کرونا ویروسی مرموز است که این روزها دنیا را درنوردیده و کمتر کسی پیدا می شود از کودک و بزرگسال که با این ویروس آشنایی نداشته باشد. البته شواهد و گزارشات نشان می دهد بزرگسالان بیشتر از کودکان به این بیماری مبتلا می شوند. تانما در این مطلب نشانه های بیماری کرونا در کودکان را بیان می کند؛

بیماری کرونا چیست؟

کرونا ویروس (Coronavirus)، نوعی ویروس است که انواع مختلف دارد و برخی انواع آن بیماری زا هستند. یک نوع جدید ویروس کرونا که به تازگی شناسایی شده است، منجر به بیماری تنفسی می شود. این بیماری از چین شروع شده و گسترش یافته است.

نشانه های کرونا در کودکان

بیماری کرونا چیست

ابتلای کودکان به کرونا

این ویروس جدید است و هنوز مشخص نشده که چه تأثیری بر کودکان یا زنان باردار خواهد گذاشت. البته امکان دارد افراد در هر سنی به این ویروس آلوده شوند، اما تاکنون موارد نسبتاً کمی از COVID-19 در بین کودکان گزارش شده است. ویروس در موارد نادر کشنده است، و تاکنون بیشتر موارد منجر به مرگ در میان افراد پیرتر با بیماری های زمینه ای دیده شده است.

نشانه های ویروس کرونا در کودکان

علائم شایع بیماری کرونا

علائم کرونا ویروس شامل تب ، سرفه و تنگی نفس است. در مواد حادتر عفونت می تواند منجر به سینه پهلو (پنومونی یا همان عفونت ریه ) یا مشکلات تنفسی گردد. به گفته کارشناسان در صورت مشاهده تب شدید، تنگی نفس، احساس ضعف شدید به ویژه در کودکان که بیماری زمینه ای دارند حتما باید به بیمارستان مراجعه کنند.

از طرفی سیستم دفاعی بدن کودکان و نوجوانان در مقابل بیماری کرونا مقاوم تر است و کودکان و نوجوانان علائم بیماری کرونا را به صورت خفیف تر بروز می دهند. عفونت شدید که یکی از علائم جدی بیماری کرونا می باشد در کودکان به صورت خفیف تر بروز می کند و یا اصلا علائمی از عفونت در آن ها مشاهده نمی شود.

به یاد داشته باشید، نباید ظهور علائم بیماری کرونا در کودکان به صورت خفیف تر را چنین تفسیر کرد که کودکان از ابتلا به این بیماری کاملا مصون هستند، بلکه باید همواره آموزش ها و تذکرات لازم را به آن ها یادآوری کنیم و هرگونه نشانه ای از بیماری را در آن ها جدی بگیریم.

ابتلای کودکان به کرونا

نشانه های کرونا در کودکان

در ضمن رعایت اصول بهداشتی در کودکان نیز باید همانند بزرگسالان انجام شود به خصوص اگر کودک شما بیماری زمینه ای دارد که احتمال مبتلا شدن او به این ویروس را نسبت به سایر کودکان افزایش می دهد. کودی میسنر، یک متخصص بیماری های عفونی و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه تافتز هم در اینباره می گوید:" تا کنون، به نظر می رسد بیش از 80 درصد از عفونت های کروناویروس بسیار خفیف بوده و مقداری شبیه سرماخوردگی است. حتی به نظر میرسد که کودکان نسبت به بزرگسالان علائمی خفیف تر هم داشته باشند."

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید