هاشور ابرو یا Microblading یک روش جدید و جایگزین مناسب برای تتو است. با این تفاوت که در روش هاشور مواد رنگی و پیگمنت‌های هاشور با استفاده از یک دستگاه مخصوص و با دقت و ظرافت زیادی به شکل تارهای مو طراحی می‌شوند. مواد رنگی مورد استفاده در این روش معمولا به عمق بسیار کمی از پوست وارد می‌شوند و به همین دلیل ماندگاری کمتری نسبت به تتو داشته و در صورت تمایل می‌توان آن را پاک کرد و یا مدل آن را تغییر داد.

حداکثر ماندگاری هاشور ابرو بین 6 ماه تا نهایتا 2 سال است و بعد از گذشت این مدت باید ترمیم شود تا دوباره شکل و ظاهر خوبی داشته باشد. اگر به هر دلیلی قصد دارید هاشور ابروی خود را پاک کنید شاید استفاده از این روش‌ های خانگی بتواند تا حد زیادی به شما کمک کند. با ما در این قسمت از زیبامون دات کام همراه باشید و با تعدادی از روش‌های طبیعی برای پاک کردن هاشور ابرو در خانه آشنا شوید.

روش های پاک کردن تاتو بدن در خانه

نمک

ابتدا محل تاتو را به خوبی مرطوب نمایید و سپس نصفه فنجان نمک را بر روی آن بریزید. در مرحله بعد، با یک پارچه استریل گرم، شروع به ساییدن محل تاتو کنید. آرام آرام آن محل، شروع به قرمز شدن می کند؛ نمک، یک لایه بردار عالی است که می تواند چندین لایه از پوست را پاکسازی کند؛ مخصوصا زمانی که با آب مورد استفاده قرار گیرد.به همین دلیل، قبل از آن که دچار خونریزی شوید، نمک را با آب بشویید. در غیر این صورت، محل دردناک می شود. برای پیشگیری از هرگونه عارضه ای، از پارچه استریل و ضدعفونی شده و نمک های بهداشتی استفاده نمایید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از مواد طبیعی و بسیار مفید برای حل بسیاری از مشکلات پوستی است که می‌توان از آن به عنوان یک پاک کننده طبیعی برای هاشور ابرو نیز استفاده کرد.

1 قاشق از ژل و یا آب آلوئه ورا تازه را با محتوای یک کپسول ویتامین E مخلوط کنید. این دو ماده را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید تا حالت خمیری و یکدستی ایجاد شود. این خمیر را روی ابروی هاشور شده قرار داده و اجازه دهید به مدت 40 دقیقه باقی بماند. بعد از گذشت این مدت آن را با آب گرم بشویید. این روش را به طور مداوم  و هر روز تکرار کنید تا آثار باقی مانده از هاشور ابرو به طور کامل محو شود. برای اینکه اثربخشی این روش بیشتر باشد می‌توانید بعد از استحمام و زمانی که منافد پوستی به خوبی باز شده و پوست دارای رطوبت کافی است استفاده نمایید.

آب لیمو با نمک

ترکیبی از آب لیمو و نمک یکی دیگر از روش‌های خانگی برای پاک کردن هاشور ابرو است. نمک یک ساینده بسیار خوب و حاوی سدیم و کلر است که می‌توانند به سادگی به عمق پوست نفوذ کنند و آثار باقی مانده از هاشور و یا تتو ابرو را از بین ببرند. لیمو نیز دارای خاصیت سفیدکنندگی طبیعی است که می‌تواند باعث روشن شدن قسمت‌های هاشور شده پوست شود.

100 گرم نمک را با آب یک عدد لیمو مخلوط کنید و با استفاده از یک توپ پنبه‌ای این ترکیب را روی ابروی هاشور شده و یا تتو شده ماساژ دهید و سپس پوست را با آب گرم بشویید. از این روش نیز باید به صورت مرتب استفاده شود تا شاهد نتایج آن باشید.

عسل

استفاده از عسل نیز یک راه طبیعی و ساده برای پاک کردن هاشور ابرو در خانه و یا تتوهای کوچک از روی پوست است. برای استفاده از این روش باید مقدار مساوی از ژل آلوئه ورا، ماست ، نمک و عسل را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید تا حالت چسبناک و یکدستی پیدا کنند.

اکنون این ترکیب را روی قسمت هاشور شده قرار دهید و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه روی پوست باقی بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید. استفاده مداوم از این روش نیز تاثیرات قابل توجهی در پاک شدن هاشور ابرو خواهد داشت.

آیا این مطلب مفید بود؟ 242
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید