تقویت موی سر با وازلین +راهکار ونحوه استفاده

تقویت موی سر با وازلین امکان پذیر است وازلین یک کرم ژل مانند است که از ترکیب پارافین ومیکروکریستالی و مواد معدنی تشکیل شده است واز چند بار تصفیه روغن های موجود در نفت خام بدست می آید . نام اصلی وازلین ژل پترولیوم یا پترولاتیوم می باشد که یک نوع روغن معدنی است که رابرت آگوستوس چیسبوری در سال 1859 آن را کشف کرد.

تقویت موی سر

تقویت موی سر

وازلین کاربرد های بیشماری دارد غلظت بالا وبی بو وبی مزه بودن آن موجب شده پایه ای مناسب برای بیشتر لوازم آرایشی باشد . شما می توانید از وازلین به عنوان مرطوب کننده ای بسیار قوی وموثر در عین حال ارزان قیمت ودر دسترس بهره ببرید .همانطور که وازلین برای درمان خشکی وترک های پوستی کاربرد دارد برای تقویت موی سر واز بین بردن موخوره ی مو در مدت کوتاهی موثر است .

نحوه استفاده از وازلین برای موی سر

نحوه استفاده از وازلین برای تقویت موی سر به این صورت است که اگر برای پرپشتی موی هایتان از آن استفاده می کنید باید مقداری مناسبی وازلین را به ریشه ی مو زده و به آرامی ماساژ دهید ویک ساعت بعد با آب ولرم وشامپو موهای خود را بشویید .

تقویت موی سر

تقویت موی سر

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا وازلین موی سر را تقویت می کند؟ وازلین نه تنها موی سر را تقویت کرده بلکه از موها در برابر عوامل آسیب زا نیز محافظت می کند وازلین باعث پرپشتی موی سر شده وتارهای مو را نیز ضخیم می کند شما می توانید از آن برای پر شده وضخیم شدن تارهای ابرو نیز استفاده کنید .

ضمنا می توانید برای از بین بردن موخوره ی وجلوگیری از آن که باعث ایجاد شکلی نازیبا در پایین مو شده از وازلین استفاده کنید ، وازلین را به مدت یک هفته به قسمت هایی که موخوره دارد بزنید وتاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده کنید .

تاثیر وازلین بر رشد مو بسیار شگفت انگیز است فقط کافی است شما هر شب مقدار کمی وازلین را بر روی ریشه ی موها زده وبه آرامی ماساژ دهید خواص اعجاب انگیز وازلین وماساژ آرامی که با آن همراه می کنید سبب خون رسانی به ریشه ی مو شده ورشد آن را نیز زیاد خواهد کرد.

البته به یاد داشته باشید که حتما بعد از چند ساعت برای پاک کردن وازلین از مو آن را شامپو شستشو دهید . به این علت که اگر ریشه مو به مدت طولانی چرب بماند سبب ریزش آن می شود، وشما نتیجه ای عکس را تجربه خواهید کرد .

به منظور کسب تاثیرات مثبت وتقویت موی سر هفته ای یک بار از ماسک وازلین برای تقویت موی سر استفاده کنید .

تقویت موی سر با وازلین

بهره بردن از ماسک وازلین برای تقویت مو کافی است مقدار مناسبی وازلین را با دست های مرطوب روی موهای خود بمالید و سر را با کلاه مخصوص رنگ پوشانده وتقریبا چند ساعت به آن زمان دهید تا عمل کند وبعد موهای خود را با آب ولرم وشامپو به خوبی بشویید رطوبت حاصل از این ماسک بر روی موها مثال زدنی است توصیه می شود.

تقویت موی سر

تقویت موی سر

افراد با موهای خشک وشکننده هفته ای یک بار از این ماسک موی برای تقویت موی سر خود استفاده کنند .

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که همیشه برای باز کردن سر لاک خود دچار مشکل می شوید می توانید پس از استفاده از لاک کمی سر بطری لاک را با وازلین چرب کنید واز این مشکل رهایی یابید .

استفاده از وازلین به عنوان نرم کننده

وازلین یک نرم کننده ی قوی برای موهای صدمه دیده محسوب می شود. بیشترین آسیب که به مو وارد می شود نتیجه ی شستشوی زیاد است مصرف وازلین ومالیدن آن به ساقه مو از این مشکل جلوگیری ویا در صورت وجود داشتن آن را برطرف کنید .

وازلین علاوه بر تقویت موی سربرای از بین بردن خشکی ناخن وبالا بردن انعطاف پذیری آنها موثر بوده وبد حالتی و شکستن ناخن ها جلوگیری می کند .

وازلین درفرایند رنگ کردن موها کاربرد دارد برای جلوگیری از رنگی شدن کناره های صورت قبل از رنگ کردن مو از مقداری وازلین در این قسمت ها استفاده می شود .موهای رنگ شده در بیشتر مواقع آسیب می بینند استفاده از وازلین می تواند در برطرف کردن این معضل اثر گذار باشد .

غلظت بالای وازلین زیاد است وپاک کردن وازلین از مو کمی دشوار است پس زمان مصرف آن برای مو؛ دقت کنید مقدار کمی از آن را به روی موها بمالید تا به وسیله شستشو با شامپو به راحتی پاک شود .

افراد با موهای چرب حتما در مصرف آن دقت کرده و، وازلین را به ریشه موهای خود نزنند .کسانی که از شوره سر رنج می برند می توانند از خواص بی نظیر وازلین در درمان این مشکل استفاده کنند .

هشدار در استفاده از وازلین

اگر به صورت اتفاقی وازلین خورده شود ازعوارض جانبی آن می توان به اسهال و بیماری های مختلف معده اشاره کرد .همانطور که قبلا ذکر شد وازلین از مشتقات نفتی بوده واحتمال دارد در برخی افراد آلرژی ایجاد کند.

قبل از استفاده از روغن وازلین به ویژه در کودکان با پزشک خود مشورت کنید ضمنا توجه کنید که استنشاق روغن های معدنی ممکن است باعث ایجاد پنومونی آسپیراسیون شود.

موارد درمانی وازلین

وازلین علاوه بر تقویت موی سر سبب تقویت مژه وضخیم شدن تارهای مژه می شود برای این منظور می توانید مقدار کمی وازلین را زمان خواب روی مژه ها بزنید .

تقویت موی سر

تقویت موی سر

وازلین قدرت نابود کردن شپش را هم در سر دارد برای استفاده از آن می توانید یک لایه ضخیم وازلین را روی سر فرد آلوده به شپش زده وبا دست کش سر وی را ماساژ دهید .

برای برطرف کردن جوش های سر سیاه نیز می توانیداز وازلین استفاده کنید مقدار مناسبی وازلین را روی بینی خود زده وحدود 5 دقیقه با حوله گرم ماساژ دهید سپس با یک شوینده ی ملایم ناحیه مورد نظر را بشویید همچنین برای رفع سیاهی دور چشم می توانید از وازلین بهره ببرید .

آیا این مطلب مفید بود؟ 42
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید