به گزارش تسنیم به نقل از داون نیوز، جنبش‌های همجنس‌ گرایی پس از سال ها پیگیری سرانجام نظر مثبت دادگاه عالی هند را جلب کردند.

گزارش‌ها حاکی است دادگاه عالی هند طی حکمی اعلام کرد: تمام افرادی که سن آنها بیش از ۱۸ سال است به شرط رضایت طرف مقابل می توانند همجنس‌ گرایی داشته باشند و کسی نمی‌تواند مانع آنها شود.

آزاد شدن همجنس گرایی در هند

گفته می‌شود این حکم مورد توجه برخی بازیگران بالیوود (سینمای هند) که به فساد اخلاقی مبتلا هستند قرار گرفته است.

همجنس گرایی

آزاد شدن همجنس گرایی در هند

 

واکنش برخی تهیه کنندگان و بازیگران بالیوود از جمله «کرن جوهر، سونم کپور، فرحان اختر، پریتی زنتا، ادیتی راو، و...» با خوشایند خواندن این حکم از دادگاه عالی هند تشکر کردند.

گفتنی است طبق حکم دادگاه عالی هند هر گونه همجنس‌ گرایی در این کشور از زمره فعالیت‌های غیرقانونی خارج می‌شود.صدور این حکم واکنش های مختلفی در مجامع هندی داشته است و برخی گروه های مسلمان علیه آن واکنش نشان داده‌اند.

پیش از این کشورهایی نظیر بلژیک، فرانسه، هلند و..  نیز به صورت رسمی همجنس گرایی را پذیرفته اند.هند بیش از ۱۰۰ میلیون نفر مسلمان دارد ولی با این حال برخی قوانین که در این کشور اجرا می‌شود با اصول اسلام تناقض آشکار دارد.

بخش بزرگی از مسلمانان شبه قاره هند در سال ۱۹۴۷ توانستند با به نتیجه رساندن یک بیداری اسلامی بزرگ کشور مسلمان پاکستان را شکل دهند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید