مصطفی کیایی کارگردان ایرانی در سال ۵۵ متولد شده است او از سال ۷۳ فعالیت خود را شروع کرده است این کارگردان ایرانی با عاطفه فلاحی ازدواج کرده است و صاحب فرزندی به نام کارن دارد فیلم های عصر یخ بندان و خط ویژه و بارکد از جمله فیلم های پر مخاطب این کارگردان ایرانی است به تازگی امیرمهدی ژوله درباره سانسور در تلویزیون نوشت و دیگران را به چالش دعوت کرد که مهراب قاسمخانی و بهاره رهنما نیز از سانسورهایی که با آن مواجه شده بودند افشاگری کردند و نوبت به مصطفی کیایی رسید او درباره سانسوری که در یک مستند انجام شد صحبت کرد.

سانسور فیلم مصطفی کیایی

مصطفی کیایی

 

سانسور فیلم مصطفی کیایی

پس از اینکه امیرمهدی ژوله درباره سانسور در تلویزیون نوشت و دیگران را به چالش روایت سانسورها دعوت کرد، مهراب قاسم‌خانی هم به این چالش پیوست. پس از او بهاره رهنما هم درباره سانسورهایی که با آن مواجه شد افشاگری کرد.

سانسور فیلم مصطفی کیایی

علت سانسور فیلم مصطفی کیایی

 

حال نوبت به مصطفی کیایی کارگردان آثاری چون « چهارراه استانبول » و «بارکد» رسیده است، تا در این باره صحبت کند. کیایی در این باره در اینستاگرام نوشت:

«به دعوت امیر مهدی ژوله خاطره‌ای از سانسور دوران کاریم رو اینجا تعریف میکنم. حدود سال هشتاد و سه یه مستند کار کردم برای تلویزیون که توی یک پلان قرار بود در تالاب شادگان اهواز گاومیش ها از آب بیان بیرون دوربین رو از دو زاویه کاشتیم خروج گاومیش ها رو از پشت و جلو اسلو موشن گرفتیم خلاصه در نهایت کار آماده شد و قرار شد از تلوزیون پخش بشه که یه برگه اصلاحیه به من دادن و اولین مورد ممیزی درآوردن پلان خروج گاو میش‌ها از آب اونم از زاویه پشت بود.

علت سانسور فیلم مصطفی کیایی

دلیل رو پرسیدم گفتن خروج گاومیش از آب اونم از پشت تحریک کننده است. البته از این خاطرات جذاب خیلی زیاد برای من و همکارام وجود داره.»

مصطفی کیایی

مصطفی کیایی و همسر و پسرش

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید