برای ثابت کردن آرایش ما به یک فیکساتور  احتیاج داریم ؛ اما فیکساتور چیست و یک فیکساتور خوب باید چه ویژگی هایی باید داشته باشد در این باره بیشتر می خوانیم . 

دوست دارید طوری آرایش کنید که چهره بسیار تمیز و دوست داشتنی شود و حتی باور کردنی نباشد که این آرایش را خود شما انجام داده اید و نه آرایشگر شما؟

برای ثابت کردن و یا فیکس کردن آرایش شما احتیاج به یک فیکساتور و یا ثابت کننده آرایشتان دارید. پودر های فیکس کننده بسیاری در انواع مارک ها وجود دارد که می‌توانید از آن‌‌ها استفاده کنید. همچنین اگر در منزل به فیکساتور دسترسی ندارید، می‌توانید از پودر بچه برای این کار استفاده کنید. قلم بزرگی که شبیه به قلم رژ‌گونه هست را نرم را داخل این پودر بچرخانید و به ملایمت بر روی صورتتان بمالید. این کار رنگ پوستتان را یکدست می کند و موقع زدن سایه چشم باعث می شود اگر پودر سایه ریخت روی صورت به راحتی پاک شود.

فیکساتور

روش استفاده از فیکساتور آرایش

پرایمر

به کار بردن پرایمر قبل از آرایش می تواند سطح صاف و صیقلی برای آرایش به وجود آورده و به ماندن آرایش در جای خود کمک کند. همچنین پرایمر خطوط و چروک های روی صورت را نیز تا حدی زیادی از بین برده و مصرف آن به خصوص برای خانم های مسن تر پیشنهاد می شود. پس از شستن و مرطوب کردن پوست باید پرایمر را به صورت نقطه ای روی پوست زده و به صورت حرکات دایره وار آن را روی پوست پخش کرد.

کانسیلر

کسانی که توناژ پوست قرمز و گرمی دارند، بهتر است از کانسیلرهای سبز برای خنثی کردن قرمز استفاده کرده و برای از بین بردن حلقه های تیره زیر چشم نیز از کانسیلرهایی با پایه هلویی استفاده کنند.

برای از بین بردن کدری پوست می توان از کانسیلرهای بنفش رنگ استفاده کرده و کانسیلرهای زرد رنگ نیز روی قسمت هایی از پوست باید به کار روند که رنگ هماهنگی ندارند.

کرم پودر

کرم پودر رنگ ها و انواع مختلفی دارد و باید متناسب با رنگ، نوع و توناژ پوست، آن را انتخاب و استفاده کرد.

ریمل حجم دهنده

برای پرپشت تر نشان دادن مژه ها، بهتر است از ریمل های حجم دهنده و پرپشت کننده استفاده کرده و پس از قرار دادن سر آن بر روی ریشه مژه ها آن را به بالا کشید.

فیکساتور

رژلب

اگر کسی به آرایش غلیظ علاقه داشته باشد، بهتر است از رنگ های کمرنگ تر رژلب استفاده کند و اگر کسی آرایش ملایمی داشته باشد، می تواند از رنگ های تیره تر و مشخص تر برای آرایش لب ها کمک گیرد.

همچنین برای زدن رژلب بهتر است از مرکز لب ها رژ را روی لب ها مالیده و سپس اطراف آن را زد.

اسپری تثبیت کننده

پس از پایان مراحل آرایش که غیر از موارد گفته شده، هر روتین دلخواهی می تواند داشته باشد، نوبت استفاده از اسپری فیکساتور به عنوان تثبیت کننده آرایش است.

می توان از اسپری های معتبری مانند اسپری لورآل یا هر اسپری دیگری استفاده کرد و با حفظ فاصله مناسب با صورت آن را روی آرایش زد.

فیکساتور در آرایش چه جایگاهی دارد

فیکساتورها از مواد پلیمری برای ثابت کردن آرایش ساخته شده‌اند. این واقعیتی است که شما در آرایش های روزانه نباید از فیکساتور استفاده کنید زیرا استفاده هر روز این ماده آرایشی می‌تواند برای شما بسیار مضر باشد. حتی اگر یک فیکساتور مانند فیکساتور لوازم آرایشی مک را در اختیار داشته باشید باز هم استفاده مداوم از این فیکساتور خوب می تواند پوست شما را به نابودی بکشاند.
فیکساتورها از دو طریق می‌توانند صورت شما را در برابر ریختن میکاپ مقاوم کند. یکی ایجاد چسبندگی بر روی صورت است و دیگری به وجود آوردن حالتی که توقف فعالیت های پوستی مشهور است.

فیکساتور

نحوه استفاده از فیکس کننده های آرایشی

نواع فیکس کننده ها به صورت خشک، چرب، مایع (اسپری، گازی) و پودری وجود دارند. این محصولات ضد عرق هستند و قبل و بعد از آرایش استفاده می شن.

فیکساتورهای پودری، به صورت مات و یا براق در بازار وجود دارند، که بعد از استفاده از فون چرب مورد استفاده قرار می گیرند. دقت کنید که این پودرها به مقدار خیلی کم باید روی پوست استفاده بشن.

با پودر فیکس می تونید سایه و رژ لب رو هم فیکس کنید. سایه چرب و خشک رو می تونید با هم استفاده کنید تا دوام سایه بیشتر بشه. فیکساتورهای مایع برای این قسمت (چشم و لب) مناسب نیستند.

به طور کلی فیکس کننده های مایع قبل و بعد ازآرایش استفاده می شن. اگه قبل از آرایش از این محصولات استفاده کنید، خاصیت ضد عرق دارند و باعث دوام آرایش می شن. همچنین بعد از تموم شدن آرایش هم می تونید از فیکساتور مایع استفاده کنید. فاصله مناسب برای اسپری کردن 20 الی 30 سانتی متره و یک یا دو بار باید روی صورت اسپری بشه. موقع اسپری کردن چشم ها رو ببندید تا مواد وارد چشم نشن. مکث کوتاهی کنید تا مواد خشک بشن.

برای فیکس کردن و طبیعی نشون دادن گونه می تونید از رژگونه کرم یا قهوه ای استفاده کنید. حتما حد و مرز و خطوط به وجود آمده رو محو کنید.

فیکساتور

تفاوت پرایمر و پودر فیکس (فیکساتور) چیست؟

پرایمر پایه اساسی برای زیر سازی و آرایش صورت است که باعث یکدستی و ماندگاری بیشتر آرایش میشود.پود فیکس ( فیکساتور) در انتهای آرایش برای فیکس کردن، ماندگاری بیشتر و عدم براق شدن آرایش استفاده میشود.

آیا این مطلب مفید بود؟ 4
گالری تصاویر
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید