بیشتر افراد دوست دارند تا در روابط اجتماعی خود، فراموش نشدنی باشند و برای این کار شما باید در اولین ارتباط خود به گونه ای رفتار کنید تا در ذهن فرد مقابل باقی مانده و در لحظات اولیه آشنایی خود باید، تاثیر بسزایی در شخص بگذارید. اگر شما در دیدار اول به گونه ای رفتار کنید که منحصر به فرد باشد می توانید در ذهن آن ها به خوبی نقش ببندید. حتی ممکن است برای شما هم پیش بیاید که با وجود گذشت سالیان سال از رابطه ای هنوز هم آن فرد را به خاطر داشته باشید حال می خواهد با توجه به رفتارش باشد یا طرز لباس پوشیدن آن فرد!

زیبایی ظاهری یا درونی

نکته ای که در افراد فراموش نشدنی وجود دارد این است که این افراد، حتما افرادی زیبا و یا خوش چهره نمی باشند بلکه ممکن است افرادی که شما، آن ها را فراموش نمی کنید، افراد جذاب و متفاوتی نباشد و تنها رفتار و شخصیت گرم و دل پذیر او باشد که حس خوبی نسبت به خود پیدا کنیم و همین سبب می شود که شما آن فرد را فراموش نکنید و در خاطرتان بماند. با توجه به پژوهشی که در سال 2014 انجام شد و به اثبات رسید مشخص گشت که چهره های عادی تر و با جذابیت کمتر معمولا نسبت به چهره های جذاب تر بیشتر در ذهن می مانند بنابراین جذابیت نمی تواند معیاری برای فراموش نشدنی بودن باشد.

جذابیت ظاهری یا درونی!

جذابیت ظاهری یا درونی!

نتیجه پژوهش ها

البته با توجه به پژوهش هایی که انجام شده است، جذاب ها معمولا بهتر درک می گردند و علتش آن است که بیشتر در دید هستند و معمولا افراد با دقت بیشتری به آن ها نگاه می کنند که سبب می شود شخصیت آن ها از سوی افراد مقابل آن ها بهتر درک شود. البته نکته ای که وجود دارد این است که افرادی که جذابیت فیزیکی کمتری را دارند معمولا در رابطه های کوتاهی که با اطرافیان خود برقرار می کنند، خوش آیند تر دیده می شوند. این افراد خودشان وِزگی هایی دارند که معمولا این ویژگی ها را در ارتباط خود به نمایش می گذارند که باعث می شود بیشتر به چشم بیایند اما افراد جذاب تر در نگاه اول به دل می نشینند.

نکته ای که وجود دارد همواره گفته شده است که اگر فردی زیبا هم نباشد ممکن است در چشم فردی زیبا به نظر برسد. پس دقت کنید که حتی افرادی که از زیبایی ظاهری بالایی بهره مند نیستند، می توانند دیگران را به خوبی به خود جذب کنند و جاذبه ی بین فرد به اشکال مختلف قابل حصول می باشد که از جمله آن ها می توان به ویژگی های شخصیتی او اشاره کرد و البته سلیقه فرد نیز بی تاثیر نیست.

به طور کلی باید در نظر داشته باشیم که بدون در نظر داشتن جذابیت ظاهری، بیشتر افراد با توجه به رفتاری که از خود نشان می دهند، در ذهن دیگران جایی برای خود باز می کنند و این حس و حال در نتیجه برخورد شما با دیگر افراد به دست می آید و مهم تر از جذابیت عینی است. بهترین ترفندی که از آن می توان استفاده کرد تا فردی فراموش نشودنی بود این است که تعامل خوبی با اطرافیان داشته باشید تا حس خوبی نسبت به خود شخص در آن ها ایجاد کنید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید