موی فر یکی از جذاب ترین حالت های مو برای مو است که در بسیاری از بانوان این حالت دیده می‌شود اما میزان فر بودن موها در آنها متفاوت است . برای برخی از افراد موی فر چنان جذاب است که در آرایشگاه ها از وسایل برای فر کردن موی خود استفاده می کنند . افرادی که موی فرفری دارند همواره به دنبال مدل موی فرفری مناسب و زیبا هستند تا بر اساس آن به آرایش موی فرفری خود بپردازند . آرایش موی فرفری از آرایش های است که بسیاری از خانمها به دنبال آن هستند تا با استفاده از طرح ها و مدل های جدید بهترین آرایش مو را داشته باشد .

نکاتی در خصوص موی فرفری

آرایش موی فرفری

آرایش موی فرفری

1.      اگر موی فرفری بلندی دارید و می خواهید برای مهمانی ها آرایش موی زیبا و جذابی را آماده کنید پیشنهاد ما به شما استفاده از محصولات مخصوص موهای فر پس از حمام است . حالت موها با استفاده از روغن ها و ژل های مخصوص حفظ می گردد و موها را می توانید آنگونه که می پسندید و مناسب چهره شماست فرم دهید . موهای فرفری باز که در آن ها از محصولات مناسب این نوع از مو استفاده شده است یکی از جذاب ترین آرایش های مناسب مو است .

2.      موی فر کوتاه به راحتی فرم گرفته به زیبایی مخصوص خود را دارد در صورتی که می خواهید موی فر خود را حالت دهید می توانید از مدل های کوتاه آن بهره بگیرید . کوتاه کردن موی فر به افرادی پیشنهاد می‌شود که دارای موهای فر ریز هستند .

موی فرفری خاص

موی فرفری خاص

3.      اگر دارای موهای فرفری هستید زمانی که با آرایشگاه مراجعه می‌کنید، موهای خود را آرایش نکنید و بگذارید همان حالت طبیعی خودشان را داشته باشد.

4.      یکی از روشهای آرایش موی فرفری استفاده از رنگهای متفاوت است لذا دقت کنید که موهای فر معمولا خشک و آسیب دیده هستند . ریشه موهای فر زودتر رنگ میگیرد و انتهای آن تیره تر می گردد.موی‌فر قابلیت مخفی کردن ریشه های سفید را دارد چرا که بافت متحدی ندارد لذا می توانید موهای فرفری خود را ۶ تا ۱۰ هفته یک بار تنها از ریشه ها را رنگ کنید و برای هایلایت کردن ۱۲ تا چهار هفته یک بار پیشنهاد می شود .

5.      اگر موی فرفری دارید و به مهمانی دعوت شده اید برای آرایش مو های خود نیازی به رفتن به آرایشگاه ندارید چرا که می توانید با ژل و کرم مو موی خود را زیباتر کنید . دقت کنید که کرم سبب مرطوب تر شدن موها و بیشتر نشان دادن فر و استفاده از ژل کم کردن حالت فر را به دنبال دارد .

موی فرفری

موی فرفری

6.      اگر موی فرفری دارید، پس از حمام حتما حوله را از روی سرتان برداریم و آب موهایتان را بچلانید . بعد از چلاندن مو با پارچه کتانی و یا یک تیشرت کتانی موهای خود را ببندید . استفاده از پارچه ضخیم و به سبب شکننده و وز وزی شدن موهای فرفری شما می شود .

7.       شست و شوی زیاد مو های فرفری را وزوز می کند لذا در هفته بیشتر از دوبار موهایتان را نشویید . اگر موهای فرفری دارید دقت کنید که زمانی که چرب هستند هم موی فرفری حالت قشنگی دارد .

8.      در زمان شست و شو دقت کنید که موی فرفری شما در هم نپیچد چرا که باعث دردسر می شوید و شانه کردن آن مشکل خواهد بود .

موی فرفری کوتاه

موی فرفری کوتاه

9.      برای جلوگیری از پیچیدن موها در هم دیگر از شامپوی نرم کننده استفاده کنید . برای استفاده از شامپوی مرطوب کننده کمی از شامپو را بر روی سر ریخته و آن را ماساژ دهید و سپس با شانه آرام‌آرام از پایین موها شروع به شانه زدن کنید و دقت کنید که اگر از بالا موها را شانه کنید باعث شکنندگی می شود .

10.  زمانی که حس کردید موهای شما بی حالت شدندو دیزاین موی فرفری از بین رفت، برای کوتاه کردن آن اقدام کنید . کوتاه کردن مو یکی از روش های آرایش موهاست چراکه موی کوتاه برای موهای فرفری جذاب تر است .

موی فرفری مناسب مجالس

موی فرفری مناسب مجالس

11.  در زمان کوتاه کردن مو ها اگر می خواهید موهای تان همیشه در حالت فر  باشد زمانی که به کوتاهی می پردازید به آرایشگری مراجعه کنید که در کوتاهی مو های فر بدون خیس کردن آن تخصص داشته باشد .

12.  بستن موهای فرفری، یکی از روش های آرایش مو است که در آن استفاده از کش برای بستن مو ها و یک روسری ساتن یا ابریشم برای دور کش شما،پیشنهاد می گردد. البته استفاده از تل های پارچه ای نیز برای موهای فرفری مناسب است.

بستن موی فرفری

بستن موی فرفری

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید