راه های تشخیص رژلب سالم

لوازم آرایشی همیشه اهمیت زیادی برای خانم ها دارند و نحوه خرید و استفاده از آنها نیز مهم است. رژ لب یکی از لوازم آرایش رایج دنیاست که تقریبا تمام خانم ها از آن استفاده می کنند اما مساله ای که کمتر مورد توجه آنها قرار می گیرد، این است که چشم ها و لب ها مهم ترین وحساس ترین اعضای چهره هستند که بیشترین تولیدهای محصولات آرایشی هم مربوط به این دو ناحیه است…این یعنی زنگ خطر برای خانم هایی که بدون هیچ تحقیق و شناختی برای خرید محصولات آرایشی (مخصوصا مربوط به چشم ها و لب ها) اقدام می کنند و اصلا به این نکته توجه نمی کنند که ممکن است این بازار پویا و پرسود باعث ورود محصولات نامرغوب و گاه خطرناک شود ما در تانما به شما از ویژگی های یک رژ لب سالم می گوییم.

رژ لب

خصوصیات رژلب سالم

 

بیشتر رژلب ها حاوی لوسیون، ویتامین های مختلف، مواد حفاظتی UV (که از فساد رژ جلوگیری می کنند)، روغن، الکل،رنگدانه و موم هستند.در رژهای مختلف مواد شیمیایی و مواد طبیعی به کار می رود اما مساله اصلی میزان استاندارد بودن هرکدام ازآنهاست.

● چه رنگی برای چه پوستی؟ برای انتخاب رنگ رژ لب مناسب باید به جنس و رنگ پوست خود توجه کنید.خانم هایی که پوست صورت نسبتا تیره ای دارند، بهتر است از رژ های قرمز تیره، بنفش و گوجه ایبراق استفاده کنند.رژهای قهوه ای روشن و آجری با سایه صورتی رنگ ، برای خانم هایی مناسب تر هستند که رنگ پوستشان روشن تر است.

اگر رنگ پوست صورت شما گرم است از رژهای پایه رنگ نارنجی استفاده کنید و اگر رنگ پوست شما حالتسرد و روشن دارد، از رژهای پایه رنگ آبی.اگر می خواهید رنگ رژ لب مدت زمان زیادی حفظ شود، بهتر است پس از استفاده از رژ، از یک محصول لیپ سیلینگ استفاده کنید.

خصوصیات رژلب سالم

● رژلـب بهـداشـتـی رژلب را همیشه از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر بخرید.

رژلبی که به شما می دهند باید وکیوم شده باشد.بعد از استفاده از نمونه ها (تستر) روی دست ، به سرعت دستتان را بشویید.گاهی فروشنده ها با مشاهده تردید مشتری در انتخاب رنگ رژ به او پیشنهاد می دهند که تستر را روی لبش امتحان کند اما به هیچ وجه این کار را نکنید زیرا غیربهداشتی است و می تواند آلودگی های زیادیرا وارد بدن شما کند.ممکن است در صورت ابتلای مشتری قبلی به تبخال، حتی در مرحله ابتدایی اش، این ویروس به شما هم منتقل شود.

رژ لب

مشخصات رژلب سالم

 

● چـطـور رژلـب را پاک کنـیـم؟ پاک کردن رژ لب هم همیشه موردبحث بوده و خانم ها روش های مختلفیرا برای این کار امتحان می کنند.

روش اول و رایج همان استفاده از دستمال نرم و کرم های ویژه پاک کردن رژ است که طراوت وسلامت لب ها را هم تضمین می کنند، اما برای این کار می توانید از روغن های معدنی نرم کننده پوست یا وازلین هم استفاده کنید.برای پاک کردن رژ هم حتما باید از دستمال نرم و نازک استفاده کنید و با حرکات دورانی مچ دستخود به آرامی مواد رنگی رژ را از روی لب ها پاک کنید.

ویژگی های رژلب سالم

سپس دستمال را با آب سرد بشویید و دوباره لب های خود را پاک کنید؛ البته باز هم با حرکات دورانی! در ضمن به یاد داشته باشید بعد از پاک کردن رژ و قبل از خواب حتما از لب ترکن یا مواد طبیعی برای چرب و مرطوب کردن لب هایتان استفاده کنید چون ممکن است آثار مواد موجود در رژ باعث خشکی لب های شما شود.

رژ لب

استفاده از رژلب سالم

 

خانم هایی که به طور مستمر از رژ لب استفاده می کنند، می توانند روزانه به کمک وازلین، عسل یاخامه لب های خود را مرطوب و چرب کنند تا سلامت و طراوت این عضو حفظ شود.

● رژلـب مـایـع

بعضی خانم ها از رژ لب مایع استفاده می کنند چون معتقدند کاربری آسان تری دارد و نمای بهتری در مقایسه با رژهای معمولی به چهره می دهد.

البته در انتخاب این نوع رژها حتما دقت کنید زیرا رنگ های بسیار روشن یا بسیار تیره ممکن است نمایناخوشایندی در چهره شما ایجاد کند.خانم هایی که می خواهند با یک بار استفاده از رژ تا مدت زمان طولانی نیاز به تجدید آرایش نداشتهباشند، باید از رژهای مایع استفاده کنند.

به یاد داشته باشید برای استفاده از رژهای مایع بهتر است از قلم موی ویژه این کار استفاده کنید.در ضمن برای جلوگیری از رنگی شدن دندان ها بهتر است هنگام استفاده از رژ، یک انگشت خود را بهدهان فرو ببرید و بعد از آن به راحتی از رژ لب استفاده کنید تا فاصله دندان ها با لبکاملا حفظ شود.

درباره تست خانگی سرب رژ لب

۱-مقداری از رژ لبتان را روی دستتان بمالید.۲- با یک انگشتر طلا روی آنرا خراش دهید.۳- اگر رنگ آن به مشکی تغییر کرد، پس شما می‌فهمید که حاوی سرب می‌باشد.

تحقیقات جدید نشان داده که درباره سرب رژ لب نگران نباشید:سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، سوالات زیادی از مردم درباره وجود سرب در رژ لب و اینکه آیا رژ لبم سرب دارد یا خیر دریافت کرد.در پی این سوالات مکرر، سازمان غذا و داروی آمریکا بررسی های دقیقتری بر روی این محصول انجام داد.

مطالعات FDA نشان داد که هیچ مقدار نگران کننده ای از سرب در رژ لب ها وجود ندارد.

دانشمندان FDA، روش آنالیزی را برای تشخیص مقدار سرب در رژ لب ها در سال ۲۰۰۹ ارائه دادند.

یافته های اولیه FDA در دسامبر ۲۰۱۱ منتشر شد.

در این تحقیق میزان سرب موجود در رژ لب ها در حد بسیار کم و ایمن برای بدن گزارش شد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید