دستور پخت 20 سوپ خوشمزه ومقوی

در زیر دستور تهیه وپخت 20 سوپ پاییزی خوشمزه را به همراه تمام فوت وفن هایی که می تواند شما را در تهیه سوپی فوق العاده کمک کند، بیان شده ،جالب است بدانید که سوپ یکی از غذاهای اولیه انسان بوده شاید به جرات بتوان گفت که سوپ اولین غذای پخته شده توسط انسان است .

بهترین راه برای دریافت خواص سبزیجات مصرف سوپ است وافرادی که رژیم غذایی پیروی میکنند بهتره است خوردن سوپ را در لیست غذایی خود داشته باشند.

سوپ ها به دلیل مقوی بودن ودر عین حال هضم راحت آن برای کودکان و افراد بیمار توصیه میشود.

نکته قابل ذکر در تهیه سوپ ها اینست که روش تهیه آنها با زمان گذشته فرق خاصی نکرده است .

طرز تهیه سوپ کدوحلوایی

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم جهت تهیه این سوپ پاییزی خوشمزه :

هویج خرد شده یک لیوان ساقه کرفس خرد شده یک لیوان

سیب زمینی خرد شده یک لیوان پیاز نگینی خرد شده یک عدد

کدو حلوایی نصف یک عدد کوچک کره کوچک یک قالب

آب مرغ دو لیوان نمک و فلفل و ادویه به میزان کافی

برای تهیه سوپ کدوحلوایی ابتدا همه سبزیجات عبارتند از (هویج ، کرفس ،سیب زمینی ،پیاز ) را در ظرف مناسبی ریخته با یک قالب کره ای داشتیم کمی تفت دهید سپس دو لیوان آب مرغ را اضافه کرده بعد از به جوش افتادن آب مرغ در ظرف را ببندید تا سبزیجات کمی پخته شود.

حال به سراغ کدو حلوایی بروید پوست آن را گرفته سپس داخل کدو را تمیز کرده کدو را خرد کنید وبه سبزیجات دیگر اضافه کنید بعد از گذشت مدت زمانی که سبزیجات نرم شدند بگذاری کمی خنک شود وپس از آن در میکسر ریخته وبه صورت پوره در آورید ،سوپ را دوباره به ظرف برگردانید کمی که گرم شد نمک و فلفل را اضافه کرده با مقداری جعفری خرد شده تزیین کرده وسرو کنید .

طرز تهیه سوپ نخود و کرفس

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ نخود و کرفس : ساقه کرفس خرد شده دو پیمانه ، نخود فرنگی یک پیمانه ، بلغور جویک پیمانه ،هویج یک عدد،جعفری وگشنیز خرد شده ،نمک وفلفل و زردچوبه به مقدار لازم ،آبلیمو (سلیقه ای ) زنجبیل به میزان لازم

هویج را رنده کرده ساقه کرفس را ریزخرد کنید با بلغور جو که از قبل خیس کرده اید همراه با کمی نمک فلفل زردچوبه بگذارید بپزد. بعد نخود فرنگی وسبزی خرد شده وزنجبیل را هم افزوده صبر کنید سبزیجات کمی پخته شده سپس نمک وفلفل وکمی آبلیمو افزوده سپس با مقداری برگ تازه گشنیز تزیین کرده وسرو کنید .

طرز تهیه سوپ کلم بروکلی

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ کلم بروکلی و تره فرنگی :

پیمانه کلم بروکلی خرد شده ----یک عدد سیب زمینی متوسط نگینی

نصف پیمانه تره و گشنیز خرد شده--- 6عدد قارچ ورقه شده سه قاشق غذاخوری آرد

50 گرم کره ---- لیوان شیر ---- دو عدد عصاره مرغ ---- دوعدد سینه مرغ نگینی خرد شده

تره فرنگی به مقدار لازم

نصف پاکت خامه صبحانه ---- نمک و فلفل و آبلیمو به میزان لازم

ابتدا آرد را با مقداری کره تفت داده سپس سینه مرغ را با کلم بروکلی و قارچ و مقدار مناسبی آب به مدت یک ساعت فرصت دهید تا بپزد .

سپس تره وگشنیز وسیب زمینی را افزوده پس ازآن خامه را هم اضافه کنید مخلوط کرده سوپ که شروع کرد به جوشیدن نمک وفلفل را هم اضافه کرده ودر ظرف مورد نظر با مقداری آبلیمو سرو کنید .

طرز تهیه سوپ گل کلم

سوپ گل کلم

سوپ گل کلم

مواد لازم برای سوپ گل کلم :آب مرغ 4 پیمانه

گل کلم یک عددخرد شده

پیاز خرد شده 2 عدد

نمک وفلفل به میزان لازم

هویج ریز خرد شده دو عدد

شیر یک چهارم پیمانه

گل کلم را با هویج، پیاز،فلفل،سیب زمینی را با مقداری نمک وفلفل وآب مرغ در قابلمه ای بریزید وروی حرارت گذاشته وحدود20 دقیقه فرصت دهید تا سبزیجات کمی پخته شود.

سپس سبزیجات را از روی حرارت بردارید وکمی که خنک شد در مخلوط کن ریخته وسبزیجات را پوره کرده بعد دوباره سبزیجات رابه قابلمه برگردانده وشیر را هم افزوده حرارت را ملایم کنید.و5 دقیقه صبر کنید تا شیر راهم به خورد سوپ رفته وطعم عالی آن آشکار شود. در ظرف مورد نظر سرو کنید .

طرز تهیه سوپ بادمجان وگوجه فرنگی

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ بادمجان و گوجه فرنگی :

گوشت چرخکرده نیم کیلو ،بادمجان خرد شده نیم کیلو ،سیر یک حبه ،هویج خرد کرده نصف پیمانه ،پیاز ریز خرد شده یک عدد،کرفس خرد شده سه چهارم پیمانه ،گوجه فرنگی خرد شده سه عدد،شکر ونمک وفلفل هر کدام یک قاشق چایخوری،ورمیشل نصف پیمانه ، پنیر پارمزان رنده شده نصف پیمانه

ابتدا پیازوسیر را با روغن تفت دهید تا طلایی شود سپس گوشت را اضافه کرده تفت دهید تا تغییر رنگ دهد وهویج را با کرفس جدا پخته بعد همراه با بادمجان وگوجه خرد شده به گوشت اضافه کرده بعد مقداری آب با نمک وفلفل وشکر را به مخلوط اضافه کرده ودر ظرف مناسب بریزید.

تا مواد با هم پخته شود پس از مدتی سوپ را هم زده ورمیشل را اضافه کرده پس از 15 دقیقه که ورمیشل نرم شد سوپ را از روی حرارت برداشته پنیر را اضافه کنید و با مقداری جعفری تزیین کنید (نوش جان )

طرز تهیه سوپ کرفس وهویج

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ کرفس و هویج:

کره : دوقاشق غذاخوری - پیاز ریز خرد شده : نصف پیمانه
هویج ریز خرد شده : یک پیمانه - کرفس ریز خرد شده : نصف پیمانه
سیر رنده شده : یک قاشق غذاخوری - آب مرغ : چهار پیمانه
سیب زمینی خرد شده : دوعدد - آرد : یک قاشق غذاخوری
آب : نصف پیمانه - شیر : دو سوم پیمانه
کلم بروکلی یا گل کلم خرد شده : یک پیمانه - پنیر چدار رنده شده : ۲ پیمانه پر.
نمک و فلفل : به میزان لازم

پیاز خرد شده را درظرف مناسبی ریخته با کره کمی تفت دهید سپس هویج وکرفس را هم اضافه کرده صبر کنید کمی حرارت ببیند تا سبزیجات کمی پخته شود

بعد از آن سیر راهم اضافه کنید تفت دهید حال نوبت سیب زمینی وآب مرغ است که به مخلوط اضافه شود حرارت را ملایم کرده تا به جوش بیاید وسیب زمینی پخته شود آرد وآب را با هم مخلوط کرده وبه سوپ اضافه کنید

هم بزنید تا سوپ غلیظ شود شیر را با کلم بروکلی به ظرف سوپ افزوده بگذارید سوپ کمی پخته شود بعد نمک وفلفل را بیافزایید فرصت دهید سوپ جا بیافتد ظرف سوپ را از روی حرارت بردارید وپنیرچدار را به سوپ اضافه کنید سپس سرو کنید .

طرز تهیه سوپ مرغ با سس آنچیلادا

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

دستور پخت سوپ پاییزی مرغ باسس آنچیلادا

1- کنسرو لوبیای سیاه

2- ذرت یک پیمانه

3- گوجه فرنگی دو پیمانه

4- پیاز یک عدد خرد شده

5- فلفل دلمه ای نصف فنجان

6- دو عدد سینه مرغ

7- سس آنچیلادا 280

8- شیر یک ونیم فنجان

9- پنیر جک فلفلی 115 گرم ویک بسته سوپ آماده

برای تهیه سوپ مرغ با سس انچیلادا ابتدا یک آرام پز که حجم مناسبی نسبت به مواد اولیه سوپ دارد را حاضر کرده لوبیا وذرت ،فلفل دلمه ای ،پیاز گوجه فرنگی ،رادرآن ریخته ودو عدد سینه مرغ را روی مواد داخل آرام پز بگذارید

سس آنچیلادا را با سوپ آماده را در شیر مخلوط کرده هم بزنید تا یکنواخت شود

سپس روی مرغ بریزید به مدت 6 ساعت روی حرارت متوسط فرصت دهید بپزد .پس از پخت مرغ را جدا کرده ریز کنید ودوباره به ظرف سوپ برگردانید

سوپ آماده سرو است پنیر را روی ان ریخته وسرو کنید .

طرز تهیه سوپ پنیر وکلم بروکلی

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ پنیر و کلم بروکلی:

کلم بروکلی 250 گرم ،آب مرغ سه لیوان ،کره 5 قاشق مربا خوری ،پیاز یک عدد شیر دو پیمانه ،آرد نصف پیمانه، نمک وفلفل به میزان کافی ،پنیر چدار یک پیمانه

کلم بروکلی را در آب مرغ به مدت 25دقیقه بگذارید بپزد .پیاز را در تابه ای با کره خوب تفت دهید بعد آرد را اضافه کرده وشیر را کم کم در تابه ریخته وخوب هم بزنید تا یکنواخت شود .کلم بروکلی پخته را همراه با مخلوط پیاز وشیر درظرف مناسبی ریخته وترکیب کنید روی شعله ی ملایم فرصت دهید غلیظ شود سپس پنیر چدار را افزوده صبر کنید تا پنیر در سوپ بروکلی ذوب شود هم زده ودر ظرف مورد نظر سرو کنید .

طرز تهیه سوپ مرغ خامه ای

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ مرغ خامه ای :

مرغ پخته 300 گرم ، خامه پرچرب نصف پیمانه ،کره دو قاشق سوپ خوری ، پیاز یک عدد ، آب مرغ دو پیمانه ،نمک وفلفل به مقدار کافی ،ترخون خرد شده یک قاشق غذاخوری

ابتدا پیاز را خرد کنید وبا کره کمی تفت دهید سپس مرغ پخته شده را ریز کرده وبه آن اضافه کنید سپس نصف آب مرغ را هم بیافزایید فرصت دهید تا آب مرغ به جوش آید 15 دقیقه اجازه دهیدبپزد پس از آن شعله گاز را خاموش کرده بگذارید خنک شود وقتی خنک شد آن را در مخلوط کن ریخته وبه شکل پوره در آورید . در این مرحله باید نصف دیگر آب مرغ را اضافه کرده ونمک، فلفل وترخون به همراه خامه را افزوده وهم بزنید . سوپ مرغ خامه ای شما حاضر است می توانید با نان تست برشته شده سرو کنید. می توانی از همین دستور پخت استفاده کرده و سوپ مرغ خامه ای با نودل را نیز آماده کنید.


طرزتهیه سوپ فلفل خامه ای

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ فلفل خامه ای:

پیاز یک عدد خردشده – سینه مرغ نگینی خرد شده یک 300 گرم – کنسرو لوبیا یک قوطی – پودر سیر یک قاشق مربا خوری – روغن زیتون یک قاشق غذا خوری – فلفل سبزشیرین خرد شده یک پیمانه – نمک ،فلفل سیاه وقرمز به مقدار لازم ، زیره ،پونه خشک شده هر کدام یک قاشق چایخوری ،خامه زده شده نصف فنجان ،خامه ترش یک فنجان – آب مرغ دو پیمانه

مرغ را با پیاز وپودر سیر در روغن زیتون تفت داده وقتی مرغ سرخ شد نمک ، فلفل سیاه وقرمز ،پونه وزیره به همراه لوبیا وفلفل سبز همه را در ظرف مناسبی با آب مرغ بگذارید پخته شود به مدت نیم ساعت پس از گذشت زمان ذکر شده شعله را خاموش کرده خامه ترش وخامه زده شده را با هم مخلوط کرده به سوپ اضافه کنید هم بزنید در ظرف مورد نظرتان با مقداری جعفری تازه سرو کنید . این سوپ مناسب فصل سرد است.

طرز تهیه سوپ ورمیشل

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ ورمیشل:

سینه مرغ یک عدد ،یک بسته ورمیشل ،پیاز دو عدد، سیب زمینی وهویج هر کدام دو عدد، جعفری ریزخرد شده دو قاشق سوپ خوری،رب گوجه فرنگی وزرد چوبه ،فلفل سیاه ،نمک به مقدار کافی

در آغاز کار مرغ را به همراه یک عدد پیاز ومقداری روغن ونمک وبه اندازه کافی آب بگذارید بپزد.

سپس مرغ راکه خوب پخته ریز ریز کنید کنار بگذارید .

پیاز دیگر را به همراه هویج وسیب زمینی که نگینی خرد شده به همراه کمی روغن تفت داده سپس زردچوبه را اضافه کرده بعد رب گوجه فرنگی را افزوده تفت دهید تارب گوجه فرنگی رنگ زیبایی پیدا کند آب مرغ را اضافه کرده منتظر شوید تا به جوش آیدحرارت را ملایم کرده تا سبزیجات پخته شوند.

بعد که سبزیجات پخته شد مرغ را هم اضافه کنید و20 دقیقه زمان دهید تا سوپ حرارت ببیند جعفری خرد شده را پس از گذشت مدت زمان ذکر شده داخل قابلمه سوپ بریزید در 10 دقیقه آخر هم ورمیشل را اضافه کرده هم بزنید.

تا از هم باز شود وبپزد .سوپ آماده سرو است با مقداری گشنیز خرد شده تزیین سپس سرو کنید .

طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم سوپ پیاز فرانسوی :

پیاز زرد یک کیلو ---- کره 3 قاشق سوپ خوری

روغن زیتون 2 قاشق سوپ خوری ----- نمک یک قاشق چایی خوری----شکر یک قاشق چایخوری

فلفل سیاه ---- شکر نصف قاشق چایی خوری----عصاره مرغ 8 پیمانه ---- آرد 3 قاشق سوپخوری

نان باگت یک عدد ----- پنیر پارمزان به مقدار کافی

در آغاز باید پیاز ها را پوست بگیرید خرد کنید. سپس روغن را در تابه ای ریخته پیاز ها را افزوده تفت دهید بعد در تابه را ببندید به مدت 10 دقیقه زمان دهید تا کمی پخته شود.

بعد در تابه را بردارید وشکر ونمک وکره را افزوده وبگذارید پیازها با در باز به مدت 20 دقیقه پخته شوند تا حالت کاراملی به خود بگیرند.

عصاره مرغ را کمی گرم کرده وبه پیاز ها افزوده حرارت را ملایم کرده وبه مدت یک ساعت فرصت دهید بپزد.

سپس در ظرف مورد نظرتان برای سرو بریزید ویک برش از نان باگت را که برشته کرده اید روی سوپ داغ گذاشته وروی کاسه سوپ پنیر رنده شده بریزید(نوش جان )

طرز تهیه سوپ هویج وزنجبیل

سوپ هویج و زنجبیل

سوپ هویج و زنجبیل

مواد لازم برای سوپ هویج و زنجبیل:

سیب زمینی یک عدد ،هویج هفت عدد،پیاز خرد شده دو عدد ،زنجبیل تازه سه قاشق غذا خوری ، فلفل سیاه یک چهارم قاشق چایخوری ،شکر دو قاشق سوپ خوری ،خامه یک پیمانه ،روغن سه قاشق غذا خوری ،

پیاز را در روغن سرخ کرده سپس شکرو نمک را افزوده وبا درباز وشعله ملایم بگذارید، به مدت 25 دقیقه بگذارید بپزد،

سپس زنجبیل را افزوده و20 دقیقه دیگر بپزید وچند بار در طول این زمان مخلوط پیاز را هم بزنید .هویج را با سیب زمینی نگینی خرد کرده و در ظرف دیگری بگذارید با آب مرغ بپزد حرارت را کم کرده 35 دقیقه زمان دهید تا بپزد

.بعد پیاز وزنجبیل را افزوده دوباره زمان دهید تا سوپ به غلظت مناسب برسد.سوپ را در مخلوط کن ریخته پوره کنید سپس خامه افزوده وهم بزنید وبعد سرو کنید

طرز تهیه سوپ دال عدس

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ دال عدس :

دال عدس یک پیمانه ---- برنج نصف پیمانه ----کره یک قاشق چای خوری----سیر یک حبه-

رب گوجه فرنگی چهار قاشق چای خوری---- آبلیمو دو قاشق چای خوری---- سیب زمینی یک عدد

پیاز وسیر را ریز خرد کرده وبا مقداری روغن تفت دهید دال عدس را یک تا دو ساعت از قبل خیس کنید پس از سپری شدن زمان گفته شده دال عدس وپیاز وسیر سرخ شده را با هم در ظرف مناسبی مخلوط کرده نمک وفلفل را به مخلوط افزوده

وسیب زمینی را پوست گرفته نگینی خرد کنید سپس گوجه ،برنج و4 پیمانه آب را بقیه مواد اضافه کرده و هر چند دقیقه یک بار هم بزنید.

پس از اینکه سوپ به غلظت رسید با آبلیمو وجعفری سرو کنید .

طرز تهیه سوپ سبزیجات پاییزی

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ سبزیجات پاییزی:

هویج یک پیمانه ،پیازچه خرد شده ،فلفل سبز خرد شده یک پیمانه ،گوجه فرنگی خرد شده سه پیمانه ، کرفس خرد شده یک پیمانه،نخود سبز نصف پیمانه ،آب مرغ دو پیمانه ،مرغ پخته یک پیمانه ،نمک وفلفل دارچین به مقدار لازم ،آرد دو قاشق غذا خوری ،قارچ خردشده یک پیمانه

همه سبزیجات را خرد کرده وبا مقداری روغن زیتون تفت داده تا زمانی که کمی نرم شود .سبزیجات را با آرد و آب مرغ به ظرف سوپ اضافه کرده شعله گاز را کم کرده بگذارید تا مواد بپزد.

سپس مرغ را با نمک ،دارچین وفلفل به مخلوط سبزیجات افزوده وحدود 12 دقیقه بگذارید سوپ پخته شود.سوپ آماده سرو است (نوش جان )

طرز تهیه سوپ ذرت وکاری تایلندی

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم سوپ ذرت و کاری تایلندی :

پیاز یک عدد بزرگ، پودر سیر دو حبه سیر

دانه ذرت دو پیمانه ، فلفل دلمه ایی قرمز یک عدد

شیر نارگیل چهار پیمانه ، پودر کاری دو تا سه قاشق چایخوری

عصاره سبزیجات یک عدد ، برگ اسفناج یک پیمانه

پیاز را خرد کرده سیر را له کنید سپس در روغن تفت داده ذرت را هم اضافه کرده در این مرحله فلفل دلمه ای را به صورت خلالی خرد کنید وبه پیاز وذرت اضافه کنید ،قرص عصاره سبزیجات را با شیر نارگیل وکاری به ظرف سوپ اضافه کنید.

سپس برگ اسفناج ریز خرد شده را به سوپ اضافه کنید در ظرف راببندید تا سوپ بپزد وبه غلظت مناسب برسد نمک وفلفل را افزوده بعد در ظرف مناسب سرو کنید

طرز تهیه سوپ اسفناج

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

برای تهیه سوپ اسفناج ابتدا یک قالب کره 25 گرمی ،اسفناج 400 گرم ،پیازچه خرد شده یک پیمانه ،تره فرنگی یک پیمانه ،دو شاخه کرفس ،یک عدد سیب زمینی ،فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری،یک لیتر آب مرغ ،مقداری خامه

کره را در ظرف مناسبی ریخته ذوب که شد پیاز را افزوده کمی تفت دهید.

سپس پیازچه ،تره فرنگی سیب زمینی ،کرفس را هم اضافه کرده کمی تفت دهید.در ظرف راببندید تا سبزیجات آب بیاندازد وبه مدت 10 دقیقه فرصت دهید بپزند.آب مرغ را هم بیافزایید سپس 10 دقیقه دیگر زمان دهید سپس اسفناج را هم اضافه کرده صبر کنید تا اسفناج ها هم نرم شده وبپزند،در آخر خامه را افزوده ظرف سوپ را از روی حرارت بردارید هم بزنید تا یکدست شود سپس سرو کنید .

طرز تهیه سوپ حریره

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ حریره:

گوشت بره خرد کرده 450 گرم - نمک و فلفل به مقدار کافی

زردچوبه یک‌ دوم قاشق چایخوری - پیاز قرمز خرد کرده یک عدد

آب به مقدار لازم - دارچین یک‌ دوم قاشق چایخوری

پودر زنجبیل یک‌چهارم قاشق چایخوری - رب گوجه‌فرنگی 2 قاشق سوپخوری

کرفس خرد کرده یک دوم لیوان - گشنیز خرد کرده یک دوم لیوان

عدس پخته یک‌دوم لیوان - نخود پخته یک سوم لیوان - ورمیشل50 گرم

گوشت بره را با پیاز وزرد چوبه ومقداری کره تفت داده وفلفل سیاه ودارچین ،زنجبیل ،کرفس وگشنیز را در قابلمه ریخته ومرتب هم بزنید وحرارت راکم کرده گوجه فرنگی را افزوده و15 دقیقه دیگر حرارت دهید وقتی به جوش آمد.

شعله گاز را ملایم کرده و اجازه دهید تا دو ساعت تا سه ساعت بپزد.

آب وعدس ورب گوجه راافزوده فرصت دهید به مدت 10 دقیقه بپزد سپس نخود، پخته ورشته فرنگی (ورمیشل) را در سوپ ریخته وآبلیمو را افزوده وبگذارید یک دقیقه بپزد. سپس بامقداری جعفری خرد شده تزیین وسرو کنید .

طرز تهیه سوپ جو

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای تهیه سوپ جو:

جو پرک یک ونیم پیمانه---هویج دو عدد
پیاز متوسط دو عدد --- ساقه کرفس یک پیمانه خرد شده
جعفری خرد شده نصف پیمانه --- آب مرغ 8پیمانه
مرغ ریش ریش شده یک پیمانه
قارچ خرد شده نصف پیمانه
آرد دو قاشق غذاخوری
شیر یک لیوان
کره 15 گرم
نمک، فلفل، زردچوبه به میزان لازم
آبلیمو تازه به میزان لازم

ابتدا جو را با آب خیس کنید کنار بگذارید سپس مرغ را بایک عدد پیاز وکمی از ساقه کرفس ومقداری از استاک ویک عدد هویج همراه با مقداری نمک و فلفل سیاه ، زرد چوبه بگذارید بپزد وقتی زمان پخت مرغ تمام شد مرغ راریز ریز کرده کنار بگذارید وهمچنین آب مرغ را کنار بگذارید.

یک عدد پیاز باقیمانده را نگینی خرد کرده وبه همراه جو وآب مرغ را که از صافی رد کرده اید همه را در یک ظرف مناسب ریخته وبه مدت 50 دقیقه روی اجاق گاز قرار داده تا بپزد.

سپس هویج ریز خرد کرده وقارچ هم خرد کنید پس از گذشت زمان ذکر شده قارچ وهویج را هم اضافه کنید حال باید آرد را باکره روی حرارت قرارداده تفت دهید.

بعد شیر راآرام آرام به آرد اضافه کرده هم بزنید تا زمانی که جوش آید .مخلوط آرد وشیر را به سوپ اضافه کرده هم بزنید در آخر نمک وفلفل وآبلیمو به توجه به ذائقه خود اضافه کنید (نوش جان )

طرز تهیه سوپ سیب زمینی

سوپ پاییزی

سوپ پاییزی

مواد لازم برای سوپ سیب زمینی:

سیب زمینی خرد شده دو عدد

روغن زیتون دو قاشق غذا خوری

عصاره مرغ دولیوان

پیاز یک عدد

نمک وفلفل به میزان لازم

خامه یک پیمانه

روغن را در ظرف مناسبی ریخته وقتی کمی گرم شد سیب زمینی را که خرد کرده اید در آن ریخته تفت دهید وبگذارید تا چند دقیقه با روغن بپزد.

سپس پیاز را افزوده کمی دیگر حرارت دهید نمک وفلفل ،زرد چوبه را بیافزایید وعصاره مرغ را اضافه کنید فرصت دهید بپزد

بعد از آن باید خامه را زده وسوپ را کمی هم بزنید و له کنید سپس خامه را اضافه کرده مخلوط کنید واز روی حرارت بردارید با کمی گشنیز خرد شده تزیین کرده وسرو کنید .

تمام دستورهای تهیه سوپ که از نظر گذرانیدید بسیار مناسب فصول سرد سال میباشد امید است که توانسته باشیم برای پخت یک سوپ خوشمزه پاییزی شما را یاری کنیم .

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید