یارانه جدید و اخبار مختلف موثق و گاه متناقض آن این روز ها تیتر اصلی بسیاری از جراید ، سایت ها ، خبرگزاری ها شده است و بسیاری از مردم همواره این سوال را دارند که مبلغ جدید یارانه نقدی چه قدر است و این مبالغ به چه کسانی تعلق می گیرد. در واقع دولت با اعلام مبلغ یارانه جدید و اصلاح یارانه نقدی خواسته است بار سنگین مشکلات معیشتی مردم را کمی سبک تر کند در ادامه در تانما از اخبار یارانه جدید بیشتر بخوانید

یارانه جدید 55 تا 205 هزار تومان

محمد باقر نوبخت پس از اعلام قیمت های جدید بنزین، اظهارداشت:همانطور که در سال های اخیر با افزایش مصرف بنزین کارشناسان اظهار می کردند که در صورتی که سهمیه بندی شود و اصلاح قیمتی صورت نگیرد، مصرف بنزین کاهش خواهد یافت، اما با توجه به اینکه دولت در 6 سال گذشته فقط دو بار قیمت ها را اصلاح کرده بود، عمدتا درآمدها به سازمان های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شد.

وی افزود:این بار آقای رئیس جمهور تاکید کردند اگر قرار است قیمت ها اصلاح شود، همه منابع به خود مردم پرداخت شود و از این جهت در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شد 100 درصد منابع حاصل از اصلاح قیمت ها و سهمیه بندی به صورت حمایت معیشتی به خانوارهای مورد نظر توزیع می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بیش از 18 میلیون خانوار از این کمک معیشتی بهره مند می شوند، گفت:همه منابع حاصل از این برنامه را در حسابی با همین عنوان نزد خزانه داری واریز می شود و وزارت رفاه هم موظف شد لیست خانوارهایی که در مجموعه 18 میلیون خانوار قرار می گیرند را آماده کند.

وی ادامه داد:سازمان برنامه و بودجه موظف شد عینا همه منابع را بین خانوارها، خانوارهای یک نفره تا 5 نفره، 55 هزار تومان تا 205 هزار تومان (برای خانوار 5 نفره) در هر ماه پرداخت کند.

یارانه جدید

طرح حمایت معیشتی خانواده

نوبخت تصریح کرد:سازمان برنامه و بودجه در ماه سه پرداخت دارد. پرداخت اول حقوق و دستمزد و پرداخت های عمرانی است و یک پرداخت هم یارانه نقدی است که بیست و ششم هر ماه پرداخت می کند و یک پرداختی هم بابت حمایت معیشتی انجام می شود.

وی اضافه کرد:حداکثر یک هفته تا 10 روز آینده همه وجوه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درخصوص خانوارهای متقاضی دریافت یارانه، اظهارداشت:وزارت رفاه موظف شد هر کسی که خودش را متقاضی دریافت یارانه می کند را بررسی کند و آنهایی که مشمول پرداخت می شود، مبنای دریافت یارانه آنها از زمانی اجرای این طرح است.

بنا بر اعلام دولت، افزایش یارانه برای خانوارهای 1 نفره 55 هزار تومان، برای خانوارهای 2 نفره 103 هزار تومان، خانوارهای 3 نفره 138 هزار تومان، خانوارهای 4 نفره 172 هزار تومان و خانوارهای 5 نفره و بیشتر 205 هزار تومان خواهد بود.

یارانه جدید

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید