به گزارش ایرنا، روزنامه نیویورک تایمز نوشت: سرمایه کوشنر داماد ترامپ بیش از ۳۰۰ میلیون دلار برآورد شده، اما وی برای سالیان متمادی تقریبا هیچ مالیاتی پرداخت نکرده است.

به عنوان نمونه، وی سال ۲۰۱۵ نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار در آمد داشته، اما پس از ارائه گزارشی مبنی بر تحمل ضرر ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری به موجب کاهش قیمت املاک، از پرداخت مالیات معاف شده است.

تایمز البته تاکید می‌کند که سندی مبنی بر تخطی کوشنر از قانون در اختیار ندارد.

متهم شدن داماد ترامپ

این روزنامه پیش از این هم گزارش‌هایی درخصوص فعالیت‌های مالی و تجاری ترامپ و اطرافیان وی منتشر کرده بود.

داماد ترامپ

متهم شدن کوشنر داماد ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا تاکنون برخلاف سنت پیشینیان خود، از انتشار عمومی اظهارنامه مالیاتی‌اش خودداری کرده و این موضوع انتقادهای بسیاری را در پی داشته است.

برمبنای گزارش‌هایی که پیشتر منتشر شده بود، احتمال دارد ترامپ به موجب تحمل ضرری ۹۱۶ میلیون دلاری در سال ۱۹۹۵، نزدیک به دو دهه هیچ مالیاتی پرداخت نکرده باشد.

وی در جریان رقابت‌های انتخاباتی، بارها به آشنایی با گریزگاه‌های مالیاتی افتخار کرده و آن را نشان از هوش تجاری خود دانسته بود.

اکنون یکی از وعده‌های نمایندگان حزب دمکرات در صورت پیروزی در انتخابات آتی کنگره، ملزم کردن ترامپ به انتشار اظهارنامه مالیاتی است.

این انتخابات ششم نوامبر (۱۵ آبان) برگزار خواهد شد و در آن تمامی کرسی ‌های مجلس نمایندگان و یک سوم کرسی‌های سنا به رای گذاشته خواهد شد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید