جین فوندا

جین فوندا هنرپیشه مشهور هالیوود که برنده جایزه اسکار هم می باشد در جشنواره کن درباره تاثیر حرف هایش و افشاگری درباره رسوایی های اخلاقی در هالیوود سخن گفته است.

جین فوندا بازیگر سرشناس سینما که برای معرفی مستند جدیدی درباره زندگی خود به جشنواره کن سفر کرده است در گفتگو با بی‌بی‌سی درباره موضوع رسوایی‌های جنسی در هالیوود و راه‌ افتادن جنبش مبارزه با آزار جنسی در محل کار صحبت کرده است.او اعتقاد دارد که سفیدپوست و مشهور بودن فردی که آغازگر افشاگری‌ها در این باره بود، باعث جلب توجه شد.

او در این باره می‌گوید:«به نظر من بسیاری از مردم به ویژه مردها هنوز باور نکرده‌اند که آزار جنسی زنان تا چه اندازه گسترده است.و البته دامنه این آزار گسترده‌تر از محل کار است و در مکان‌های دیگر هم اتفاق می‌افتد.تا پیش از این حرف‌های زنان در این باره باور نمی‌شد و مردهای متهم با بهانه‌ اینکه این زنان دنبال اخاذی و جلب توجه و تخریب شهرت آنان هستند، از مجازات فرار میکردند.

جین فوندا هنرپیشه هالیوود

متاسفانه باید بگویم که این بار نیز موضوع به این دلیل داغ شد که آغازگر افشاگری‌ها زنی مشهور و سفیدپوست بود.مدتها بود که زنان آمریکایی آفریقایی‌تبار از این موضوع سخن می‌گفتند اما  صدایشان به جایی نمی‌رسید.»

درباره ماجرای افشاگری آزارهای جنسی در هالیوود

ماجرای افشاگری آنجلینا جولی درباره آزار جنسی‌اش توسط تهیه‌کننده سینمای هالیوودبازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های غربی داشته و جنجال زیادی را ایجاد کرده است.

«هاروی واینستین» تهیه‌کننده مشهور هالیوود فردی است که آنجلینا جولی و دیگر بازیگر هالیوود به نام گوئیت پالترو را مورد آزار جنسی و تعرض قرار داده است.

فیلم ‌های «هاروی واینستین» در طول دوران فعالیتش به عنوان تهیه‌کننده در مجموع ۳۴۱ بار نامزد جایزه اسکار و ۸۱ بار نیز برنده اسکار بوده‌اند. وی برای تهیه‌کنندگی فیلم «شکسپیر عاشق» در سال ۱۹۹۸ موفق به کسب جایزه اسکار شد و همچنین برای تهیه‌کنندگی تعداد زیادی از نمایش ‌ها هفت بار برنده جایزه تونی شده است.

آنجلینا جولی که بازیگر «بازی با قلب» در سال ۱۹۹۸ برای کمپانی میراماکس بود نیز به گفتن این اکتفا کرد که تجربه بدی از واینستین در جوانی داشته و در نتیجه دیگر هرگز با وی همکاری نکرده و به دیگران نیز در این‌باره هشدار داده است. وی تأکید کرد چنین رفتاری با زنان در هیچ شرایطی پذیرفتنی نیست.

جین فوندا، هنرپیشه هالیوود هم در مصاحبه خود با بی‌بی‌سی جهانی تأکید کرد که :حدود یک سال پیش در جریان آزار و اذیت جنسی و تعرض از سوی هاروی واینستین بوده اما برای جلوگیری از فاش شدن نام یکی از قربانیان سکوت اختیار کرده است. به اعتقاد خانم فوندا، صاحب دو جایزه اسکار، اگر قربانیان درباره تعرضی که برآنها شده صحبتی نکرده‌اند به خاطر قدرتمند بودن این تهیه‌کننده سرشناس بوده و آنها با داشتن موضعی ضعیف نگران از بین رفتن زندگی حرفه‌ای خود بوده‌اند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید