سایت تانما بیوگرافی مایکل داگلاس را برای شما گردآوری کرده است امیدواریم از مطالعه آن لذت ببرید.

زندگینامه

مایکل کرک دمسکی (مایکل داگلاس) پسر کرک داگلاس بازیگر نامدار دهه‌های پیشین سینمای آمریکا است. او در دانشگاه سانتاباربا در کالیفرنیا در رشته هنرهای دراماتیک درس خوانده است.
در مجموعه تلویزیونی خیابانهای سانفرانسیسکو از ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۶ بازی کرد. با فیلم در جستجوی الماس سبز در سینما درخشید. در ۱۹۷۵ برای تهیه کنندگی فیلم دیوانه از قفس پرید برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شد. در ۱۹۸۸ برای بازی در فیلم وال‌استریت بار دیگر برنده جایزه اسکار شد. مایکل داگلاس به عنوان تهیه کننده دو بار جایزه اسکار گرفته است.

بیوگرافی مایکل داگلاس بازیگر مشهور سینما

جشن تولد 99 سالگی پدر مایکل داگلاس

بیوگرافی مایکل داگلاس بازیگر مشهور سینما

جوانی مایکل داگلاس


در سال ۱۹۷۷ با دیاندارا لاکر ازدواج کرد. از این ازدواج پسری بدنیا آمد به نام کامرون. در سال ۲۰۰۰ پس از جدا شدن از دیاندارا با کاترین زتا جونز ازدواج کرد.
در تاریخ ۱۶ اوت ۲۰۱۰ اعلام شد که داگلاس به سرطان گلو مبتلا شده و تحت شیمی درمانی و پرتو درمانی قرار گرفته است.او بعداً در گفتگویی اعلام کرد "بدون آنکه وارد جزئیات بشوم، ویروس پاپیلوما باعث این نوع خاص سرطان می‌شود و این ویروس از راه سکس دهانی منتقل می‌شود.درسال۲۰۱۳ مایکل داگلاس و کاترین زتا جونز تصمیم گرفتند پس از ۱۳ سال ازدواج «برای مدتی از یکدیگر جدا زندگی کنند» تا دربارهٔ زندگی مشترکشان تصمیم بگیرند.

بیوگرافی مایکل داگلاس بازیگر مشهور سینما

پسر مایکل داگلاس

بیوگرافی مایکل داگلاس بازیگر مشهور سینما

مایکل داگلاس و کرک داگلاس در جشن تولد 99 سالگی

فیلم‌شناسی

وال‌استریت (۱۹۸۷)
غریزهٔ اصلی (۱۹۹۲)
رئیس‌جمهور آمریکایی (۱۹۹۵)
بازی (۱۹۹۷)
یک جنایت کامل (۱۹۹۸)
ترافیک (۲۰۰۰)
قوم و خویش سببی (۲۰۰۳)

وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد (۲۰۰۸)

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید