آیا با پوست گردو هم میشود موها را رنگ کرد؟

رنگ کردن مو   آن هم با پوست گردو نه تنها چیز عجیب و غریبی نیست بلکه این کار و هم چنین رنگ کردن مو با مواد طبیعی دیگر  فواید بسیاری برای سلامت مو دارد اگر شما هم از رنگ کردن موهایتان  با مواد شیمیایی خسته شده اید  و به دنبال رنگ کردن موهایتان با مواد طبیعی هستید ما به شما رنگ کردن مو با پوست گردو را  پیشنهاد می کنیم  در ادامه از روشها رنگ کردن مو با پوست گردو بیشتر بخوانید.رنگ کردن مو

همه ما حداقل یکبار از رنگ‌های شیمیایی برای تغییر رنگ موهایمان استفاده کرده‌ایم. رنگ مو ‌های شیمیایی برای اینکه بتوانند تغییرات چشمگیری‌ ایجاد کنند، محتوی عوامل شیمیایی منحصر به فردی هستند که ساختار پروتئین‌های مو و مواد رنگی آن را به کلی عوض می‌کنند. در پی این تغییرات، سلامت مو‌ها هم کم و بیش دستخوش تحولاتی می‌شود که قطعاً خوشایند نخواهد بود.در بحث زیبایی موها، آنچه بیش از هرچیز دیگری اهمیت دارد، ایجاد یک جلوه زیبا است که بتواند خصوصیات و ویژگی‌های خوب مو‌های هر فرد را به خوبی نشان دهد. این زیبایی تا حد زیادی به سلامت، حفظ فرم و درخشش مو‌ها بستگی دارد. بنابراین رنگ کردن طبیعی مو‌ها با استفاده از رنگ‌های طبیعی می‌تواند به بهبود سلامت مو‌ها کمک کرده و از آن گذشته رنگ‌های دلخواهتان را که معمولاً با استفاده از ترکیبات شیمیایی بدست می‌آورید، به شما هدیه دهد. یکی از مواد رنگی طبیعی که پیشنیان ما، برای رنگ آمیزی پارچه‌ها، سطوح و حتی مو‌ها از آن استفاده می‌کردند، پوست گردو است.

رنگ کردن مو

رنگ کردن مو با پوست گردو چه زمانی موثر نیست؟

خیلی از افرادی که تجربه رنگ کردن مو با پوست گردو را داشته‌اند، از بی‌تأثیر بودن آن یا رنگ نگرفتن مو‌های سفید شکایت می‌کنند. در اینجا برخی از دلایلی که باعث می‌شود مو‌ها رنگ پوست گردو را جذب نکنند آورده شده است:

استفاده از رنگ مو‌های غالب مثل حنا، رنگ موهای شیمیایی با پیگمان‌های قرمز، ماهاگونی و شرابی

استفاده از شامپو یا نرم‌کننده‌های حاوی مواد سیلیکونی (تمامی‌موادی که پسوند‌های -xane، cone، zane، conol) از آنجایی که این مواد پایه‌های رنگ پذیر مو‌ها را می‌پوشانند یا به اصطلاح مسدود می‌کنند، رنگدانه‌های پوست گردو نمی‌توانند به ساختار مو، متصل شوند.

انجام برخی روش ‌های شیمیایی برای درمان مو‌ها که ساختار یون‌های موجود در پروتئین‌های مو را تغییر می‌دهند. کراتین کردن مو‌ها یکی از این روش‌هاست، همچنین استفاده از اکسیدان‌های غیرگیاهی و مواد دکلره هم می‌تواند موجب جذب نشدن رنگدانه‌های پوست گردو شوند.

از طرفی برخی افراد به عناصر موجود در پوست گردو یا خود آن حساسیت دارند، بنابراین توصیه می‌شود که این افراد به هیچ وجه از این رنگ طبیعی برای رنگ کردن مو‌های خود استفاده نکنند.

رنگ کردن مو

معرفی انواع رنگ مو با پوست گردو

رنگ مو قهوه ای تیره با پوست گردو

1. برای تهیه این رنگ مو با پوست گردو ابتدا پوست گردو را پودر کنید سپس یک قاشق غذاخوری پوست گردو را درون ظرفی مناسب بریزید و مقداری آب داغ و یک قاشق چایخوری روغن گیاهی به آن اضافه کنید و به مدت 30 دقیقه مخلوط این مواد روی موهایتان بمالید و موها را به خوبی ماساژ دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده موهایتان را با کمک آب گرم به خوبی بشویید. توجه داشته باشید که می توانید برای از بین بردن شوره سر از برگ و یا پوسته گردو استفاده نمایید.
2. درون ظرفی مناسب پودر پوست گردو را با پودر زاج و زرده تخم مرغ و پودر حنا و آب مخلوط نمایید و این مواد را هم بزنید تا به صورت خمیری شکل در آیند سپس خمیر بدست آمده را روی موهایتان به مدت 40 دقیقه بمالید و بعد از مدت زمان ذکر شده موهایتان را با کمک آب بشویید.

رنگ کردن مو

تیره کردن مو با پوست گردو

برای تیره کردن موها می توانید از پوست گردو استفاده نمایید. 2 قاشق غذاخوری پودر پوست گردو را درون پارچه ای مناسب بریزید سپس سر پارچه را با کمک نخ ببندید. درون ظرفی مناسبی سه پیمانه آب جوش بریزید و پارچه پوست گردو را درون آب جوش به مدت 24 ساعت قرار دهید و بعد از اینکه موهایتان را با کمک شامپو شستید موهایتان را با آب گردو به خوبی بشویید تا رنگ موها تیره شود.

رنگ مو قهوه ای روشن با پوست گردو

1. یک قاشق غذاخوری پودر زاج را به همراه دو قاشق غذاخوری پوست گردو و دو قاشق غذاخوری بهار نارنج و 2 عدد زرده تخم مرغ درون ظرفی مناسب بریزید و این مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و به موهایتان به مدت 60 دقیقه بمالید سپس موهایتان را با کمک آب ولرم بشویید.
2. ابتدا پوست گردو سبز و تازه را به خوبی بکوبید سپس آن را به همراه چهار لیوان آب درون ظرفی مناسب بریزید و ظرف را روی حرارت گاز قرار دهید تا زمانی که نصف آب بخار شود سپس ظرف را در مکانی مناسب قرار دهید و اجازه دهید مخلوط پوست گردو سرد شود سپس آن را روی موهای خود به مدت 30 دقیقه قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده موهایتان را به کمک آب بشویید.

رنگ کردن مو

رنگ موی قهوه ای بسیار روشن با پوست گردو

ابتدا 3 قاشق غذاخوری قهوه و 2 قاشق غذاخوری پودر پوست گردو را به همراه 2 قاشق غذاخوری حنا و 2 قاشق غذاخوری وسمه درون ظرفی مناسب بریزید و این مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و به مدت 2 ساعت مخلوط این مواد را روی موهایتان بمالید سپس بعد از مدت زمان ذکر شده موهایتان را بشویید.

رنگ کردن مو

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 43
گالری تصاویر
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید