ابهام زدایی از  قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان

سخنگوی فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه ویژه نمایندگان سه قوه برای رفع موارد اختلافی و 15 ابهام و سوال در قانون منع به کارگیری بازنشستگان خبر داد، گفت: اگرسه قوه نسبت به موارد اختلافی به اجماع نرسند از مجلس استفساریه می شود. 

«زهرا سعیدی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران ا افزود: در این جلسه که در دیوان محاسبات برگزار شد، رییس این دیوان، معاون سازمان اداری استخدامی، رییس جمهوری، معاون حقوقی رییس جمهوری، نماینده دیوان عدالت اداری و جمعی از نمایندگان مجلس حضور داشتند.
وی افزود: در این جلسه تاریخ ، دامنه شمول و استثنائات قانون منع به کارگیری بازنشستگان و ابهاماتی که درباره این قانون مطرح است، مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم مبارکه در مجلس اظهار داشت: در ادامه این جلسه ابهاماتی که در مورد وضعیت افراد بازنشسته بازخرید شده، افراد اعاده به خدمت، ایثارگران و اعضای هیات علمی وجود دارد، مطرح شد. 
سعیدی اضافه کرد: قرار شد دوشنبه آینده جلسه دیگری با حضور نمایندگان سه قوه در دیوان محاسبات تشکیل شود و در این جلسه ابهامات سوالات موجود باردیگر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

منع به کارگیری بازنشستگان
وی یادآور شد: اگر بعد از این جلسه اختلافات و ابهامی باقی ماند از مجلس استفساریه می شود و اگر اجماع در بین اعضای این جلسه بوجود آید دیگر نیازی به استفساریه از مجلس نیست.
وی تاکید کرد: در این راستا 15 ابهام و سوال وجود دارد که دوشنبه باردیگر مطرح می شود.
سخنگوی فراکسیون جوانان مجلس خاطرنشان کرد: جلسه آینده با حضور رییس دیوان محاسبات، رییس سازمان بازرسی کل کشور، معاون قوانین مجلس، نماینده دیوان عدالت اداری و معاون حقوقی رییس جمهوری و دادستان کل کشور تشکیل می شود.
نماینده مردم مبارکه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا استثنائات دیگری بنا شده که به این قانون اضافه شود یا خیر گفت: قرار نیست استثناء دیگری به این قانون اضافه شود.
 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید