کالیفرنیا (به انگلیسی: California) ایالتی در غرب آمریکا بر کرانهٔ اقیانوس آرام است. مرکز آن ساکرامنتو و شهرهای مهم آن لس‌آنجلس، سن دیگو، سن خوزه و سان‌فرانسیسکو هستند. همچنین این ایالت پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا است. کالیفرنیا پس از آلاسکا و تگزاس ، سومین ایالت بزرگِ آمریکا از لحاظ وسعت است.کالیفرنیا نهمین اقتصاد جهان است.
کالیفرنیا صنعت فناوری اطلاعات و رایانه‌ای بسیار پیشرفته‌ای دارد به‌طوری‌که شرکت‌های اوراکل، سیسکو سیستمز، اینتل، گوگل، یاهو ، شرکت ای‌ام‌دی، سان مایکروسیستمز، و نیز شرکت رایانه‌ای اپل و شِوران نیز در این ایالت مرکزیت دارند.

شعله های آتش در ایالت کالیفرنیا آمریکا

بر اساس آخرین آمار تاکنون دستکم ۳۱ نفر در این آتش سوزی جان باخته اند و برخی شهرهای این ایالت به طور کامل سوخته و از بین رفته اند. دهها نفر نیز در این آتش سوزی زخمی شده و ۲۵۰ هزار نفر از خانه و کاشانه خود آواره شده اند. میزان خسارات این آتش سوزی عظیم میلیاردها دلار برآورد شده است.

آتش سوزی در کالیفرنیا

آتش سوزی در ایالت کالیفرنیا

این آتش سوزی بزرگ ترین آتش سوزی در تاریخ ایالت کالیفرنیاست و این در حالی است که دونالد ترامپ با انتقاد از عملکرد ضعیف نهادهای امدادرسان ایالتی، تهدید به قطع بودجه فدرال این ایالت کرده است.

تصاویری از شعله های آتش در ایالت کالیفرنیا آمریکا

آتش سوزی در کالیفرنیا

آتش سوزی عظیم در آمریکا

آتش سوزی در کالیفرنیا

شعله های آتش در ایالت کالیفرنیا

آتش سوزی در کالیفرنیا

بزرگترین آتش سوزی در تاریخ کالیفرنیا

آتش سوزی در کالیفرنیا

ادامه آتش سوزی در کالیفرنیا

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید