حضور 3 بازیگر مطرح در اپرای هفت شهر عشق

هم زمان با مشخص شدن همراهی ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی با نمایش اپرای هفت شهر عشق ، ابوالفضل پورعرب، هانیه توسلی و محمدرضا فروتن به عنوان بازیگران این اثر معرفی شدند.

 ابوالفضل پورعرب، محمدرضا فروتن و هانیه توسلی به عنوان گروه بازیگران بخش نمایشی اپرای «هفت شهر عشق» به کارگردانی محمد عبدی زاده، آهنگ سازی منصور دانشور و تهیه کنندگی مرضیه مهدی زاده و علی آقایی نسب معرفی شدند.
اپرای «هفت شهر عشق» به خوانندگی روزبه نعمت الهی، سالار عقیلی و روزبه بمانی دی ماه امسال در سالن وزارت کشور روی صحنه خواهد رفت و اسفندیار قره باغی در نقش اهریمن، عباس عابدین زاده، ودود موذن و هادی قضات سولیست های این اُپرا هستند. این در حالی است که ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی به صورت زنده موسیقی این اُپرا را می نوازد.

 

اپرای هفت شهر عشق
بر اساس این گزارش و به نقل از روابط عمومی این اثر نمایشی - موسیقایی، در توضیح اپرای «هفت شهر عشق» آمده است: «پروژه هفت شهر عشق بر اساس منطق الطیر عطار طراحی و نگارش و در آن از اشعار مولانا و حافظ وام گرفته شده است. این اثر با ترکیبی از انواع هنرها و بهره گیری از آموزه های ادبی و هنری که سرشار از اشارات عرفانی است، به صحنه می رود و «برانگیخته» (قهرمان داستان) برای رسیدن به سر منزل مقصود پای در این طریقت دشوار می گذارد. 

دست اندرکاران این اثر فاخر با استفاده از از تصاویر بصری همراه با موسیقی تلاش می کنند در فضایی متفاوت به اجرای هفت وادی عشق عطار در تلاطمی از نور و صدا، صحنه و لباس ، جلوه های ویژه بصری و میدانی و طراحی حرکاتی موزون بپردازند و هنرمندان سرشناس کشور در تخصص هایی متفاوت این اجرا را همراهی می کنند.
هفت وادی طلب، عشق، معرفت، استغنا، توحید، حیرت و فنا مراحلی است که سالک طریقت آنها را طی می کند تا بدین معنی برسد که هر که خود را شناخت، خدا را شناخت ...»

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید