آموزش گام به گام کاشت ناخن در خانه

آموزش کاشت ناخن و کاشت ناخن در خانه موضوع این مطلب از تانما است اگر شما هم مشتاق آموزش کاشت ناخن هستید در این مطلب  با همراه شوید و  با ما آموزش کاشت ناخن را به روشی خاص و آسان تجربه کنید.

کاشت ناخن یک فرآیند چندمرحله‌ای و ساده است.  بد نیست بدانید که کاشت ناخن در خانه هم امکان پذیر است  و شما با کمی تمرین و حوصله، تهیه مواد و وسایل مورد نیاز و یادگیری مراحل آن می‌توانید این کار را در خانه برای خودتان یا دیگران انجام دهید.

نکته مهمی‌ که باید بدانید این است که اساساً کاشت ناخن و  طراحی ناخن  دو مقوله متفاوت و جدا از هم هستند. فرآیند کاشت ناخن، امر پیچیده‌ای نیست و با کمی ‌دقت و تمرین به زودی آن را یاد خواهید گرفت. طراحی ناخن اما، به مهارت، خلاقیت و پیگیری شما بستگی دارد. به عبارت بهتر شما نمی‌توانید یک شبه به یک دیزاینر ناخن تبدیل شوید و باید مدت زمانی را برای اینکار اختصاص دهید. به هرحال کاشت ناخن و انجام یک طراحی ساده را می‌توانید در مدت کوتاهی به خوبی یاد گرفته و برای خودتان انجام دهید.

آموزش کاشت ناخن

فرآیند کاشت ناخن، امر پیچیده‌ای نیست و با کمی ‌دقت و تمرین به زودی آن را یاد خواهید گرفت

 

مواد و وسایل مورد نیاز کاشت ناخن:

قبل از انجام کاشت ناخن باید مواد و وسایل مورد نیاز برای کاشت ناخن را فراهم کنید، این مواد را می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های لوازم آرایش یا فروشگاه‌های اینترنتی تهیه کنید:

تیپ‌های مصنوعی: انواع مختلفی از این تیپ‌ها در بازار موجود هستند: مانند سفید، صورتی روشن، شاینی، طراحی شده و مواردی از این دست . جنس همه این تیپ‌ها از پلاستیک فشرده است. (راهنمایی: برای شروع کار رنگ سفید یا صورتی روشن را انتخاب کنید.)

چسب ناخن: این چسب‌ها به راحتی در دسترس هستند.

همچنین بخوانید:

کیت مانیکور ناخن: این کیت‌ها مواد مختلف و متنوعی دارند مثلا: بافر ناخن، کوکتل هل و نیشکر، مواد ضدقارچ و موارد مشابه

قیچی یا ناخن‌گیر

آموزش کاشت ناخن

قبل از انجام کاشت ناخن باید مواد و وسایل مورد نیاز برای کاشت ناخن را فراهم کنید


مراحل گام به گام آموزش کاشت ناخن در خانه

گام اول:

گام اول در واقع آماده‌سازی ناخن‌ها از نظر بهداشتی است. ابتدا دست‌های خود را بشویید و با مواد ضدعفونی‌کننده مانند ضد قارچ‌ها ناخن‌های خود را کاملاً تمیز کنید. اگر لاک دارید به طور کامل پاک کنید و چسب و هرچیز اضافه دیگر را نیز کاملاً بزدایید.
 

آموزش کاشت ناخن

گام اول در واقع آماده‌سازی ناخن‌ها از نظر بهداشتی است

گام دوم:

با استفاده از کیت مانیکور، پوسته‌های زائد و چربی‌های اضافه اطراف ناخن‌های خود را پاکسازی کنید. برای اینکار می‌توانید ناخن‌های خود را کمی ‌خیس کنید تا پوسته‌های اضافی راحتتر جدا شوند.
 

آمورش کاشت ناخن

پوسته‌های زائد و چربی‌های اضافه اطراف ناخن‌های خود را پاکسازی کنید

گام سوم:

ناخن‌های خود را کاملاً خشک کنید تا هیچ رطوبتی روی آنها باقی نماند و منجر به عفونت نشود. برای اینکار می‌توانید از ابرهای فشرده استفاده کنید.

گام چهارم:

اگر ناخن‌های طبیعی شما بلند هستند؛ آنها را کاملاً کوتاه کرده و گوشه‌های تیز را هم از بین ببرید.

گام پنجم:

این مرحله شامل انتخاب سایز و اندازه ناخن‌های مصنوعی است. توجه داشته باشید که اگر سایز نامناسبی برای تیپ‌ها در نظر بگیرید، منظره زیبایی نخواهد داشت. مطابق با انحنای C مانند ناخن‌ها و انگشتانتان تیپ‌ها را انتخاب کنید. پهنای تیپ‌ها باید کاملا با پهنای ناخن‌ها همخوانی داشته باشد.

گام ششم:

بعد از اینکه تیپ متناسب با سایز ناخن خود را در نظر گرفتید، انتهای تیپ را مطابق تصویر به کمی‌ چسب آغشته کنید و بلافاصله روی یک سوم ابتدایی ناخن خود قرار دهید. مراقب باشید که زیر تیپ حباب‌های هوا جمع نشود زیرا از دوام ناخن مصنوعی کم می‌کند. چسب‌ها معمولاً به شدت چسبناک هستند اما برای تقویت چسب کمی‌ آن را فشار دهید و چند ثانیه نگهدارید.
 

آموزش کاشت ناخن

مراقب باشید که زیر تیپ حباب‌های هوا جمع نشود

گام هفتم:           

پس از گذشت 30 ثانیه می‌توانید تیپ‌ها را با استفاده از یک ناخن‌گیر تا اندازه دلخواهتان کوتاه کنید. مراقب باشید که همه تیپ‌ها را متناسب و به یک اندازه کوتاه کنید، حتی می‌توانید انها را با یک ماژیک باریک نشانه‌گذاری کنید، همچنین گوشه‌های تیپ را با استفاده از سوهان ناخن به دقت مرتب کرده و فرم دهید.
 

آموزش کاشت ناخن

مراقب باشید که همه تیپ‌ها را متناسب و به یک اندازه کوتاه کنید

 

گام هشتم:

حالا دوباره ناخن‌ها را با استفاده از مواد ضدقارچ ضدعفونی کنید. سپس با استفاده از مواد بافر سطح ناخن طبیعی و تیپ را هموار کنید. اینکار برای یکسان و یکدست شدن سطح ناخن ضروری است. در پایان دوباره ناخن‌ها را تمیز کنید.

گام نهم:

حالا با استفاده از لاک و برق ناخن می‌توانید ناخن‌هایتان را طراحی کنید.استفاده از برق ناخن زیبایی دوچندانی به کار شما می‌دهد. همچنین می‌توانید هرچند روز یکبار لاک ناخنتان را عوض کنید. برای برداشتن تیپ‌ها می‌توانید از محلول آب داغ و استون استفاده کنید. ناخن‌هایتان را به مدت 10 دقیقه در این محلول قرار دهید. تیپ‌ها به راحتی برداشته خواهند شد.
 

همچنین بخوانید:
آموزش کاشت ناخن

استفاده از برق ناخن زیبایی دوچندانی به کار شما می‌دهد


با کمی ‌تمرین و حوصله می‌توانید به راحتی در خانه کاشت ناخن را برای خود یا اعضای خانواده انجام دهید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 22
گالری تصاویر
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید