لایه برداری صورت با روش های مختلف به منظور از بین بردن سلول های مرده انجام می شود که از بین انواع لایه بردارهای صورت خانگی و سنتی، سفیدآب یا همان روشور، از زمان های بسیار قدیم مورداستفاده قرار می گرفته و نه تنها پوستتان را ضد عفونی می کند بلکه باعث روشن تر شدن و سالم تر شدن پوستتان می شود.

تارنما در این مطلب ضمن تعریفی از سفیدآب، راه های لایه برداری پوست صورت با این ماده خانگی را به شما آموزش می دهد؛

سفیدآب یا روشور چیست؟

سفیدآب از گل سفید و نخاع برخی حیوانات (چربی حیوانی) درست می شود. انواع دیگری از سفیدآب، به نام های سفیدآب قلع و سفیدآب سرب هم وجود دارد که از سوزاندن فلزات قلع و سرب بدست می آیند.

فواید سفیدآب برای پوست صورت

درمان جوش صورت:

برای درمان جوش بهتر است سفیدآب را تنها به نواحی که جوش دارد قرار داده و ماساژ ندهید. درصورتی که بر روی پوستتان جای جوش وجود دارد، این لایه بردار می تواند به مرور با لایه برداری و از بین بردن لکه ها و جای جوش، پوست صاف و سالم تری در اختیار شما قرار دهد.

درمان جوش با سفیدآب

لایه برداری پوست صورت

درمان التهاب و جوش بعد از اصلاح صورت:

مقداری سفیداب نقره را به همراه عرق بید به صورت ماسک بعد از هر بار اصلاح روی صورت ماساژ داده و قبل از خشک شدن ماسک پوست را شستشو کنید این نوع درمان یکی از بهترین و قدیمی ترین درمان های جوش صورت بعد از اصلاح است که هم برای خانم ها و هم برای آقایان بسیار مفید خواهد بود.

محافظت از پوست صورت در برابر خورشید:

سفیداب علاوه بر از بین بردن جوش و لایه برداری با حفاظت از پوست در برابر نور خورشید احتمال بیماری های خطرناکی مانند سرطان پوست را کاهش می دهد. بنابراین درصورتی که به واسطه شغلتان ساعت های زیادی در زیر نور خوشید هستید، بعد از استحمام از سفیداب استفاده کنید. البته استفاده از کرم های ضد آفتاب همیشه توصیه می شود.

درمان تعرق کمتر:

سفیداب میزان تعرق بدن را نیز کم می کند در این صورت بر اثر فعالیت های بدنی شدید نواحی مختلف صورت و بدن عرق نکرده و به دلیل چربی زیاد دچار جوش و التهاب نخواهد شد.

انواع ماسک های سفیدآب

ماسک سفیدآب و ماست:

سفیداب را کاملاً پودر کرده و به همراه ماست مخلوط کنید و خمیر را بر روی صورتتان بگذارید و چند دقیقه صبر کنید. به هیچ عنوان بر روی صورت های جوش دار حرکت دورانی و ماساژ انجام ندهید. در نهایت با آب ولرم بشویید.

ماسک سفیدآب و گلاب:

برای تهیه این ماسک در ابتدا مقداری از سفیدآب را از شب قبل در گلاب بگذارید تا خیس شود. سپس بعد از گذشت یک شب سفیدآب خیس شده در گلاب را لِه کنید تا با گلاب کاملاً مخلوط شود. مخلوط به دست آمده را بر روی صورت گذاشته و به آرامی و به صورت دورانی ماساژ دهید و در نهایت با آب ولرم بشویید.

ماسک سفیدآب و گلاب

لایه برداری پوست

ماسک سفیداب و روغن زیتون

برای تهیه این ماسک سفیداب را پودر کرده و با روغن زیتون و مقداری شیر مخلوط کنید تا حالت اسکراب و خمیری داشته باشد. سپس آن را روی صورت قرار داده و بعد از یک ربع ماساژ دهید. در نهایت با آب ولرم بشویید. این ماسک یک نرم کننده خوب با خاصیت لایه برداری برای پوست های خشک است.

ماسک سفیدآب و آب لیمو

ترکیب سفیداب (پودر شده) و آب لیموی تازه و استعمال آن بر روی صورت به مرور می تواند مانند یک لایه بردار سطح پوست را تمیز کرده، رنگ آن را روشن تر کند و درنتیجه احتمال بروز جوش بر روی صورت کاهش پیدا کند. بعد از استعمال این ماسک از آب رسان استفاده کنید.

ماسک سفیدآب و خیار

ماسک سفیداب و خیار می تواند به عنوان یک ابرسان و لایه بردار عمل کند؛ سفیداب را پودر کرده و با خیار رند شده مخلوط کنید و مقداری نمک به عنوان اسکراب به آن اضافه نمایید و بعد از ده دقیقه آن را به آرامی روی پوست ماساژ دهید. سفید آب رو میتونید رنده کنید یا له کنید یا با چاقو تراش بدید تا کمی پودر میشه.

ماسک سفیدآب و خیار

لایه برداری صورت

ماسک آرد برنج، شیر و سفیدآب

آرد برنج و شیر و سفیدآب رو با هم ترکیب کنید به یک غلظت مناسب که رسید بزنید به پوستتون.
بعد از حدود 15 دقیقه وقتی که ماسک خشک شد پوستتون رو بشورید و در حین شستن آروم ماساژ بدید .بعد از شستن حتما حتما مرطوب کننده مناسب پوست تون رو بزنید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 19
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید