تنظیم قند خون در بسیاری از بیماران اهمیت دارد . شیر و قارپ در تنظیم قند خون موثرند . در ادامه از اصول تنظیم قند خون و روش هایش بیشتر بدانید 

از بین مواد غذایی شیر و قارچ دو ماده مناسب برای تنظیم قند خون می‌باشند. همچنین این دو ماده مغذی می‌توانند از ابتلا به دیابت نوع دوم پیشگری کنند و حتی می‌توانند در کنترل این بیماری نقش به سزایی داشته باشند.

شیر و قارچ چه خصوصیات مشترکی با هم دارند؟

شیر و قارچ هر دو قند خون را تنظیم می‌کنند. این ویژگی مهمی است که پژوهندگان برای پیشگیری از دیابت   و کنترل دیابت نوع دوم پیشنهاد می‌کنند.

شیر و قارچ

مخلوط شیر و قارچ

 

متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیای آمریکا دریافته‌اند که قارچ نوعی مواد پروبیوتیک دارد و این مواد از باکتری‌های درون روده حمایت می‌کنند.

مصرف قارچ سفید باعث رشد باکتری‌های خاصی در روده می‌شود.

این متخصصان اثر قارچ در تولید گلوکز را در بدن موش مطالعه کرده‌اند. آنها در آزمایشی روی موش‌ها متوجه شده‌اند که مصرف قارچ سفید سبب رشد باکتری‌های خاصی در روده می‌شود. این باکتری‌ها بر تولید گلوکز در روده تاثیر می‌گذارند و به همین دلیل است که این متخصصان معتقدند قارچ روی انسان و به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مناسب است.

مصرف شیر در صبحانه

اما تنها قارچ سفید نیست که سبب رشد باکتری‌هایی خاص در روده می‌شود. محققان دانشگاه گولف و تورنتو در کانادا دریافته‌اند که شیر نیز بر تنظیم سطح قند خون در بدن تاثیری مثبت دارد زیرا کسانی که در وعده صبحانه خود شیر می‌نوشند، سطح قند خون خود را در طول روز پایین نگاه می‌دارند.

شیر و قارچ

صبحانه با شیر

 

این محققان دریافته‌اند که پروتئین‌های خاصی در شیر سبب آزاد شدن بعضی هورمون ‌ها در روده می‌شوند که کارشان تاخیر در هضم غذاست و همچنین سبب افزایش احساس سیری در انسان می‌شوند.

دکتر داگلاس گاف، نویسنده نتایج این مطالعه در این باره می‌نویسد: این تحقیق نشان می‌دهد که نوشیدن شیر هنگام صبحانه برای تاخیر در هضم کربوهیدرات ‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و به کاهش سطح قند خون نیز کمک می‌کند.

دکتر داگلاس گاف در ادامه می‌گوید: محققان همواره بر اهمیت صبحانه برای زندگی سالم تاکید کرده‌اند و این تحقیق نیز نشان می‌دهد که مصرف شیر در وعده غذایی صبحانه برای بدن بسیار حائز اهمیت است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید