
پارک الکساندر تنها پارک مینیاتوری (Miniature park) فضای باز کشور روسیه است. در پارک های مینیاتوری مدل ها و ماکت های کوچکی از ساختمان ها و جاذبه های کشورهای مختلف قرار داده می شود.

تصاویر پاییزی

۱۷- یک مرد آلبانیایی کدوهای هالوین را مرتب می کند، شمال شرقی شهر تتوفو (Tetovo)، کشور مقدونیه، ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۸.
آلبانی کوچک ترین کشور بالکان و همسایه غربی مقدونیه است.

تصاویر پاییزی

۱۸- پرنده ها در غروب پاییزی، نزدیک شهر شتراوسفورت (Straussfurt)، آلمان، ۸ اکتبر ۲۰۱۸.

تصاویری از فصل پاییز در سراسر جهان

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید