هاشور ابرو یکی از روش های جدید و طبیعی است که این روزها دارای طرفداران خاص خود بوده و به روش های مختلفی انجام می شود. بین تکنیک های تاتو، هاشور ابرو از طرفداران بیشتری برخوردار است زیرا در این تکنیک شکل هر تار مو ترسیم می شود و با ایجاد خطای دید قسمت های خالی ابرو فرد پرتر به نظر میرسد.

این روش کمک می کند ظاهر ابرو متقارن و پر به نظر برسد و در عین حال، مثل گذشته که ابرو را تاتو می کردند، پر و مصنوعی جلوه نکند. این روش اصطلاحا آرایش نیمه دائمی نام دارد.

هاشور ابرو

هاشور ابرو

هاشور ابرو چیست

اگر بخواهیم به طور کلی و به زبان ساده هاشور ابرو را تعریف کنیم این گونه می شود , ایجاد خطوط ظریف در ابرو با طول های نا مساوی در جهت رویش موها با توجه به شکل کلی ابرو و صورت را هاشور ابرو می نامند.

یکی از عناصر اصلی صورت ابروها هستند که تاثیری شگرف بر زیبایی چهره دارند. ابروها می توانند صورت را چاق یا لاغر و جذابیت چهره را بیشتر کنند. هر چه ابروها پرتر باشند، صورت جوان تر به نظر می رسد و ابروهای باریک صورت را پیر نشان می دهند؛ پس مراقب باشید که ابروهایتان را بیش از حد نازک نکنید. معمولا توصیه می شود فاصله میان ابروها از 3.5 سانتی متر بیشتر نشود. هر چه فاصله میان ابروها بیشتر باشد، قسمت بالایی بینی شما نیز بزرگتر به نظر می رسد.

در نتیجه صورت شما پهن و چاق تر نشان میدهد. هر چه فاصله میان ابروها منطقی و مناسب تر باشد، بینی خوش فرم تر و چشم ها بزرگتر خواهد بود. لازم است هر شخصی مدل مناسب ابرو را برای صورت خود پیدا کند. پس نمی توان یک مدل ابرو را برای همه صورت ها تجویز کرد.

هاشور ابرو یکی از روش های پر پشت کننده ی ابروست که در این روش از شبیه سازی مو به وسیله ی دستگاهی نوک تیز استفاده میشود و قسمت هایی از ابرو را که خالی است و مو ندارد به صورت نقطه ای هاشور میزنند. حداکثر ماندگاری هاشور ابرو بین 6 ماه تا نهایتا 2 سال است و بعد از گذشت این مدت باید ترمیم شود تا دوباره شکل و ظاهر خوبی داشته باشد.
متخصص هاشور ابرو پس از انتخاب مدل ابرو، ابتدا به وسیله مداد، خطوط نازکی را روی ابرو می کشد، که بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول میکشد و در قدم بعد، آرایشگر کرمی بی حس کننده برای کاهش درد روی ابرو می مالد. پس از گذشت ۱۵ دقیقه از این اقدام با ابزاری قلمی شکل که دارای ۱۵ سوزن ریز در انتهای خود می باشد، کار را شروع میکند. معمولا از رنگ های گیاهی و شیمیایی برای هاشور زدن ابروها استفاده می کنند.

هاشور ابرو

هاشور ابرو چیست

انواع هاشور ابرو

در این قسمت از تانما با انواع هاشور ابرو آشنا شوید

هاشور خطی ابرو / هاشور ابروی کلاسیک

هاشور کرکی ابرو

هاشور ابرو نچرال

هاشور دو بعدی / هاشور ابروی دخترانه

هاشور سه بعدی ابرو

هاشور هایلایت

هاشور ابرو تیغ ماهی

این روش برای افرادی که می خواهند شکل جدیدی برای ابروی خود طراحی کنند بسیار مناسب است. برای اینکه حالت طبیعی بسیار عالی برای ابرو ایجاد شود بهترین کار این است که از مدل هاشور تیغ ماهی در انتهای ابرو استفاده کنید. در این مدل خطوط هاشور شده برای ابرو از تاج ابرو تا یک سوم یا مرکز ابرو به یک جهت هستند و سپس در ادامه خطوط کار شده برای ابرو حالت تیغ ماهی به خود می گیرند.

هاشور ابرو طبیعی

این مدل از هاشور را که می توان برای همه مناسب دید، صرفا جهت قسمت هایی از ابرو که مویی ندارد انجام می دهند و به آن هاشور طبیعی ابرو می گویند.
برای انجام هاشور ابرو طبیعی باید جاهای خالی و بدون مو ابرو را هاشور کرد و داخل مو را هاشور نزد، اگر ابرو تاج و دم ندارد تاج و دم ابرو را هاشور زده و قسمت زیر ابرو را طراحی کرد. در هر صورت قبل از انجام کار اگر طراحی صورت بگیرد تصمیم گیری راحت تر میشود. با استفاده از این روش شکل کلی ابروها کاملا طبیعی خواهد بود و با استفاده از این روش حالت طبیعی تری پیدا می کند.

هاشور ابرو آسیایی

یکی از روش های هاشور ابرو، هاشور به روش آسیایی است که این روش برای هاشور کردن ابروهای آقایان نیز به کار میرود. از این روش بیشتر در کشور های آسیای شرقی و مدل ابروها و فرم صورت هایی که بیشتر شبیه به مردم چین، تایوان و به طور کلی مردم جنوب شرقی آسیا مورد استفاده قرار میگیرد. هاشور ابرو آسیایی برای افرادی که جهت ابروهایشان تغییر می کند مناسب است و در این نوع از هاشور، نقطه کانونی هاشور را پایین ابرو در نظر می گیرند.
در روش هاشور ابرو آسیایی میتوان از روش میکروبیلدینگ و میکروپیگمنتیشن استفاده کرد.

هاشور ابرو

انواع هاشور ابرو

هاشور ابرو خطی

هاشور ابرو خطی که در این روش تمام خطوط هاشور به سمت بالا هستند ولی در قسمت انتهای ابرو به سمت دم ابرو خمیده می شوند.این روش برای کسانی که نوع ابروی اسپرت را دوست دارند بسیار ایده ی مناسبی است. در این روش خطوط اولیه تاج ابرو صاف و به انتها اریب می شوند.

هاشور ابرو دو بعدی

این مدل از هاشور ابرو برای کسانی مناسب است که جهت رویش ابروهایشان به سمت پایین است و یا نمی خواهند زیر ابروهایشان خط بیافتد. در این روش خطوط هاشور رو به بالا هستند و به سمت دم ابرو خم می شوند. در قسمت انتهایی ابرو نیز خطوط ابرو روبه پایین زده میشوند.
بسیاری معتقدند هاشوری که زیر آن خط نایفتد به هاشور ابروی دخترانه معروف است و این در حالی است که بسیاری هاشور سه بعدی را هاشور دخترانه می نامند.

هاشور ابرو

هاشور ابرو دو بعدی

هاشور ابرو سه بعدی

هاشور نوعی از روش تاتو است که در روش سه بعدی این کار به گونه ای انجام می شود که اولا خطوط زده شده شبیه به ابروی طبیعی باشند و ثانیا با یک خطای دید ابرو ها برجسته تر نشان داده شوند. برای این کار از دو تکنیک تغییر رنگ و نوع هاشور زدن استفاده می کنند.

هاشور های سه بعدی با متد فیبروز ابرو زده خواهند شد.

در روش اول

از دو رنگ تیره و روشن استفاده می شود، به گونه ای که بالا و پایین ابرو را با رنگ روشن تر و میان ابروها را با رنگ تیره تر کار می کنند و به این شکل خطای دید ایجاد شده منجر می شود تا ابرو طبیعی تر و سه بعدی به چشم بیایند.

در روش دوم

نوع زدن هاشور ابرو سه بعدی راه های متفاوتی پیش روی آرایشگر شما خواهد بود. در این روش نیز تارهای طبیعی به گونه ای زده می شوند که علاوه بر برجسته تر نشان دادن طبیعی تر باشند، این روش در چند حالت مدل تیغ ماهی، کلاسیک، آسیایی و رو به بالا انجام می شود.

یکی از روش های پر طرفدار هاشور ابرو، هاشور به روش سه بعدی است. این روش شکلی طبیعی و زیبا به ابروها داده و ابروی زیبایی را برای شما میسازد. در این هاشور، قسمت بالا و پایینی ابرو از ارتفاع، مقداری تیره تر از قسمت میانی آن می شوند. این تغییر رنگ باعث ایجاد خطای دید میشود که ابروها را زیباتر به چشم بیننده میرساند.
هاشور سه بعدی ابرو با هر دو روش میکروبیلدینگ و میکروپیگمنتیشن نیز انجام می شود که پس از هاشوری که به صورت کمرنگ بر روی ابرو انجام می شود با ریختن رنگ و پر رنگ کردن این خطوط شما ابروهای سه بعدی زیبایی خواهید داشت. هاشور سه بعدی ابرو به هاشور دخترانه نیز معروف است، زیرا بسیاری از دختران خواهان ابروهایی کلفت هستند و هاشور سه بعدی برای این خواسته آنها بسیار مناسب است.
ماندگاری هاشور سه بعدی بسته به عوامل مختلف بین سه تا پانزده ماه متغیر است و توصیه میشود که بین دوازده تا پانزده ماه برای ترمیم هاشور ابروی خود اقدام کنید.

هاشور ابرو

هاشور ابرو سه بعدی

هاشور ابرو هایلایت

اگر قبلا هاشور، سایه یا تاتو بر روی ابروهای خود انجام داده اید، این روش جهت انجام هاشور ابرو برای شما بسیار مناسب است که در این روش جهت هایلایت ابرو از دو رنگ تیره و روشن استفاده میکنند که رنگ تیره به انتخاب خودتان و رنگ روشن متناسب با رنگ پوست شماست.

در این روش، هاشورها در کنار هم و یکی در میان با رنگ روشن و تیره زده می شوند که ابروهای شما را روشن می کند و تاتوهای قدیمی را زیبا جلوه میدهد. بسته به نوع رنگ انتخابی شما و جنس رنگ و حتی جنس پوست شما مدت زمان ماندگاری هاشور ابرو متغیر است.
انتخاب مدل هاشور هایلایت به عهده خود شما و مطابق با سلیقه شماست و مدل انتخابی شما به صورت هایلایت بر روی ابروهای شما کار میشود.

اگر رنگ تاتوی سابق شما خیلی کمرنگ باشد میتوانید هاشور ساده انجام دهید و از هاشور هایلایت استفاده نکنید.
در انجام هاشور هایلایت از روش میکروپیگمنتیشن استفاده میشود که سوزن های استفاده شده در دستگاه میکروپیگمنتیشن یکبار مصرف هستند و رنگ هایی که در این هاشور استفاده می شوند در عمق زیادی از پوست قرار می گیرند که این عمل باعث ماندگاری بالای این نوع از هاشور ابرو می شود. در این روش از دو رنگ روشن و تیره استفاده می شود و سایه ای زیبا در ابرو به وجود می آورد.

هاشور ابرو

هاشور ابرو هایلایت

هاشور ابرو مویی

در این روش متناسب با جهت رویش مو هاشورها زده می شود و هاشور زدن آن با دستگاهی مخصوص انجام می شود که با طراحی ظریف و همانند تار مو در میان ابروها جلوه ای همانند تار موهای ابرو ایجاد می کند و ابروهایی طبیعی برای بیننده تداعی میکند. روش هاشور مویی و هاشور نچرال را یکی می دانند و هر دو به همین طریق انجام میشود. با استفاده از این روش می توان شکل اصلی ابرو را تغییر داده و کمی آن را بلندتر و یا ضخیم تر کرد.

هاشور ابرو نچرال

در استفاده از این هاشور به این نکته توجه کنید که این مدل از هاشور ماندگاری بالایی ندارد اما جنبه ی زیبایی آن در ابروها و طبیعی نشان دادن ابروها را فراموش نکنید. این هاشور همان تاچ است که با قلم مخصوص انجام می شود و خطوط ظریفتر با ماندگاری کمتر و در جهت خواب مو زده میشود و به طور عمده در قسمت تاج ابرو استفاده می شود.

هاشور ابرو کرکی

برای پرتر نشان دادن ابرو از این مدل هاشور استفاده میکنند که بسیار طبیعی است و آرایشی دائمی به شمار می آید. این هاشور مثل هاشور خطی می باشد اما لابلای خطوط خط های کوچکتر اضافه می کنندکه به حالت کرک است و ابرو را پرتر نشان می دهد. این روش برای افرادی که ابروهای کم پشت دارند بسیار مناسب است.

در هاشور کرکی ابرو، در لابه لای تارهای ابرو، خطوط باریک و ظریفی ایجاد می شود و حالتی بسیار طبیعی برای ابرو ایجاد می کند.

در این روش هاشور ابرو حالت کرک و یا سایه داشته و باعث می شود تا ابروها پرتر و زیباتر دیده شوند.

هاشور ابرو

انواع مدل هاشور ابرو

روش انجام هاشور ابرو

این تکنیک از آرایش دائمی که جز مهارت های سخت از حیث ظرافت در حین کار محسوب می شود، به دو روش یکی از طریق دستگاه و دیگری به صورت دستی انجام می شود. چه با دستگاه و چه با قلم به صورت دستی هاشور ابرو ،خطوط نامساوی با طول های نامنظم را میان خط ابرو به صورت تار موی ابرو ایجاد میکند.

در رابطه با ابرو قبل از آغاز هاشور با مداد ابرو خطی متناسب با صورت روی ابرو کشیده می شود و به آن فرم می دهند. در واقع، فرد مدلی را می پسندد و آن را برایش طراحی می کنند. بعد از این مرحله نوبت به هاشور می رسد که کیفیت رنگ های آن بالاتر و حساسیت زایی آن کمتر است.

در هاشور برخلاف تاتو از دستگاه های الکتریکی استفاده نمی شود و مقداری از رنگ وارد سوزن می شود و از روی مدل، نواحی مورد نظر پر خواهد شد. این جلسه معمولا نیم تا یک ساعت طول می کشد و دردناک نیست زیرا سوزن خیلی عمیق وارد پوست نمی شود.

هر از گاهی نیز کمی به پوست استراحت داده می شود. البته قبل از انجام، می توان از کرم های موضعی بی حس کننده هم استفاده کرد. بعد از اتمام جلسه، ابرو کمی پررنگ به نظر می رسد اما رنگ آن به مرور و در عرض چند روز طبیعی می شود. رنگ نهایی، به نوع پوست افراد بستگی دارد و معمولا بین 20 تا 80 درصد روشن تر خواهد شد. به همین دلیل 3 هفته بعد، مجدد باید برای ترمیم مراجعه کرد.

پوسته ریزی از عوارض هاشور است که معمولا چند روز بعد از انجام این عمل آغاز می شود. به همین دلیل باید صبح و عصر از کرم مرطوب کننده روی ابروها استفاده کرد. تا یک هفته بعد از این عمل هم نباید حمام کرد. شنا و استفاده از جکوزی هم ممنوع است و تا جای ممکن نباید زیر نور آفتاب رفت.

هاشور ابرو

روش انجام هاشور ابرو

مزایای هاشور ابرو

صرفه جویی در زمان از مزایای هاشور ابرو است. هنگام آرایش کردن باید زمان زیادی صرف مداد کشیدن و سایه زدن ابرو کنیم تا شکل ابرو را زیبا و تصحیح نماییم با انجام هاشور ابرو علاوه بر زیبایی، مدت زمان آرایش کردن کوتاه می شود.

طراحی ابرو مطابق با فرم صورت نیز از مزایای دیگر هاشور ابرو ست. بر اساس صورت هر شخص می توان ابرویی کاملا منطبق با فرم چهره اش طراحی کرد. اگر ابروها در جای مناسبی قرار گیرند و شکل مناسبی داشته باشند، می توانند به صورت، جلوه بهتری دهند. هم چنین می توانند به درشت تر نشان دادن چشم ها نیز کمک کنند.

افرادی که هاشور ابرو را جایگزین ابروهای طبیعی کرده اند معتقدند حفظ و مراقبت ازابروهایی که هاشور ابرو دارد به مراتب آسان تر از ابروهای طبیعی است و این موضوع نیز مزایای دیگری از هاشور ابرو به حساب می آید.

بعضی از افراد از بیماری ای به نام آلوپسی رنج می برند که باعث ریزش موهای بدن، از جمله موهای ابرو می شود. هاشور ابرو از طریق رنگ و شکل مناسب، برای بازگرداندن حالت طبیعی ابروهایشان به آن ها کمک می کند و ریزش ابروها را پنهان کند.

معایب هاشور ابرو

درد یکی از معایب هاشور ابرو ست. با توجه به اینکه پوست در ناحیه ابرو حساس و ظریف است اکثر کسانی که هاشور ابرو انجام داده اند، معترفند که هاشور ابرو، یک عمل دردناک است.

تغییر مُد نیز می تواند یکی از معایب هاشور ابرو باشد. مدل ابرویی که امروز انتخاب می کنید، ممکن است کاملا هماهنگ با مد روز باشد. اما تغییر مد، ممکن است باعث شود مدل ابروی شما کاملا قدیمی شود. چند دهه پیش، ابروهای کاملا موزون و مرتب و با خطوط کاملا تمیز مد بود، اما امروزه ابروهای پهن و طبیعی تر به روز است.

هاشور ابرو

مزایا و معایب هاشور ابرو

عوارض هاشور ابرو

عفونت و حساسیت یکی ازعوارض هاشور ابرو ست. بعضی از زنان پس از هاشور ابروهایشان دچار مشکلی به نام کلوئید یا زخم پف کرده می شوند. اگر شما دارای پوست حساس هستید و یا سابقه ی عفونت های پوستی دارید، شاید هاشور ابرو، گزینه ی مناسبی برای شما نباشد.

تورم، خارش، سوزش و درد از مهم ترین عوارض هاشور ابرو است. یک متخصص پوست با بیان این که تورم، خارش، سوزش، درد و ایجاد حساسیت به مواد رنگی از عوارض هاشور ابرو است، گفت: انجام هاشور ابرو بدون رعایت اصول بهداشتی خطر ابتلا به ایدز، هپاتیت و بیماری های عفونی را در پی دارد.

به علاوه تورم، ایجاد ضایعات برجسته ریز و درشت، خارش، سوزش و بروز درد در محلی که رنگ هاشور ابرو در آن تزریق شده است از عمده پیامدهای هاشور ابرو و علت مراجعات بعدی افراد به پزشک است.

حتی در برخی از موارد ممکن است بعد از گذشت چند ماه یا حتی چند سال از تزریق رنگ هاشور ابرو، بدن شروع به واکنش بر ضد رنگ دانه وارد شده کند که اصطلاحاٌ به آن راکسیوم گفته می شود.

افراد مناسب هاشور ابرو

 • افرادی که ابروهای نامتقارن و خط ناقصی دارند.
 • افرادی که ابروی کم پشتی دارند.
 • برخی افراد مانند ورزشکاران که در حین ورزش نمی توانند از مواد آرایشی استفاده کنند.
 • افرادی که دارای مشغله کاری بالایی هستند زمان برای آرایش کردن ندارند.
 • افرادی که ریزش ابرو یا مژه دارند.
 • افرادی که می خواهند چهره آنها همیشه دارای رنگ و با حال باشد.

افراد نامناسب هاشور ابرو

هاشور ابرو برای هر فردی در حالت ایده ال و نبود برخی از بیماری ها موردی ندارد و هم زن و هم مرد می تواند عمل هاشور یا تاتو رو انجام دهد ولی در برخی از موارد که در زیر بدان ها اشاره خواهیم کرد نباید از هاشور ابرو و تاتو استفاده شود .

هاشور ابرو در دوران شیردهی

به دلیل تغییرات هورمونی که در دوران شیردهی و بارداری ایجاد می شود باعث می شود تا رنگ پذیری پوست به خوبی انجام نگیرد . لذا بهتر این است که در دوران شیردهی و بارداری هاشور ابرو و تاتو ابرو انجام ندهید. اگر به هر دلیلی که دوست دارید هاشور ابرو در این دوران انجام دهید حتما برای هاشور از رنگ های طبیعی ( ارگانیک ) استفاده کنید .

هاشور ابرو در دوره پریودی

همانند دوران شیردهی در دوران پریودی نیز تغییرات هورمونی بدن موجب می شود تا رنگ پذیری پوست کاهش یابد که ماندگاری رنگ را بسیار پایین می آورد . همچنین رنگهای هاشور ابرو و تاتو در این دوران دارای ته رنگ قرمز می باشند لذا توصیه این است که سه روز قبل از پریود و سه روز بعد از آن اتاتو و هاشور ابرو انجام ندهید.

مشکلات پوستی ( وجود برخی بیماری های پوستی )

در صورتی که در ناحیه ابرو دچار زخم و التهاب پوستی یا سوختگی وعفونت باشید بهتر است تا بهبودی کامل محل صبر کنید و بعدا هاشور ابرو و تاتو ابرو انجام دهید.همچنین در صورتی که به ناحیه ابرو تزریق بوتاکس کرده اید بهتر است یک ماه صبر کنید تا اثر آن کمتر شود .

هاشور ابرو

افراد مناسب و یا نامناسب هاشور ابرو

پاک کردن هاشور ابرو

آیا هاشور ابرو پاک می شود؟ هرگز نمی توان زمان دقیقی برای ماندگاری هاشور ابرو مشخص کرد. اما براساس نمونه کارهای انجام شده می توان به صورت حدودی بیان کرد. ماندگاری هاشور ابرو به روش میکروبیلدینگ حدود یک ماه تا دوازده ماه می باشد اما به روش میکروپگمنتیشن حدود ۶ ماه تا یک سال ماندگاری دارد.

البته این نکته را باید بیان کنیم که دلایل زیادی بر روی هاشور ابرو تاثیر گذار است.

نکته ای وجود دارد این است که هاشور ابرو کم کم رنگ خود را از دست می دهد و بعد از مدتی کم رنگ می شود.

اقدامات قبل از هاشور ابرو

 • قبل از انجام هاشور یا تاتو در معرض تابش اشعه ی UV یا اشعه ی ماورا بنفش قرار نگیرید.
 • انجام لایه برداری یا میکرودرم قبل از هاشور توصیه نمی شود.
 • سعی کنید چند ساعت قبل از انجام تاتو مواد کافئین دار استفاده نکنید.
 • از داروهایی که پوست تان را تحریک می کند قبل از انجام این عمل استفاده نکنید.
 • در صورت داشتن حساسیت، قبل از شروع تاتو از قرص های ضد حساسیت استفاده کنید.

مراقبت های بعد از هاشور ابرو

نگهداری از هاشور ابرو در ماندگاری آن تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت، برای این کار باید به موراد زیر توجه کنید

 • تا 3 روز از شستن ناحیه تاتو شده پرهیز کنید.
 • روزی سه بار از روز اول تا یک هفته از پماد چشمی ویتامین آ استفاده کنید و کاملا به ابروهای خود بزنید.
 • به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی یک بار در روز به ابرو های خود بزنید.
 • از کندن پوسته های ایجاد شده بر روی ابرو ها بپرهیزید.
 • رفتن به سونا و استخر برای یک هفته ممنوع است.
 • تا زمانیکه زخم هاشور ابروی شما کاملا بهبود نیافته است زیر تابش مستقیم نور خورشید نباشید.
 • اگر پوست چربی دارید میزان استفاده از پماد چشمی ویتامین آ را کمتر کنید.
 • برای شستن ابرو ها پس از سه روز از شامپو بچه و آب سرد استفاده کنید و هیچ گاه حوله بر روی ابرو ها نکشید.
 • زمانیکه پوسته های ایجاد شده بر روی زخم هاشور خود به خود از بین بروند یعنی زخم شما نیز بهبود یافته است.
هاشور ابرو

مراقبت های بعد هاشور ابرو

رنگ های مورد استفاده در هاشور ابرو

مبحث رنگ شناسی در هاشور ابرو بسیار مهم و ملزم به یادگیری می باشد.این مهارت یک پیگمنتر کار است که تشخیص دهد پوست مشتری چه تناژی دارد و بهترین ترکیب رنگ برای آن چیست؟!

پوست شناسی در تاتو و رنگ شناسی همیشه به ما کمک میکند تا بتوانیم مناسب ترین رنگ را انتخاب کنیم، اما باید دانش و اطلاعات مربوط به آن را داشته باشیم.

رنگ های پایه

این رنگ ها غالبا از خانواده رنگ قهوه ای می باشند که درصد زیادی از حجم رنگ را شامل می شوند.

رنگ های کمکی

برای تصحیح(روشن یا تیره گرم یا سرد) رنگ های پایه استفاده می شوند و یک چهارم درصد از حجم رنگ را شامل می شوند.

رنگ سازی در هاشور ابرو برای انواع پوست

 • کسانی که پوست سفید دارند یعنی پیگمنت قرمز آنها غالب است باید از رنگ مکمل قرمز که سبز است استفاده کرد.یعنی از رنگ تناژ زیتونی.
 • کسانی که پوست سبزه دارند یعنی پیگمنت آبی یا سرد آنها غالب است باید از مکمل گرم استفاده شود.یعنی از رنگ تناژ قرمز دار.
 • کسانی که پوست گندمی دارند یعنی هم پیگمنت آبی و قرمز یا گرم و سرد دارند باید از دو مکمل زیتونی یا قرمز استفاد شود.
 • حالا کسانی که در این نوع اگر گندمی بود به همین روش ولی اگر گندمی رو به سفید است هشتاد درصد زیتونی و بیست درصد قرمزی استفاده می شود و اگر گندمی رو به سبزه باشد بر عکس هشتاد درصد قرمزی و بیست درصد زیتونی یا سبز استفاده می شود.
هاشور ابرو

رنگ های مورد استفاده در هاشور ابرو

ماندگاری هاشور ابرو

برای آنکه بدانید هاشور ابرو تا چه مدت دوام دارد باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که بر میزان ماندگاری رنگ تاثیر گذار هستند، برای ماندگاری هاشور ابرو نمی توان زمان دقیق اعلام کرد اما در هاشور به روش میکروپیگمنتیشن بین 6 ماه تا 3 سال و در روش میکروبلیدینگ تا 1 سال شاهد ماندگاری خواهید بود.

در افرادی که پوست چربی دارند شاهد ماندگاری کمتری خواهید بود. اگر هاشور با رنگ تیره تری زده شود ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت و در نهایت روش میکروپیگمنتیشن دارای ماندگاری بیشتری نسبت به روش های دیگر خواهد بود.

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری هاشور ابرو

مدت زمان ماندگاری هاشور ابرو در افراد مختلف متفاوت است و معیارهای بسیاری تعیین کننده آن می باشند

روش انجام هاشور

یکی از موثرترین عوامل در افزایش ماندگاری هاشور ابرو، روش انجام آن است. برای روش انجام هاشور، دو روش میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ در اولویت قرار دارند.

روش میکروپیگمنتیشن

این روش به وسیله دستگاه میکرو پیگمنتیشن انجام می گیرد که عمق تزریق در آن نسبت به میکروبلیدینگ بیشتر است؛ در نتیجه ماندگاری آن نیز بیشتر می باشد. معمولا ماندگاری هاشور ابرو در روش میکروپیگمنتیشن به 6 ماه تا سه سال نیز می رسد.

روش میکرو بلیدینگ

در این روش از یک قلم دستی برای انجام هاشور ابرو استفاده می شود. این روش ظرافت بسیاری را برای ابروها به ارمغان می آورد اما از آن جایی که سوزن در عمق کمتری از پوست تزریق می شود، ماندگاری کمتری نسبت به روش میکروپیگمنتیشن دارد.

نوع پوست

نوع پوست نیز در ماندگاری هاشور ابرو خیلی موثر است. هر چه پوست چرب تر باشد، ماندگاری تاتو نیز کمتر از سایر پوست ها خواهد بود.

مهارت تاتو کار

مهارت پیگمنت آرتیست در افزایش ماندگاری هاشور ابرو بسیار موثر است. هر چه پیگمنت آرتیست ماهرتر باشد، رنگ ها را در عمق بیشتری از پوست قرار داده و در نتیجه ماندگاری هاشور ابرو نیز افزایش می یابد.

رنگ هاشور ابرو

معمولا هاشورهای به رنگ تیره ماندگاری بیشتری نسبت به هاشورهای با رنگ روشن دارند. هر چه رنگ های استفاده شده در تکنیک هاشور ابرو ارگانیک تر باشند، احتمال حساسیت و میزان ماندگاری در آن ها نیز کمتر خواهد بود.

دوران عادت ماهیانه

در دوران پریودی به دلیل تغییرات هورمونی در بدن، میزان رنگ پذیری پوست کاهش می یابد و ماندگاری رنگ نیز کمتر می شود. علاوه بر این، رنگ های تاتو در این دوران به ته رنگ قرمز نزدیک می شوند. به همین توصیه می شود تا سه روز قبل و سه روز بعد از پریودی نسبت به انجام هاشور ابرو اقدام نکنید.

دوران بارداری

دوران بارداری نیز هورمون های بدن دچار تغییراتی می شود که احتمال کمرنگ شدن هاشور را نیز در پی دارد. علاوه بر این خون نیز رقیق می شود که انجام آن به هیچ وجه توصیه نمی شود. البته هاشور ابرو هیچ صدمه ای را برای جنین به دنبال نخواهد داشت.

دوران شیردهی

در دوران شیردهی نیز به دلیل رقیق شدن خون، احتمال محو شدن هاشور ابرو بسیار بالا است. به همین دلیل بهتر است تا پایان دوران شیردهی خود صبر کرده و سپس نسبت به انجام آن اقدام کنید.

هاشور ابرو

ماندگاری هاشور ابرو

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید