جدایی پرنس هری و همسرش از خانواده سلطنتی

شاهزاده هری و مگان مارکل با خبر جدایی خود از خانواده سلطنتی و استعفا از انجام وظایف پادشاهی خبرساز شده و خانواده سلطنتی را به لرزه انداختند. این در حالیست که ظاهرا ملکه الیزابت دوم نیز این موضوع بی خبر بوده است.این زوج در بیانیه ای غافلگیر کننده اعلام کردند که قصد دارند زمان زندگی خود را بین بریتانیا و آمریکای شمالی تقسیم کرده و روابط گسترده خود با مطبوعات را حذف کنند.این زوج در بیانیه منتشر شده در صفحات اینستاگرامی، سیستم ایمیل به عنوان سامانه ارتباطی کاخ باکینگهام و وب سایت های شخصی خود از تصمیم جدیدشان برای جدایی از خانواده سلطنتی خبر دادند.

پرنس هری و مگان مارکل

پرنس هری و مگان مارکل

به گزارش "بی بی سی" فضای کاخ از چنین تصمیمی "ناامید" و تا حدی "آسیب دیده" توصیف شد. روزنامه های روز پنجشنبه بریتانیا نیز از "شکاف" بین اعضای خانواده سلطنتی و "دلخوری" ملکه نوشتند.

برخی از رسانه ها این تصمیم را با تصمیم پادشاه ادوارد هشتم مقایسه کردند. ادوارد هشتم در سال 1936 به دلیل ازدواج با یک زن مطلقه آمریکایی از پادشاهی بریتانیا کناره گیری کرد.این تصمیم پس از یک سال آشفتگی در روابط آنها با خانواده سلطنتی و بزرگتر شدن شکاف هری و برادرش ویلیام گرفته شد. هری در مصاحبه چند ماه قبل خود این موضوع را تائید کرده بود.آنها همچینین در ماه های گذشته در اقدامی غیر مرسوم، از چندین رسانه به دلیل ورود در حریم شخصی خود شکایت قانونی کردند.

جدایی پرنس هری و مگان مارکل از خاندان سلطنتی

تصاویر ازدواج پرنس هری و مگان مارکل

این زوج در بیانیه خود اعلام کردند: «ما قصد داریم از خانواده سلطنتی جدا شده، کار کنیم و استقلال مالی خود را به دست آوریم. ما همچنان وفاداری خود را به ملکه را حفظ می کنیم.»مگان و هری افزودند: «می خواهیم در سال جاری تغییر ایجاد کرده و یک نقش کوچک جدید پیشرفته را با زحمت و پشتکار از یک نهاد بزرگتر ایجاد کنیم.»

کاخ باکینگهام نیز پس از زمانی کوتاه در بیانیه ای اعلام کرد: گفت و گو با مگان و هری "در مرحله اولیه" است. پس از این اتفاق جلسه رسمی با حضور اعضای ارشد خانواده سلطنتی درباره تصمیم این زوج برگزار شد.

پرنس هری و مگان مارکل

خانواده سلطنتی در روز ازدواج پرنس هری و مگان مارکل

واکنش رسمی ملکه به جدایی پرنس هری و مگان مارکل

ملکه انگلیس درباره جلسه با پرنس هری درباره تصمیم هری و مگان به استقلال و کناره گیری از عضویت رسمی به عنوان اعضای ارشد خانواده سلطنتی بیانه ای صادر کرد. ملکه در این بیانیه گفته است: امروز و من خانواده ام با هم درباره آینده نوه ام هری و خانواده اش گفتگو کردیم. ما از تصمیم هری و مگان برای ساختن زندگی جدید را کاملا حمایت میکنیم. با این حال ترجیح ما این است که آنها به عنوان اعضای تمام وقت خانواده سطلنتی باقی بمانند، ما علاقه به داشتن زندگی جدید مستقل و در عین حال باقی ماندن به عنوان عضوی باارزش از خانواده سلطنتی را درک میکنیم و به آن احترام میگذاریم. هری و مگان گفتند که نمیخواهند در زندگی جدیدشان به درآمدهای عمومی مربوط به خانواده سلطنتی متکی باشند. بر این اساس توافق شد که به عنوان یک دوره گذار، خانواده ساسکس وقتشان را بین کانادا و انگلیس تقسیم کنند.

موضوعات پیچیده ای برای خانواده من وجود دارد که باید رسیدگی شود و کارهای بیشتری باید در این رابطه انجام شود، اما من خواستم که تصمیمات نهایی به روزهای آتی موکول شود.

پرنس هری و مگان مارکل

بیانیه ملکه بریتانیا درباره جدیی پرنس هری و مگان مارکل از خاندان سلطنتی

پرنس هری و مگان مارکل

ملکه بریتانیا و خاندان سلطنتی در روز به دنیا آمدن فرزند پرنس هری و مگان مارکل

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید