وقتی پنیر درست می شود آبی که از پنیر خارج می شود دارای خواص بیشماری است که در ادامه درباره آب پنیر را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

خواص آب پنیر برای بدن

دکتر غلامرضا کرد افشاری متخصص طب سنتی ایرانی در مورد پیشگیری از آسیبهای آلودگی هوا صحبت کرد و عواملی که در طب سنتی بدن را در مقابل آلودگیها تقویت می‌کند بیان کرد.

افشاری کرد با اشاره به تفکر غلط در مورد خوردن شیر برای دفع سموم بدن در آلودگی هوا،‌ مصرف به تنهایی این ماده غذایی را در آلودگی هوا و  طب سنتی مضر دانست چرا که باعث اضافه شدن مواد زائد به بدن می‌شود. وی بهترین راه برای مصرف شیر را جوشانده شدن و اضافه کردن گلاب و عسل به آن دانست.

آب پنیر

آب پنیر برای سلامتی

کرد افشاری همچنین میل مرباهایی مثل بهار نارنج را برای صبحانه بسیار مفید ارزیابی کرد. وی در مورد پاک سازی فضای خانه و محیط کار از آلودگی،‌ با بیان اینکه دود کردنی ها میکروبهای محیط را تا ۹۴ درصد  بین می‌برد از اسفند،‌عود، پوست انار و عنبر را از جمله مفید ترین دودزاها نام برد.

این متخصص طب سنتی همچنین بوی سرکه جوشانده شده را نیز در از بین بردن میکروبهای فضا بسیار موثر دانست. وی مداومت در خورد سیب و شربت آبلیمو را باعث پاکسازی بدن بیان کرد و همچنین ماء الجبین (آب پنیر) را از اضافه کردن سرکه به شیر جوشانده شده و سپس آب گیری آن با پارچه بدست می آید برای سم زدایی در آلودگی هوا بسیار مؤثر عنوان کرد.

این پزشک سنتی در خاتمه برنامه ضمن اینکه از مردم خواست به جای اینکه از آلودگی هوا بترسند خود را مقابل آن قوی کنند، هوا سازها و مرطوب کننده های هوا را طبق طب سنتی بسیار مضر ارزیابی کرد چرا که باعث تعفن هوا می‌شود، در حالی که خشک شدن هوا، هوا را اصلاح می‌کند.

درباره خواص آب پنیربرای بدن

خواص آب پنیردر بدنسازی :

آب پنیر برای بدنسازان فواید زیادی دارد. یکی از مهمترین خواص آب پنیر در بدنسازی رشد عضله و تقویت آن است. همچنین آب پنیر کمک می کندحجم و قدرت عضلات افزایش یابد. به همین دلیل برخی از انواع مکمل های بدنسازی مثل پروتئین وی از آب پنیر تهیه می شوند.

آب پنیر

خاصیت آب پنیر

تقویت تولید گلوتاتیون در بدنسازی یکی دیگر از فواید آب پنیراست. همچنین آب پنیر به تولید انرژی در بدن و عملکرد بهتر بدن کمک زیاده کرده و موجب عضله سازی بعد از تمرین می شود.

خواص آب پنیربرای پوست :

برای درمان کک و مک صورت نوشیدن ۱ تا ۲ لیوان از آن را به شما توصیه می کنیم. همچنین آب پنیرباعث شادابی و نشاط پوست شده و خشکی پوست را رفع می کند. آب پنیر طبی از درمانهای اصلی بیماریهایی مثل اگزما یا پسوریازیس می باشد. برای لایه برداری و زیبایی پوست میتوانید آرد جو دوسر ۴ قاشق سوپخوری سرصاف، آب پنیر ۱ پیمانه (۲۵۰ سیسی)، روغن آواکادو ۱ قاشق سوپخوری و بادام آسیابکرده ۱ قاشق سوپخوری را با هم مخلوط کرده و به صورت و گردن خود بمالید.

برای زیبایی ناخن ها باید آب پنیر را همراه با آب آناناس تازه ۴ قاشق سوپخوری پر سرکه انگور ۱ قاشق چایخوری و زرده تخم مرغ ۱ عدد با هم مخلوط کنید. بعد ناخنها را به مدت نیم ساعت در آن فرو برده و دقیقهای دو بار این کار را تکرار کنید. این کار را یک ماه انجام دهید تا خودتان نتیجه اش را بگیرید.

خواص آب پنیربرای کبد چرب

آب پنیر برای کبد هم فواید زیادی دارد. جدای از آنکه میتوانید آن را خالص بنوشید، میتوانید خاکشیر با آب پنیر (ماء الجبن) را ترکیب کرده و میل کنید. این نوشیدنی دارویی ضد سودا و ضد صفرا است و مفتح قوی کبد به خصوص بازکننده مسیرهای کبدی به خصوص سودا می باشد.

خواص آب پنیر برای لاغری :

یکی از خواص آب پنیر کنترل اشتها است. پروتئین (Glycomacro GMP) یکی از مواردی است که در آب پنیر موجود بوده و نقش مهمی در سرکوب اشتها دارد. GMP می تواند ترشح CCK که از هورمون های روده است را افزایش دهد. CCK نقش مهمی در ارسال سیگنال های سایه ای به مغز دارد، که ممکن است تاثیر خوبی برای کم کردن وزن داشته باشد.پروتئین آب پنیر حاوی آمینو اسید لوسین بیشتری به نسبت دیگر منابع پروتئینی است. علاوه بر نقش عضله سازی آمینو اسید لوسین ، این ماده تاثیر مستقیمی روی اشتها هم دارد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 3
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید