یکی از اجزای خانه که به آن روح می بخشد، کابینت آشپزخانه است. خانه بدون کابینت هیچ رنگ و روحی ندارد. کابینت آشپزخانه به راحتی می تواند، شکل و ظاهر خانه را تغییر دهد و از دکوراسیون مهم در منزل به شمار می رود به نحوی که نمی توان به عدم حضور آن فکر کرد. کابینت ها در رنگ ها و طرح های مختلف به بازار روانه می شود که هر کدام از آن ها می توانند جذابیت های خاص خود را داشته باشند. کابینت ممبران یکی از انواع کابینت هاست که به تازگی استفاده از آن رواج پیدا کرده است و بسیاری از افراد برای داشتن این نوع از کابینت، اقدام می کنند. کابینت ممبران به نوعی از کابینت وکیوم و کابینت کلاسیک گفته شده و به این نحو در بازار شناخته می شود.

خرید کابینت

خرید کابینت

مزایا و معایب کابینت ممبران

کابینت ممبران در آشپزخانه از ام دی اف خام ساخته می شود و به عنوان کابینتی کلاسیک و یا کابینت وکیوم و یا از نوع انزو شناخته می گردد. در ساخت کابینت ممبران بر روی ام دی اف خام، یک لایه پی وی سی با حرارت، چسب و فشار ناشی از خلا پوشش داده می شود. در ساخت کابینت ممبران، بر روی صفحه MDF توسط دستگاه CNC حکاکی انجام می شود و پس از آن توسط دستگاه پرس وکیوم روکش آن ها انجام می شود. کابینت ممبران با توجه به نظر مشتری، در طرح خا و مدل های متفاوتی ساخته می شود و اگر فردی با تجربه، ساخت کابینت ممبران را بر عهده بگیرد، حداقل عیب و ایراد در آن دیده خواهد شد. کابینت ممبران در دسته کابینت های کلاسیک قرار گرفته و طرحی همچون چوب دارند و در رنگ های مختلفی تولید خواهند شد.

خرید کابینت ممبران

خرید کابینت ممبران

دقت کنید که در دیزاین آشپزخانه با ممبران، باید این کار را به فردی متخصص و با تجربه بسپارید چرا که اگر این نوع طراحی توسط افرادی عادی انجام شود می تواند دردسر ساز بوده و ظاهر زیبا و جذاب خود را از دست بدهد. از جمله ویژگی های کابینت ممبران می توان به کنده کاری هایی که بر روی آن انجام می شود اشاره کرد که اگر طرح های بسیار ظریف را انتخاب کنید، احتمال دارد که پوشش pvc آن، به خوبی انجام نگردد و برای جلوگیری از این موضوع بهتر است که از طرح های درشت انتخاب کنید.

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت کلاسیک ممبران

کیفیت نهایی کابینت ممبران شما بسیار بستگی به کابینت ساز شما و مواد اولیه ای دارد که استفاده خواهد کرد. یکی از نکات مهمی که در کیفیت چسب های به کار برده شده در کابینت ممبران تاثیر گذار است، چسب مورد استفاده در آن می باشد و اگر در آن از چسب مرغوبی استفاده نشود، می تواند سبب ول شدن روکش، باد کردن آن و یا خراب شدن کل کار شود لذا به این دلیل است که انجام ساخت آن باید به متخصص سپرده شود. کابینت ممبران دارای روکش PVC است و در برابر نور آفتاب به مرور زمان، رنگ آن تاحدودی تغییر می کند که البته شاید واضح نباشد اما برای برخی از افراد می تواند آزار دهنده شود. روکش PVC بکار برده شده در این مدل از کابینت نسبت به اجسام تیز حساس بوده و امکان آسیب به آن زیاد خواهد بود.

کابینت ممبران

کابینت ممبران

از جمله مزایای که می توان برای کابینت ممبران نام برد، زیباییی منحصر به فرد،تنوع زیاد طرح و رنگ و مقاومت آن در برابر نفوذ آب و رطوبت اشاره کرد. یکی دیگر از مزایایی که در کابینت ممبران وجود دارد، رفع مشکل آلوده سازی محیط زیست در آن هاست چرا که در این نوع از کابینت ها ماده وینیل به کار رفته در چوب های صعنتی با توجه به داشتن روکش PVC می تواند به راحتی برطرف گردد و دیگر آثاری از وینیل در محیط نباشد.

از دیگر ویژگی های کابینت ممبران می توان به درب های آن اشاره کرد چرا که درب ها می توانند، طرح خای مختلفی داشته باشند که چه از نظر نوع قالب های دور درب ها و چه از نظر طرح و نقش وبافت خود روکش درب ها، امکان ایجاد تاج بالای کابینت، ستون و سر ستون و غیره از جنس ممبران وجود دارد پس در انتخاب نوع کابینت، دست مشتری باز است و شما می توانید رنگ و طرح و بافت نما و درب, ستون , سر ستون و تاج کابینت را انتخاب کرده و سپس دقیقا همان ها برای مشتری تولید شود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید