رئیس دادگستری قوچان اعلام کرد که آب شرب قوچان آلودگی شیمیایی دارد و تا اطلاع ثانوی همه مردم از نوشیدن ان اجتناب کنند. طبق تایید دانشگاه علوم پزشکی مشهد این آب سمی است و بسیار خطرناک می باشد. مسیر این آبرسانی فاقد لوله کشی است و در تصفیه خانه قوچان نیز برای مواد سمی داخل آب راهی وجود ندارد و همین موضوع نگرانی ها را افزایش داده است.

سمی بودن آب شرب قوچان

رئیس دادگستری قوچان گفت: طبق نتایج و تائید دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آب شرب قوچان به دلایل مختلفی آلوده به مواد شیمیایی است.

سید حسن حسینی رئیس دادگستری قوچان گفت: تامین آب قوچان از طریق رودخانه‌ای است که به سد تبارک متصل شده و این رودخانه از مسیر روستایی که فاقد لوله کشی است وارد شبکه آبرسانی شهری می‌شود که جای نگرانی دارد .

وی ادامه داد: سد تبارک در ۱۲ کیلومتری قوچان واقع شده و آب شرب این منطقه پس از گذشتن از چندین روستا به مردم این شهر می رسد که این آب به جهات مختلفی آلوده است.

صحبت های رئیس دادگستری قوچان در مورد آب آشامیدنی این شهر

رئیس دادگستری قوچان گفت : اغلب روستائیان برای شستن وسایل از قبیل البسه، ظروف‌ خود از مواد شیمیایی و شوینده استفاده می‌کنند و در فصل پشم شویی گوسفندان نیز این آب مورد استفاده قرار می گیرد که طبق تایید دانشگاه علوم پزشکی مشهد این آب سمی است.

حسینی با بیان اینکه تصفیه خانه قوچان شاید بتواند سختی آب را کم کند، ولی فاقد تصفیه مواد سمی داخل آب است گفت: این موضوع باعث نگرانی بسیاری از افراد شده که با پیگیری‌های متعدد و به عنوان مطالبه به حق مردم باید بخش وزارتخانه، ادارات کل مربوطه در استان، فرمانداری و تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط اقداماتی انجام دهند که متاسفانه تاکنون برای این موضوع هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید