با زرد وخاکستری رنگ سال 2021 آشنا شوید معرفی ویژگی ها وکد رنگ ها

رنگ سال 2021 چه رنگی است و بر چه اساسی انتخاب می شود؟ رسانه های و مجله ها مختلفی رنگ سال را اعلام می کنند، اما معتبرترین مرجع، شرکت «پنتون» است . سال ۲۰۲۰ سال سخت و آشفته ای در تمام دنیا بود، هر سال شرکت پنتون در ماه های می و نوامبر یک جلسه را با حضور نمایندگان مختلف از سراسر جهان برگزار می کند. این جلسه از قوانین خاصی پیروی می کند ؛ برای مثال برگزاری آن در یک اتاق کاملا سفید است تا رنگ های محیطی هیچ ایده ای به نمایندگان القا نکند. کارشناسان رنگ می گویند: در سال ۲۰۲۱ ما باید احساس کنیم که همه چیز روشن تر می شود، این برای روح انسان ضروری است.با تانما بمانید تا بیشتر با رنگ سال 2021 آشنا شوید :

رنگ سال 2021 چیست ؟

رنگ سال 2021

رنگ سال 2021

دو رنگ خاکستری (Ultimate Gray ) و زرد Illuminatingرنگ سال 2021'به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ توسط کمپانی پنتون انتخاب شدند،رنگ زرد روشن انتخاب شده توسط موسسه ی پنتون، یک زرد درخشان، سرزنده و بانشاط است.

رنگی گرم و سرشار از انرژی خورشید. رنگ خاکستری هم که رنگ دیگر سال ۲۰۲۱ است، نمادی از عناصر جامد، قابل اعتماد و جاودانه است و احساس خونسردی، مقاومت و استواری را به ما تلقین می کند. این انتخاب نشان دهنده بلاتکلیفی نیست بلکه می تواند یک استعاره باشد: نور انتهای تونل!

روند انتخاب رنگ سال

رنگ سال 2021

رنگ سال 2021

در ۲۲ سال گذشته این نخستین بار است که دو رنگ مستقل به عنوان رنگ سال مؤسسه پنتون انتخاب می شوند؛ برای اولین بار یک رنگ از طیف خاکستری در این انتخاب است و طیف زرد برای بار دوم: بار اول در سال ۲۰۰۹ و پس از آنکه بحران اقتصادی بزرگ سال ۲۰۰۸ بسیاری از کشورها را تحت تأثیر قرار داد. ترکیب دو رنگ طوسی و زرد نمادی از این است که سال 2021 چطور پیش می رود و اهمیت همبستگی و کمک به همدیگر را نشان می دهد.

کد رنگ سال 2021 خاکستری نهایی و خنثی (Ultimate Gray ) با کد Pantone ۱۷-۵۱۰۴ و زرد روشن( Illuminating) با کد Pantone ۱۳-۰۶۴۷ رنگ سال ۲۰۲۱ هستند.

دلیل انتخاب رنگ سال ۲۰۲۱

موسسه ی پنتون رنگ سال ۲۰۲۱ گویای آن است که چطور عناصر مختلف برای حمایت از یکدیگر، در کنار هم قرار می گیرند. رنگ سال ۲۰۲۱ تلفیقی از حس سنگی و کاربردی و در عین حال گرم و خوش بینانه است که قدرت و انرژی مثبت را برای ما تداعی می کند.

این دو رنگ حکایت گر احساسات عمیق متفکرانه با وعده ی آفتاب و حال و هوای دوستانه هستند . رنگ زرد و طوسی پیامی از قدرت و امید را می دهد. طبق بیانیه رسمی پنتون رنگ زرد بیان گر خوش بینی و نشاط است و رنگ طوسی نمادی از خونسردی، ثبات و مقاومت است. رنگ زرد ارتباط مستقیمی با سلامتی و شادی دارد و رنگی از خورشید است و رنگ طوسی نمادی از سنگ های ساحل.

'ویژگی های رنگ خاکستری

رنگ سال 2021

رنگ سال 2021

خاکستری نماد عقل است، چون مغز ار ماده خاکستری تشکیل شده است. خاکِستَری به هرگونه طیف از رنگ های میان سفید وسیاه گفته می شود. در کل به رنگ سیاه، سفید، و پرده های گوناگونِ خاکستریِ میان آن دو، رنگ های خنثی گفته می شود. رنگ خاکستری نماد اعتماد و اطمینان، بی طرفی، عقل و هوش، آرامش، سازش، استقلال و رسمیت است. رنگ طوسی نماد آرامش و صرفه جویی است. افرادی که بیشتر لباس خاکستری می پوشند، افرادی محافظه کار و قابل اعتماد است. این افراد، بسیار اهل عمل و آرام هستند و دوست ندارند توجه ها را به خود جلب کنند.

ویژگی های رنگ زرد

رنگ زرد می تواند بسیار درخشان و قوی باشد و احتمالا به همین دلیل است که به طرز قوی احساسات را برمی انگیزد. زرد می تواند به سرعت توجه را به خود جلب کند. اما اگر بیش از حد از آن استفاده شود به همان اندازه هم می تواند اذیت کننده باشد. زرد هم می تواند گرم و روشن به نظر بیاید و هم منجر به خستگی بصری شود. بر اساس روانشناسی رنگ ها، برخی از رنگ ها قدرت برانگیخته کردن برخی احساسات را دارند و می توانند بر روی رفتار و نوع بودن افراد تاثیر بگذارند.

رنگ سال 2021 در مد و لباس

رنگ سال 2021

رنگ سال 2021

یکی از رنگ هایی که در ست کردن لباس مورد استفاده قرار می گیرد رنگ های خنثی هستند و تنها نکته مهم اصول ست کردن لباس با رنگ های خنثی است. این ترکیب در لباس های زنانه کاربرد بیشتری دارد که انتظار می رود طراحان لباس زنانه امسال از این رنگ ها بیشتر استفاده کنند. خاکستری به دلیل ماهیت پایداری که دارد همان طور که شرکت پنتون آن را تعریف می کند،

در کنار طیف گسترده ای از رنگ ها مثل سیاه، سفید، سرمه ای تیره و در نتیجه جین تیره ترکیب رنگ زیبایی به وجود می آورد؛ واستفاده از آن در کناررنگ های پاستیلی مثل صورتی، فیروزه ای و سبز نعنایی ترکیبی زیبا وخاص می سازد .

رنگ زرد برای لباس های مجلسی مناسب است زمانی که شما آن را با کفشی بدون رنگ ورنگ پوست بدن ست کنید ترکیبی بسیار ماهرانه ودلربا خواهید ساخت. کت وشلوارهای زنانه با ترکیب رنگ زرد وخاکستری ظاهری بسیار شیک برای شما به ارمغان می آورد .

رنگ سال 2021 در دکوراسیون

رنگ سال 2021

رنگ سال 2021

اگر تمایل دارید احساسات و اشتیاق کسی را تحریک کنید باید به سراغ رنگ های گرم مانند زرد بروید. این رنگ ها نمادی از سلامتی و مثبت اندیشی است وسبب ایجاد انرژی مثبت در محیط می شود. رنگ زرد در گل ها نشانه ای از سلامت و احترام است. از این رنگ می توان برای نشان دادن دوستی و مثبت اندیشی استفاده کرد.
همچنین اگر به دنبال کسب آرامش و و ایجاد توازن در خانه هستید باید از رنگ های خنثی مثل خاکستری استفاده کنید. حتی می توانید ورودی خانه را با نوری زرد رنگ آمیزی کنید تا حس گرم خوش آمدگویی را منتقل کنید.

رنگ خاکستری در حال حاضر در خانه های بسیاری از افراد وجود دارد. از کابینت های طوسی که بگذریم به سرویس های آشپزی ، قاشق و چنگال و وسایل خانگی می رسیم که بسیاری از آن ها به رنگ خاکستری است.

از این رنگ به آسانی می توان در همه جای خانه استفاده کرد یا حتی می توان یک دیوار متمایز با شومینه به رنگ طوسی ساخت. استفاده از مبلمان خاکستری زرد فضایی سراسر با انرژی مثبت وزیبا را برای شما فراهم خواهد کرد .

دردکوراسیون منزل اگر بخواهید با رنگ های سال ۲۰۲۱ پیش بروید می توانید رویه مبل ها -به ویژه مبل های راحتی- را به خاکستری تغییر دهید و تا فصل بهار یک شال مبل زرد درخشان و کوسن های زرد رنگ آنها را تزیین کنید
خاکستری همچنین در تقاطعی بین انسان ودر عصر تکنولوژی و نوستالژی قرار دارد. حسی از نوستالژی که دوست داریم از زمان حال فرار کنیم و به گذشته برویم. باید گفت که خاکستری رنگی است که میان همه این جنبه ها توازن وتعادل ایجاد می کند.

'ست کردن با زرد و خاکستری

رنگ سال 2021

کد رنگ سال ۲۰۲۱

در راستای ست کردن با رنگ سال استفاده از زمینه طوسی با ترکیبی درخشان از زرد در روسری، کفش، کیف یا پیراهن بسیار جالب خواهد بود . این ترکیب یک کنتراست عالی را نشان می دهد و برای استفاده در پوشاک مناسب است.ست کردن با رنگ زرد وخاکستری به شما ظاهری بسیار جوان ، شیک و زیبا هدیه خواهد داد . کیف های خاکستری رنگی که در زندگی روزانه و برای رفتن به سر کار استفاده می کنید،

در ترکیب با کت، پالتو یا مانتوی مشکی زیبا دیده می شود؛ علاوه بر این می توان چنین کیفی را با بارانی نظامی یا ژاکت های بهاره به رنگ زرد Illuminatin هم ست کرد.استفاده از رنگ زرد درخشان به همراه رنگ سفید در فصول گرم سال انتخاب مناسبی است .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید