اکستنشن مو موجود در بازار به دو صورت مصنوعی و موی طبیعی انسان حضور وجود دارد . اکستنشن مو تنها برای بلندتر کردن قد مو استفاده نمی شود بلکه با کمک آنها می توانید به آسانی و به سرعت به موهای خود رنگ و حجم بدهید . برای اکستنشن مو برند های زیادی حضور دارند و فعالیت می‌کنند و تنها به خاطر میزان معروفیت یک برند نمی‌توان آنها را مورد قضاوت قرار داد . با استفاده از اکستنشن های حرفه‌ای علاوه بر بلند کردن موهایتان می توانید به رنگ ها و هایلایت های جدید بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر دست پیدا کنید.  افرادی که تمایل دارند تا موهای پرپشت و زیبا داشته باشند و استفاده از محصولات آرایشی و حجم دهنده آن چنان که باید تاثیر آنچنانی ندارند لذا در اینجا اکستنشن مو می تواند به کار بیاید .

مزایای اکستنشن مو

رنگ مو طرفداران زیادی دارد و بیش از ۷۵ درصد زنان از رنگ مو استفاده می‌کنند و حتی استفاده از رنگ مو در میان مردان نیز در حال افزایش است که برخی از مردان و زنان مزایای استفاده از اکستنشن به جای رنگ کردن مو با مواد شیمیایی را نمی‌دانند . نکته خوبی که در خصوص اکستنشن مو وجود دارد این است که این ماده به موهای شما آسیبی نمی رساند  .موی اکستنشن شده هیچگونه آسیبی را دریافت نمی کند و این در حالی است که استفاده از رنگ‌های شیمیایی می‌تواند آسیب‌های جدی نظیر سوزاندن موهای شما را به دنبال داشته باشد . انجام اکستنشن مو به تنهایی بسیار حائز اهمیت است اما در وهله دوم نحوه رسیدگی به موی اکستنشن شده اهمیت زیادی پیدا می‌کند . برای مراقبت از موی اکستنشن شده نکات بسیاری گفته می‌شود که در اینجا قصد داریم تا به صورت کامل این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم .

مراقبت از موی اکستنشن شده

در مرحله اول برای هر مویی شستشوی آن حائز اهمیت است . اگر موهای خود را اکستنشن کرده اید و در خصوص شستشوی آن مشکل دارید در اینجا این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم . برای این کار تلاش کنید تا از کثیف شدن بسیار موی خود پیشگیری کنید و همواره موهای خود را تمیز نگه دارید . تمیز نبودن مو و عرق سبب گره خوردن موها میشود . لذا پس از ورزش شنا و دیگر فعالیت‌های سنگین موهای خود را بشویید . پیش از شست و شو موی سر خود را شانه زده و گره‌های آن را باز کنید . بهتر است موی اکستنشن شده از بالا به سمت پایین شسته شود . استفاده از شامپوی مناسب پیشنهاد می‌شود . زمانی که موی خشک را یکباره با آب فراوان می شوید مو ضخیک می شود و گره می‌خورد لذا به تدریج موی خود را خیس کرده و قبل از شستشو آن را کاملاً شانه بزنید . این کار برای اکستنشن های ارزان تر بهتر است و در طول عمر آن ها تاثیر گذار است .

اکستنشن مو

اکستنشن مو

آرایش موها روشی است که بسیاری از خانمها برای زیباتر کردن موی خود از آن استفاده می‌کنند . موی اکستنشن شده اگرچه در روزهای اول جذابیت ‌هایی دارد اما پس از مدتی می تواند خسته کننده شود و ممکن است شما نیاز داشته باشید تا به آرایش موی خود بپردازید . شانه کردن موی اکستنشن شده از شانه و برس نرم استفاده کنید . از انتهای مو شروع کرده و به آرامی به سمت جلو حرکت کنید .همیشه مو را از پایین به بالا و به آرامی شانه کنید . این کار را دو تا سه بار در روز انجام دهید . دقت کنید که هر چه بیشتر از حرارت استفاده کنید ، طول عمر موی اکستنشن شده شما کمتر می‌شود و حرارت را بزرگترین دشمن این نوع از مو می شناسند.پس در استفاده از اتوی مو و سشوار دقت کافی را داشته باشید و بهتر است این کار را زمانی که موی شما به صورت طبیعی خشک شده است انجام دهید .

برای شنا کردن با موی اکستنشن شده حتما موقع شنا کلاه بپوشید و یا سر خود را در از آب بیرون نگه دارید . کلر و نمک سبب می‌شود که مو گره بخورد و کمرنگ تر شود . توصیه می‌شود که در موقع ورزش و شنا موهای خود را بپوشانید و یا موهای خود را به صورت دم اسبی ببندید . به هیچ عنوان با موی خیس نخوابید و قبل از خواب حتما موهای خود را خشک کنید . توصیه می‌شود که به هنگام خواب موهای خود را بپوشانید و یا به صورت شل ببافید . برروی  اکستنشن موی خود به هیچ عنوان از رنگ و مواد شیمیایی دیگر استفاده نکنید . به طور کلی بهتر است که موهای مصنوعی شانه نشود و این موها در برابر گرمای زیاد قرار نگیرند . پس از اکستنشن مو تا ۵ روز حمام نروید . بهتر است موهای خود را در ۵ روز اول پس از نصب اکستنشن شست و شو ندهید تا چسب ها در سر جای خود به طور کامل ثابت شود .

زیبایی مو با اکستنشن

زیبایی مو با اکستنشن

در هفته اول ممکن است سرتان به خارش بیفتد .در این صورت از اسپری مرطوب کننده استفاده کنید و دقت کنید که این نوع از خارش طبیعی است و پس از چند روز پوست سر به اکستنشن ها عادت می کند . ممکن است اوایل هنگام خواب در قسمت‌هایی که اکستنشن اضافه شده احساس ناراحتی کنید این حس پس از ۴ تا ۵ روز از بین خواهد رفت و دیگر حتی متوجه اکستنشن نخواهید شد . توصیه می‌شود پیش از خواب موهای خود را با یک کش درس بالای سرتان جمع کنید یا آن که آنها را ببافید تا به هم گره نخورد و به هیچ عنوان با موهای خیس و مرطوب نخوابید .

برای نصب اکستنشن روشهای مختلفی وجود دارد که متداولترین آن روش اتصال حرارتی است که در آن ابتدا یک دسته باریک از موها جدا شده و کمی بالاتر از ریشه مو محدوده چسبناک خاصی می مانند و یک دسته باریک از موهای اکستنشن شده بر روی آن قرار می گیرد . سپس به وسیله یک وسیله ویژه این موها به هم فشرده شده و حرارت چسب را ذوب می‌کند و موهای مصنوعی به موهای طبیعی می چسبند . البته علاوه بر این روش با کلیپس و نیز نخ نیز می توان موهای مصنوعی را به موهای طبیعی متصل کرد  . با استفاده از اکستنشن های کلیپسی می‌توانید هر زمان در خانه موی افراد توسط کلیپس به موهای خود وصل کرد و بعد به راحتی آن را از روی خود جدا سازید . در روش دیگر نیز موی اضافه به ریشه موی فرد طبیعی بسته شده و دور آن پیچیده می شود . البته در این روش احتمال ریزش و آسیب بیشتر است . در آخرین روشن نیز اکستنشن از زیر به پوست سر متصل می گردد.

مراقبت از موی اکستنشن شده

مراقبت از موی اکستنشن شده

 قبل از انجام اکستنشن حتما موهای خود را با یک شامپوی مناسب شستشو دهید تا هرگونه چربی و محصولات آرایشی از روی آن پاک شود .برای نصب اکستنشن مو حداقل موی شما باید بین ۷ تا ۱۰ سانتیمتر بلندی داشته باشد . هر چقدر هم بلندتر باشد اکستنشن راحت تر نصب می گردد . با این حال موهای خیلی کوتاه را هم می‌توان اکستنشن کرد . بهتر است  قبل از اکستنشن یک تکه کوچک از موی خود را در اختیار آرایشگرتان قرار دهید تا بتوانند همرنگ  موی خودتان را تهیه کند . اگر موهای شما خیلی کوتاه است توصیه می‌شود تا بیشتر از ۴۰ سانت مو به آن اضافه نکنید . اگر مقدار زیادی موی  بلند، بالای موهای تان اضافه کنید ، فشار زیاد ناشی از وزن آن موجب ریزش موهای طبیعی سر شما خواهد شد .

بعضی از افراد به دلیل کشش زیاد دچار سردرد نیز می گردند . این که پس از چه مدت این موها از کف سر فاصله می‌گیرند بستگی به رشد موهای شما دارد به طور معمول موها در ماه یک و نیم سانتی‌متر و در سال حدود ۱۵ سانتی متر بلندتر می‌شود همچنین با افزایش سرعت رشد مو کاهش پیدا میکند .

نحوه انجام اکستنشن مو

نحوه انجام اکستنشن مو

برای حفظ دوام اکستنشن از برس های مخصوص موهای اکستنشن شده استفاده کنید . دانه های به کار رفته در این برس ها بسیار نرم و نازک هستند . برس هایی که سر دانه های آن برجسته است سبب کشیده شدن اکستنشن می‌شود . اگر موهایتان گره خورده است شانه کردن را از پایین به بالا شروع کنید . سعی کنید روزی یک بار بیشتر موهایتان را شانه کنید تا موهای تضعیف شده بریزند . ریزش مو هنگام شانه کردن و دوش گرفتن کاملاً طبیعی است . این موها همان مو هایی هستند که به اکستنشن وصل نشدند . فراموش نکنید هر فرد به طور طبیعی در روز ۱۰۰ تار موی خود را از دست می دهد . به هنگام انجام اکستنشن و قبل از شستن موها آنها را به خوبی شانه کنید تا گره های شان باز شوند .

 برای شستشوی موهای اکستنشن شده یک مرتبه موهای خود را زیر دوش نبرید . سرتان را عقب بگیرید و یا موهایتان را از فرق سر به دو نیم تقسیم کنید و آرام زیر دوش بروید . هرگز موقع شستشو سرتان را زیر دوش یا در روشویی پایین نگیرید مگر اینکه فقط بخواهید جلوی موهایتان را بشویید  .سپس به اندازه لازم از شامپو استفاده کنید اما موهایتان را مالش ندهید و تنها با دست آنها را از بالا به پایین فشار دهید تا کاملا تمیز شوند . سپس به همان روش قبلی زیر دوش آب رفته و کاملا آنها را آبکشی کنید . پس از آن نیز حتما از نرم کننده مو استفاده کنید اما مراقب باشید تا نرم کننده به محل نصب اکستنشن شما نخورد چراکه این کار سبب می شود تا اکستنشن ها شل شده و زودتر از موعد جدا شوند . پس از حمام سریع حوله را دور موهای خود نپیچید بلکه حوله را بر روی سر قرار دهید و  سپس به آرامی موها را درون حالت فشار دهید .

مراقبت از اکستنشن مو

مراقبت از اکستنشن مو

به منظور مراقبت از  اکستنشن مو به هیچ عنوان از حجم دهنده ها استفاده نکنید حتما از شامپوهای مخصوص موهای اکستنشن شده استفاده کنید ، چرا که محصولات معمولی اغلب حاوی مواد سیلیکونی هستند . این مواد چسب اکستنشن را شل می کنند . بهتر است اجازه دهید موهایتان در هوای آزاد خشک شود . در غیر این صورت می توانید از حرارت ملایم سشوار استفاده کنید . اول از همه قسمت های اکستنشن شده را خشک کرده و سپس سشوار را به پایین بگیرید و خیلی ملایم با استفاده از انگشت ها تمام موها را از هم جدا کنید . سپس به آرامی آنها را شانه کنید . سعی کنید موهای خود را بیشتر از دوبار در هفته نشویید . پس از حمام نیز می‌توانید از محصولات تقویتی و نرم کننده مو استفاده کنید اما این محصولات بر روی محل نصب اکستنشن نباید به کار برده شود .

همچنین تا جایی که می‌توانید از محصولات روغنی و محصولاتی که الکل استفاده نکنید چرا که الکل موها را خشک میکند . بهتر است از شامپوهای حجم دهنده استفاده نکنید چرا که این شامپوها کوتیکول های مو را بلند کرده و باعث گره خوردن مو می شوند .

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید