10 تکنیک ونکته برای آرایش صورت با ماسک

فنون آرایش با ماسک چیست؟ شرایط پیش آمده در دنیا سبب شده تا ما دیگر برایمان مهم نباشد که کجا می خواهیم برویم وآرایش صورت اهمیت چندانی نداشته باشد چون این روزها ماسک جز جدا نشدنی پوشش همه مردم جهان است

ولی باید بخاطر داشته باشید که درهر شرایطی باید آراسته وزیبا بود وقتی نیمی از چهره پوشیده است پس نحوه کار ما برای خود آرایی وآرایش کردن کمی سخت تر است بجای استفاده از رژلب های زیبا وخوشرنگ ویا بکار بردن رژگونه برنزه ویا گلبهی شیک فقط می توانید با سایه ها برای آرایش چشم استفاده کنید

شما می توانید با یک آرایش زیبا وخاص برای چشم ها و ابروهایتان با ماسک هم زیبا به چشم آیید تانما در مطالب زیر سعی دارد شما را با شیوه آرایش صورت با ماسک آشنا کند با ما بمانید :

نکات آرایش صورت با ماسک

آرایش با ماسک

تصاویر آرایش با ماسک

در ادامه اصول میکاپ با ماسک باید بدانید اگر شما دارای چشم هایی گود رفته هستید با زدن ماسک این مسئله بیشتر نمایان خواهد شد ولی با یک آرایش اصولی صورت می توانید این مورد را پنهان کنیدو حتی با وجود ماسک صورت چشم هایی زیبا وگیراتر داشته باشید.

پس اگر چشمان شما گود است بهتر است از سایه اکلیلی برای سایه زدن قسمت وسط و جلوی چشم کمک بگیرید و آن را روی قسمت نزدیک به خط مژه بزنید و محو کنید.

گوشه چشم ها را نیز فراموش نکنید و با یک سایه اکللی روشن آن را درخشان تر کنید. قبل از سایه زدن استفاده از کانسیلر یا پایه سایه را نیز فراموش نکنید تا زمینه ای صاف و یکدست برای سایه فراهم شود. اگر به سایه اکلیلی علاقه ندارید می توانید از خط چشم رنگی از نوع اکلیلی استفاده کنید تا چشمان شما زنده تر و برجسته تر به نظر برسد.

یکی از ساده ترین راه ها برای بزرگ تر نشان دادن چشم ها استفاده از فرمژه است پس فراموش نکنید حتما قبل از ریمل زدن مژه هایتان را فر کنید. ضمنا خط چشمی که دقیقا در امتداد خط مژه باشد و کمی به سمت بیرون و بالا امتداد پیدا کند بهترین گزینه است برای چشم های گود است .

آرایش صورت با ماسک

آرایش با ماسک

تصاویر آرایش چشم با ماسک

1-یکی از اصول آرایش کرونایی آرایش چشم ساده و لایت است که باعث جذابیت و گیرایی چشم ها می شود پف زیر چشم ، تیرگی دور چشم، پلک افتاده و ... در ارایش لایت مخفی می شود همچنین اگر چشم های ریزی داشته باشید میتوانید با ترفندهای آرایشی آن ها را درشت تر نشان دهید. در آرایش چشم ساده معمولا از سایه چشم هایی به رنگ های ملایم مانند صورتی، گلبهی، یاسی، هلویی به مقدار بسیار کم استفاده میشود همچنین در این سبک آرایش چشم خط چشم خیلی دنباله دار و پهن نیست بلکه بسیار نازک و کوتاه کشیده میشود.

آرایش با ماسک

آرایش با ماسک

2-برای درشت تر نشان دادن چشم ها در آرایش چشم با ماسک بایدبرای چشم ها از خط چشم سفیداستفاده کرد، داخل پلک پایین را به کمک یک مداد سفید نرم خط سفید بکشید البته این خط سفید را می توانید در گوشه ی چشمتان نیز بکشید.حتما به یاد داشته باشید برای اینکه چشمانتان بزرگ تر و برجسته تر دیده شود باید به ابروهایتان نیز توجه کنید و یک قوس خفیف به ابروهایتان بدهید و همواره ابروهایتان را تمیز و مرتب نگه دارید.

آرایش با ماسک

آرایش با ماسک

3-یکی از فنون آرایش با ماسک این است که برای آغاز کار با سایه چشم پودری یک پوشش سبک از رنگ خاکستری مایل به قهوه ای در سراسر پلک ها استفاده کنید. در مرحله بعدی، از یک مداد چشم ضدآب در امتداد خطوط پایینی چشم های خود استفاده کنید. در نهایت نیز با یک مرطوب کننده، براق کننده یا سایه الیلی، روی کار خود را برجسته کنید.

آرایش با ماسک

آرایش با ماسک

4-اگر به خط چشم دنباله دار علاقه دارید ، این بار آن را با افزودن برخی عناصر یکپارچه دیگر، برجسته کنید. برای این کار نیاز دارید تا از رنگ های روشن و مطابق با پوست پلک خود استفاده کنید تا خط چشم شما جلوه بیشتری داشته باشد.

برای پایه کار از قسمت داخلی پلک خود شروع کنید و با تیره تر کردن سایه، به گوشه بیرونی برسید. سپس، با خط چشم مایع ضدآب شروع به خلق خطوط دنباله دار روی قوس پلک خود کنید. این خطوط را همچنین از انتها چشم خود به سمت بالا بکشید تا چشمان شما کشیده تر دیده شوند

آرایش با ماسک

آرایش با ماسک

5-یک دیگر از فنون آرایش با ماسک این تکنیک ساده ومهم است که اغلب خانم ها می توانند از آن استفاده کنند بکار بردن سایه سفید روی برجستگی زیر ابروان است. این کار به اندازه ای روی صورت تأثیر خوبی دارد که همیشه به دردتان می خورد.

آرایش با ماسک

آرایش با ماسک

6-از هایلات تر استفاده کنید

برای اینکه پوستی زیبا و خوشرنگ داشته باشید از کمی پودر برای زیبا شدن پوست تان کمک بگیرید. مقدار کمی هایاتتر را به براش آرایشی بزرگی بزنید و در قسمت های پیشانی، روی شقیقه ها بمالید.

7-در هنگام ماسک زدن از مرطوب کننده ها استفاده کنید تا مانع اصطکاک ماسک و پوست صورت شوبد و از ایجاد حساسیت جلوگیری کنید.

آرایش با ماسک

آرایش با ماسک

8-ابروهای خود را مرتب کنید: ابروها اندازه ی چشم ها در زیبایی شما تاثیرگذار هستند. ابروها نیز مانند چشم ها بیرون از ماسک قرار می گیرند. می توانید با استفاده از ژل و ریمل مخصوص ابرو در کنار هاشور ابرو می تواند شما را جذاب تر نشان دهد.

آرایش با ماسک

آرایش با ماسک

9-برای محافظت از قسمت های صورت که از ماسک بیرون ایت ضد آفتاب مصرف کنید. توجه داشته باشید که استفاده از کرم پودرهای سنگین موجب لک و آسیب در پوست صورت می کنند.

آرایش با ماسک

آرایش با ماسک

10-موها با توجه به پوشانده شدن بقیع اجرازی پیشانی موها بیشتر از گذشته در مرکز توجه قرار می گیرند. می توانید از یک گل سر هم رنگ ماسک تان(در صورت استفاده از ماسک های پارچه ای) استفاده کنید.

نکات آرایش با ماسک

· به ابروهای خود توجه کنید و همیشه آن ها را تمیز و مرتب نگه دارید.

· با مداد یا سایه ابرو آن ها را برجسته تر و با ژل ابرو شفاف و منظم کنید.

· از خط چشم های گرافیکی براق، رنگ های نئونی و سایه های دودی رنگین کمانی استفاده کنید.

· قبل از شروع، برای هر کاری از یک مرطوب کننده سبک و ضدآفتاب بی رنگ استفاده کنید که رنگ آرایش پایه را تغییر نمی دهد.

· برای پایه کار خود، رنگ های خنثی و ملایم را انتخاب کنید.

· برای پوشش صورت و پنهان کردن سیاهی زیر چشم های خود از کرم پودر صرف نظر کرده و کانسیلر مایع به کار ببرید.

آیا این مطلب مفید بود؟
گالری تصاویر
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید