آتنا اصلانی معروف به دختر پارس آباد ، دخترک هفت ساله مظلومی بود که حدود یک سال پیش قربانی یک تجاوز کثیف شد ، دختری معصوم که کسی صدایش را نشنید  و در ۲۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۶،  مورد تجاوز قرار گرفته و پس از آن به قتل رسید .

آتنا توسط فردی به نام اسماعیل جعفرزاده معروف به اسماعیل رنگرز کشته شده‌است. دادستان شهرستانپارس‌آباد گفت: «آتنا زمان‌هایی که کنار بساط پدرش بود، برای استفاده از دستشویی یا خوردن آب به مغازهرنگرزی که در نزدیکی بساط پدرش بود، می‌رفت. صاحب مغازه مردی ۴۰ ساله بود که آتنا و پدرش را از مدت‌ها قبل می‌شناخت و برای او نقشه کشیده بود.» همچنین، به گفتهٔ دادستان اردبیل، انگیزه او از این کار اذیت وآزار جنسی بوده‌است.

با بررسی دوربین‌های مداربسته مشخص شد که آتنا در محدوده مغازه قاتل ناپدید شده‌است، اما لحظه ورود او در هیچ دوربینی به ثبت نرسیده بود. در این زمان اسماعیل به عنوان مظنون دستگیر و جهت بازجویی روانه زندان شد. منزل او مورد بازرسی قرار گرفت اما پلیس از وجود پارکینگی که قاتل در مکانی نزدیک در اختیار داشت باخبر نبود. به گفته برادر قاتل، او از زندان با همسرش تماس گرفت و خواست که نسبت به امحا مواد مخدر نگهداری شده در پارکینگ اقدام نماید. همسر اسماعیل رنگرز پس از پیدا کردن بشکه‌ای که جسد در آن قرار داشته و بوی تعفن می‌داده، برادر قاتل را در جریان قرار می‌دهد و او نیز جسد را از درون بشکه کشف می‌کند و به پلیس خبر می‌دهد.

اسماعیل رنگرز در اعترافات خود گفت: «دو سه روزی بود که با دیدن آتنا و طلاهایش وسوسه شده بودم. روز حادثه به مغازه‌ام آمد که آب بخورد و چون کسی آنجا نبود، به طرفش رفتم. خواستم نقشه‌ام را اجرا کنم، اما او شروع کرد به فریاد زدن. برای همین دستم را روی دهانش گذاشتم و وقتی به‌خودم آمدم که دیگر نفس نمی‌کشید. ترسیده بودم و جسدش را داخل ساکی گذاشتم و آن را به پارکینگ بردم و در بشکهٔ پلاستیکی مخفی کردم تا سر فرصت در محلی خلوت رها کنم؛ اما چند روز بعد به‌عنوان مظنون دستگیر شدم و رازم فاش شد.»

پیشینه قاتل

اسماعیل جعفرزاده معروف به اسماعیل رنگرز پیش از دستگیری به خاطر این قتل یک بار سابقه دستگیری به علت منازعه را داشته‌است. وی ۱۵ سال قبل دختر خردسالی را به خانه پدری اش می‌کشاند اما دختر بچه فریاد کشیده و از دست او می‌گریزد. بعد از آن پدر دختر به منزل او مراجعه کرده و با او درگیر می‌شود و به خاطر همین درگیری پرونده‌ای در کلانتری تشکیل می‌شود، اما خانواده دختر به خاطر آنچه حفظ آبرو نامیده‌اند از شکایت خودداری می‌کنند. همسر نخست اسماعیل در پی این ماجرا از او جدا شد. همچنین یک سال قبل از قتل آتنا او اقدام به سرقت از مغازه میوه فروشی همسایه‌اش نموده بود.وی به سه قتل نیز اقرار کرد.

قتل آتنا اصلانی از وقوع تا خاکسپاری آتنا

قتل آتنا اصلانی دختر هفت ساله پارس آبادی و تجاوز به او، واکنش‌های فراوانی را در جامعه ایران ایجاد کرد. این گزارش نگاهی دارد به آنچه که در ارتباط با این ماجرا در طول ۲۵ روز تا مراسم خاکسپاری آتنا رخ داده است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶
آتنا اصلانی دختر بچه هفت ساله پارس آبادی بعد از جدا شدن از پدر دستفروشش گم شد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
بعد از اینکه جست‌وجوی خانواده آتنا برای پیدا کردن او بی نتیجه ماند، آن‌ها ماجرای گم شدن دختر خود را به پلیس اعلام کردند و در این روز پرونده به دادستانی رفت و تحقیقات برای پیدا کردن دختربچه گمشده شروع شد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
خبر گم شدن آتنا در شبکه ‌های اجتماعی و کانال‌های تلگرامی و برخی رسانه‌ها پخش شد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶
در روز سوم بعد از گم شدن آتنا، در شبکه‌های اجتماعی این خبر پخش شد که آتنا اصلانی در روستای ایران آباد از توابع بخش مرکزی پارس آباد پیدا شده است و مامورین انتظامی در حال تحویل او به خانواده‌اش هستند. اهالی شهر از خانه خارج شده و به سمت خانه پدر آتنا روانه شدند اما این خبر دروغ از آب در آمد.

۲ تیر ۱۳۹۶
در این روز، پلیس، مرد رنگرزی را که در آن اطراف مغازه داشت، بازداشت کرد. او اسماعیل نام دارد.

نیروهای پلیس اقدام به بررسی دوربین‌های مداربسته اطراف محل کاسبی پدر آتنا کردند و به این نتیجه رسیدند که آتنا در روز حادثه به مغازه مرد رنگرزی رفته است که گاهی برای خوردن آب به آنجا می‌رفت.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
جسد آتنا در پارکینگی که در مالکیت مرد رنگرز بود پیدا شد. 
تیم‌های تحقیق در این روز وارد پارکینگ شدند. آن‌ها با یک بشکه پلاستیکی پر از خاک روبه‌رو شدند. در این بشکه و در داخل یک ساک پارچه‌ای جسد دختربچه گمشده قرار داشت.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
مرد ۴۱ ساله رنگرز به قتل آتنا اصلانی اعتراف کرد. این مرد متاهل است و سه فرزند دارد. مقام‌های قضایی ایران می‌گویند وی سابقه دار است.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
در پی اعتراف اسماعیل، مرد رنگرز به قتل، برخی از مردم خشمگین پارس آباد به سمت مغازه او روانه شدند و اقدام به تخریب و آتش زدن مغازه کردند. در این روز دادستان پارس آباد با حضور در بین مردم خشمگین، آنها را دعوت به آرامش کرد و قول داد که قاتل به اشد مجازات می‌رسد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶
پزشکی قانونی آثار آزار و اذیت جنسی بر روی جسد آتنا را تایید کرد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶
با حضور انبوه شهروندان پارس آباد مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری آتنا برگزار شد.

۲۹ شهریور۱۳۹۶

 بامداد یکی  از آخرین روزهای شهریور 96  قاتل آتنا اصلانی دختر خردسال پارس‌آبادی پس از چند ماه انتظار خانواده آتنا و مردم به دار مجازات آویخته شد.

 

عکس هایی از آتنا ، خانه اش و مراسم خاکسپاری او

عکس هایی ازمراسم اعدام قاتل آتنا


آیا این مطلب مفید بود؟ 32
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید