موهای زائد برای خانم ها و آقایان دردسرهایی را ایجاد می‌کند . برای از بین بردن موهای زائد روش های متفاوتی وجود دارد که البته گاهی این روش ها می تواند باعث درد یا ناراحتی شود . از بین بردن موهای زائد به نوع مو هم بستگی دارد . در برخی از مناطق رویش موی زائد نظیر کشاله ران که از جاهای حساس به شمار می‌رود ، رفع موهای زائد ، به آن سادگی که عنوان می شود، نیست . همه ما دوست داریم بدنی زیبا و بدون مو داشته باشیم و در این راستا به دنبال روش های آسان و سریع هستیم . برخی از خانم‌ها وجود این موهای مزاحم را موجب خجالت می دانند . در ادامه به بررسی روش های موثر در درمان و از بین بردن موهای زائد می پردازیم .

روش های از بین بردن موهای زائد

1.      یکی از روش های رایج از بین بردن موی زائد ، تیغ است . اگر برای رفع موهای زائد خود از تیغ استفاده می کنید ، باید حواس خود را جمع کنید . این روش بدون درد به از بین بردن موهای زائد می پردازد اما پیشنهاد ما به شما این است که پیش از تیغ زدن ، دوش بگیرد تا بدن مرطوب شود و از رویش مو به داخل جلوگیری کنید .

2.      موثرترین روش از بین بردن موی زائد وکس است . البته بهتر است از نوع وکس گرم استفاده شود . استفاده از وکس ، مقداری دردناک است اما پوست شما را نرم و زیبا می کند و تا ۳ ماه هیچ مویی بر روی پوست شما نمی‌ روید اما ممکن است سبب قرمزی شود که تا چند ساعت باقی می ماند . استفاده از وکس برای افرادی که مشکلات وریدی دارند ، استفاده از وکس پیشنهاد نمی گردد .

وکس صورت

وکس صورت

3.      یک روش ساده و بدون درد ، از بین بردن موهای زائد با کرم موبر است که روشی عالی و بدون درد می باشد که هیچ گونه عارضه ای ایجاد نمی کند . اگر چه قبل از اینکه کل موضع را بزنید باید تست کنید تا آلرژی با آن نداشته باشد . خاصیت این روش سریع و بدون درد بودن آن است و پوست را نرم می‌کند اما از آنجا که موها از ریشه بیرون نمی‌آید و حاوی مواد شیمیایی است ممکن است برای اندام های تناسلی مناسب نباشد .

4.      روش گرانقیمت و آسان برای از بین بردن موهای زائد لیزر است . برای انجام لیزر شما حداقل نیاز به ۸ جلسه دارید تا موها به طور کامل از بین برود  فراموش نکنید که در این روش پیش از آن باید به متخصص مراجعه کنید چرا که انواع مختلف لیزر درمانی وجود دارد .

5.      استفاده از پودر واجبی نیز می تواند به از بین بردن موهای زائد شما کمک کند .

6.      علاوه بر روشهای ذکر شده شما می توانید از نسخه های گیاهی برای رفع موهای زائد خود استفاده کنید . برای این منظور می توانید با رازیانه روغنی آماده کرده و به راحتی مواد غذایی را دفع کنید . به این منظور به یک قاشق غذاخوری پودر تخم رازیانه و یک فنجان روغن خوراکی نظیر روغن آفتابگردان یا کنجد نیاز خواهید داشت . این نسخه طب سنتی یکی از ترفندهای موثر برای ریشه‌کن کردن موهای زائد است . به این منظور تخم پودر رازیانه را به همراه یک استکان روغن در یک شیشه دربسته و به مدت ۱۰ دقیقه کامل تکان دهید .

محتویات را در دمای محیط و در جای تاریک به مدت یک هفته قرار دهید . در مدت این یک هفته هر روز ۲ الی ۳ بار مایع باید تکان داده شود . پس از طی شدن یک هفته مایع را از یک پارچه توری نازک رد کنید تا روغنی سبز رنگ به دست می آید و آن را داخل یک شیشه دربسته در داخل یخچال نگهداری نمایید . برای استفاده از این روغن لازم است تا آن را بر روی پوست خود بمالید و تا ۳ ساعت صبر کنید و سپس موضع خود را بشویید . این روش یک روش خانگی از بین بردن موهای زائد است .

از بین بردن موهای زائد

از بین بردن موهای زائد

7.      ماسک پاپایا برای تجزیه فولیکول های مو و توقف رشد مو موثر است . این روش پوسن را صاف و لطیف می سازد و همین موضوع سبب می شود تا موهای زائد شما کمتر جلب توجه کند . برای تهیه کردن این محلول ، مقداری پاپای خام را با زردچوبه ، ژل آلوورا و مقداری آرد غنی شده و روغن خردل مخلوط کنید تا خمیر به دست بیاید . این خمیر را در جهت مخالف رشد مو بمالید و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید پس از مدت مشخص محل خمیر را بشویید .

8.      ماسک عسل و لیمو برای از بین بردن موهای زائد نیز کاربرد دارد  .برای این منظور مقداری برابرش از هر کدام را ترکیب کرده و خمیری نرمی به دست بیاورید و با کمی نشاسته ذرت روی موضع بمالید و سپس این مخلوط را روی ناحیه موردنظر مالیده و به سرعت آن را با نوار اصلاح بپوشانید . سپس آن را روی موضع فشار دهید و در جهت مخالف رشد مو به کنید .

9.      ماسک فلفل سفید و کافور از دیگر ماسک های مناسب برای رفع موهای زائد بدن است . برای تهیه این ماسک لازم است تا چند قطره روغن بادام را نیز به آن اضافه کنید . این خمیر را بر روی پوست بمالید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا بگذارید بماند و سپس پس از مدت تعیین شده خمیر را با آب بشویید .

10.  نصف یک کاسه آرد نخودچی ، یک قاشق چای‌خوری زردچوبه و کرم تازه را به سبب ایجاد ماسک آرد نخود ترکیب کنید . برای استفاده از این ماسک لازم است تا خمیر را بر روی پوست گذاشته و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و پس از مدتی خمیر را در جهت مخالف موها به کنید . پس از برداشتن خمیر آن را با آب بشویید . این کار برای از بین بردن موهای ناخواسته بدن ، کمک میکند .

11.  زاج سفید از جمله موادی است که به راحتی در بازار به شکل پودر پیدا می شود . برای استفاده از زاج سفید نصف قاشق چایخوری پودر زاج سفید را با ۲ تا ۳ قاشق سوپخوری گلاب ترکیب کرده و چند قطره زیتون به آن بیفزایید . این مخلوط را روی موهای ناخواسته شکم و یا دیگر مناطق بدن بمالید و ۲۰ دقیقه صبر کنید . پس از ۲۰ دقیقه ، دوباره این روش را تکرار نمایید . پس از خشک شدن موضع آن را با آب سرد بشویید و مرطوب کننده بر روی پوست بمالید تا پوست را از خشکی حفظ کنید .

زردچوبه و رفع موهای زائد

زردچوبه و رفع موهای زائد

12.  برای استفاده از ماسک خمیر زردچوبه و شیر دو قاشق چای‌خوری زردچوبه را با شیر مخلوط کرده و بر روی پوست بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند . پس از خشک شدن آن را با آب بشویید . این کار برای از بین رفتن موهای ناخواسته بدن کمک می کند .

13.  ماسک عدس و سیب زمینی با استفاده از یک کاسه سیب زمینی پوست کنده شده ، یک کاسه سوپ خوری عدس زرد و ۱ قاشق غذاخوری عسل به همراه چهار قاشق لیموترش تشکیل می شود . این خمیر باید بر روی پوست مالیده شود و تا ۱۵ دقیقه بماند و زمانی که به این زمان رسیدید ، آن را با مالش دادن به آرامی پاک کنید . این خمیر به کندن موها کمک می کند .

14.  ماسک موز و جو یک روش قطعی از بین بردن موهای زائد است . به این منظور لازم است تا خمیر تهیه شده از جو و ماست را بر روی پوست مالیده و مدت ۱۵ دقیقه به آرامی آن را بمالید . این فرایند یک بار در هفته باید تکرار شود .

15.  ماسک شکر و ذرت از دیگر روش های خلاص شدن از شر موهای زائد است . پس از تشکیل این ماست این مخلوط گرم را روی پوست مالیده و سپس آن را بکنید . این فرایند کمی دردناک است ، بنابراین کار به آرامی و با نهایت دقت باید صورت پذیرد .

16.  یک قاشق سفیده تخم مرغ ، یک قاشق سوپخوری عسل و نصف قاشق سوپخوری آرد ذرت ، تشکیل خمیر نرمی می دهد که به آن ماسک سفیده تخم مرغ می گویند . این ماسک را روی پوست بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند تا یک لایه نازک بر روی پوست ایجاد شود . این ماسک را با دست محکم بکشید تا موهای زائد شما کنده شود . البته برای جلوگیری از خارش در پوست لازم است از کرم های مرطوب کننده بهره بگیرید .

17.  دو عدد پیاز را با برگ‌های نعنا له کنید تا خمیر درست شود . این خمیر را روی موهای زائد بالیده و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید . این فرآیند را ۳ تا ۴ بار در هفته تکرار کنید تا تفاوت آن را مشاهده نمایید .

18.  بلغور جو دوسر برای رفع سریع موهای زائد کمک کننده است  . به منظور استفاده از این ماست نصف قاشق چایخوری بلغور جو دوسر را به همراه هشت قطره آبلیمو یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب می کنیم تا خمیری بدست بیاید . این خمیر به دست آمده را بر روی مرحله مورد نظر خود گذاشته و اجازه می‌دهیم ، ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بماند . سپس ۵ دقیقه برخلاف رشد موها آن را ماساژ داده و در نهایت با آب می شوییم . به منظور دیدن نتایج این روش ۳ تا ۴ مرتبه آن را در هفته تکرار می کنیم .

استفاده از تیغ برای رفع موهای زائد

استفاده از تیغ برای رفع موهای زائد

19.  نعناع از دیگر روش های موثر در از بین بردن موهای زائد است . به منظور استفاده از این روش ۶ برگ نعنا را به همراه یک قاشق چایخوری نعنای خشک شده در قوری ریخته و یک لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم و بر روی حرارت قرار می دهیم . زمانی که این ماده شما جوشید آن را از روی حرارت برمیداریم و اجازه می‌دهید ۷ دقیقه بماند . در مرحله آخر آن را از صافی عبور داده و میل می کنیم . به طور کلی این ماده به کنترل هورمون های رشد موهای زائد تاثیر می‌گذارد و و آن را کنترل می کند .

20.  ماسک ژلاتین علاوه بر برطرف کردن موهای زائد برای از بین بردن جوش های سرسیاه تاثیرگذار است . به این منظور بهتر است ترکیبی با یک قاشق چایخوری ژلاتین ، چند قطره آبلیمو ، ۲ قاشق عصاره اسطوخودوس و سه قاشق غذاخوری شیر تهیه کنید و به مدت ۱۵ ثانیه درون مایکروفر قرار دهید . بهتر است این ترکیب را سریعا بر روی صورت بمالید چرا که ژلاتین زود می بندد و پس از خشک شدن ماست آن را از روی صورت بکنید .

21.  جالب است بدانید که از سنگ پا نیز نیز در بین روش های از بین بردن موهای زائد که زبری که بر روی سنگ پا وجود دارد ، می‌تواند به از بین بردن و تخریب فولیکول های مو کمک کند و بعد از اینکه سطح مورد نظر خود را با صابون یا سایر نرم کننده ها پوشاندید ، به آرامی و بدون فشار سنگینی را بر روی پوست مورد نظر خود بکشید . توجه کنید که عدم استفاده از نرم‌کننده سبب پوست پوست شدن بدن شما می شود و همچنین ممکن است ، لک های قرمز را در سطح پوست ایجاد کند .

22.  استفاده از پوست گردو نیز می تواند در از بین بردن قطعی موهای زائد موثر است .  به این منظور می توانید پوست گردو را بسوزانید و یک قاشق غذاخوری خاکستر آن را به یک لیتر آب اضافه کنید و اجازه دهید تا ۱۲ ساعت بماند . با یک بند به ترکیب را بر روی صورت خود بمالید و برای نتیجه گیری بیشتر روزی ۱۵ دقیقه برای این روش زمان بگذارید .

23.  جالب است بدانید عسل و زردآلو ترکیبی با هم ایجاد می‌کنند که شما می توانید از آن برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنید . به این منظور زردآلوی خشک شده را خوب می کوبیم تا پودرر شود . سپس مقداری عسل به آن اضافه کرده و مخلوط بدست آمده را بر روی صورت قرار می دهیم . پس از اینکه مخلوط ۱۰ دقیقه بر روی صورت ماند ، حالا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را با انگشتان ماساژ داده و سپس در نهایت صورت را با آب گرم می شویم .

24.  پوست پرتقال و لیمو را با همدیگر ترکیب کنید و یه قاشق چای خوری گلاب و روغن زیتون را به آن اضافه نمایید تا خمیر به دست آمده را که بر روی صورت گذاشته و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه با حرکات دورانی ماساژ دهید و در نهایت صورت خود را با آب بشویید و اگر نیاز دارید تا نتایج سریع تر ظاهر شوند ، بهتر است این کار دو تا سه بار در روز انجام دهید .

روش های رفع موهای زائد

روش های رفع موهای زائد

25.  ترکیب آرد ماش و گلاب روشی است که از گذشته تاکنون برای رفع موهای زائد استفاده می شده است . همچنین این روش برای پاکسازی پوست و آکنه تاثیر گذار است . برای نتیجه گیری از این روش لازم است حتی چند دفعه آن را تکرار نمایید .

26.  عصاره اسطوخودوس را با برگ درخت‌چای ترکیب کرده و مقداری از آن را با پنبه بر روی صورت بماند . این روش را طی سه ماه ۲ تا ۳ بار در روز انجام دهید ، به این صورت می‌توانید تاثیرات از بین بردن موهای زائد را در قسمت‌های مختلف بدن ببینید .

27.  شنبلیله در کنار ماش می تواند برای رفع موهای زائد صورت موثر باشد  . به این منظور این دو ماده را با هم آسیاب کرده و مقداری آب به آن اضافه می کنیم تا حالت خمیری پیدا کند . سپس آن را بر روی پوست قرار داده و بعد از ۲۰ دقیقه با پارچه نرم و آن را تمیز می کنیم .

28.  سبوس گندم از راه‌های موثر تر و تاثیر گذار برای از بین بردن موهای زائد و برطرف کردن چین و چروک صورت به شمار می رود .

29.  گزنه هندی در کنار زردچوبه می تواند برای از بین بردن موهای زائد بدون درد صورت و توقف رشد آنها تاثیر گذار باشد . به این منظور لازم است تا مخلوطی با این مواد ایجاد کرده و بر روی صورت بگذارید . انجام روزی یک بار این روش به مدت ۵ تا ۶ هفته ضروری است چرا که تنها در این صورت می‌توانید نتایج داده های خود را دریافت کنید .

30.  ترکیب پودر قهوه با پودر جوش شیرین می تواند در رفع موهای زائد بدن تاثیر گذار باشد . برای دیدن نتایج این روش ، انجام آن به صورت روزی سه بار در طول هفته ضروری است .

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید