عروس 14 ساله باردار زنده زنده در آتش سوخت

مسائل پیرامون حقوق بشر از جمله خشونت جسمی و جنسی علیه زنان و به اصطلاح قتل های ناموسی که اغلب با آتش زدن همراه است نگرانی های فعالان حقوق بشر را در کشورهایی مانند افغانستان افزون کرده است.

پدر افغان یک دختر 14 ساله در پی اجرای عدالت در مورد قتل دخترش که توسط خانواده همسرش به آتش کشیده شده، دست به اعتراض زده است. این پدر 45 ساله، "محمد اعظم" بدنبال برقراری عدالت در راستای قتل دخترش به پایتحت کشورش کابل آمده و خواهان عدالت در مورد دخترش است.

وی در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که دختر باردارش توسط خانواده همسرش شکنجه شده، سپس در آتشی که بر مبنای کینه این خانواده برافروخته شده بود در بیمارستان واقع در کابل جان باخته است.

پدر قربانی افزود که زهرا در منطقه دورافتاده ای به نام غور در پی انتقام کینه دو سال پیش این خانواده از وی به قتل رسید. این پدر اذعان داشته کینه این خانواده دو سال قبل در راستای فرارش با دخترعموی دامادش شکل گرفته بود.

خانواده دامادش به ازای بخشیدن بدهی شان توسط اعظم به وی اجازه ازدواج با دختری که با وی فرار کرده بود را دادند، اما بعد این دختر را در ازای پول بیشتری به مرد دیگری واگذار کردند. به رغم غیرقانونی بودن تجارت زنان در افغانستان، اما همچنان این کار در این کشور رواج دارد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید