ادل یکی از شناخته شده ترین چهره ها در موسیقی جهان است. آلبوم های ادل همیشه در صدر آلبوم های پرفروش جهان بوده است . او در طی سال های کوتاه فعالیت خود در دنیای موسیقی استعداد بی نظیر خود را به همگان ثابت کرده است.

Adele Laurie Blue Adkins یا به زمان خودمانی ادل یکی از شناخته شده ترین چهره ها در موسیقی جهان است. آلبوم های این خواننده محبوب بریتانیایی همیشه در صدر آلبوم های پرفروش جهان بوده است این بانوی خاص بریتانیا در طی سال های کوتاه فعالیت خود در دنیای موسیقی استعداد بی نظیر خود را به همگان ثابت کرده است.

البته زبانزد زدن بودن ادل تنها به خاطر هنرش در عرصه موسیقی و خوانندگی نبود است و ظاهر خاص و متفاوت این بانوی بریتانیایی نیز بسیار جنجال آفرین شده است. بسیاری از ادل بدلیل وزن بالایش انتقاد کرده اند اما او بی توجه به این انتقادات در تمامی مراسم ها و فرش قرمزهای مهم سال با لباس هایی متناسب با وزنش و مدل موها و سبک آرایشی جذاب خود ظاهر شده است.

او بارها در برنامه های مختلف تلویزیونی و رادیویی اعلام کرده است که برنامه ای برای کاهش وزن ندارد و در حال حاضر از وضعیت جسمانی خود راضی است.

آنچه بیش از هر چیز در ظاهر آدل مورد توجه است، سبک زیبای و خاص آرایش چهره او و مدل موهای اوست. او غالبا سبک ها و مدل هایی را انتخاب می کند که بیشترین تناسب را با صورت او داشته باشند. استفاده از خط چشم و مژه های بلند جزیی لاینفک از آرایش ادل هستند. او غالبا با رنگ موهای روشن ظاهر می شود.

ادل دلیل جذابیت آرایش صورتش را محافظت از پوستش می داند. او در این باره می گوید: ” حتی اگر از بهترین لوازم آرایشی نیز استفاده کنید، تا زمانی که پوست سالم و بانشاطی نداشته باشید، نمی توانید چهره ای جذاب برای خود خلق کنید”.

ادل در مورد دلیل انتخاب مدل موهای حجیم و پف دار می گوید: ” بنظرم هر خواننده ای باید سبک خاص خود را در آرایش مو و صورت داشته باشد. من هم مدل موهای حجیم را می پسندم چون فکر می کنم این مدل موها درخشش خاصی به چهره ام می بخشند”.

از ادل بیشتر بدانیم

نام کامل این خواننده محبوب Adele Laurie Blue Adkins است و به نام ” ادل ” معروف شده است . ادل در سال ۱۹۸۸ در ماه می به دنیا آمده است و در حال حاضر در شمال لندن ساکن است.

از زندگی ادل ADELE بدانیم

زندگی نامه ادل یک زندگی نامه کوتاه یک خطی نیست و او در زندگی اش فرار و فرودهای بسیاری را تجربه کرده است .ادل در سال ۱۹۸۸ در تاتنهام به دنیا آمدو مادرش دختر نوجوانی بود که بعد از تولد ادل پدرش آنها را ترک میکند . ادل اولین بار خوانندگی را از سن چهار سالگی آغاز کرده بود و ادل درمورد تاثیر گروه دختران ادویه در اشتیاق او به خوانندگی میگوید : هر چه که الان هستم آنها مرا به اینجا رساندند !

ادل با شخصی به نام سیمون کانکی به صورت مخفیانه ازدواج کرده است که ظاهرا در یک بنیاد خیریه با هم آشنا شده اند و این شخص از ازدواج اولش یه فرزند دختر دارد .

اوج شهرت ادل از انتشار آلبوم دومش با نام ۲۱ است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد این البوم رکورد هایی مثل طولانی ترین مدت صدرنشینی در جدول پر فروش ترین البومها در بریتانیا در کتاب گینش را به اسم خود ثبت کرده است .

این آلبوم در حدود ۱۸ هفته اولین آلبوم پرفروش بریتانیا بود و این افتخاری بود که تا آن زمان نسیب هیچ خواننده خانمی نشده بود و در ایالات متحده نیز این آلبوم به مدت ۱۳ هفته جزو پرفروش ترین ها بود و با توجه به اینکه رتبه نخست پرفروش ترین ها در اکثر کشور از آن البوم ۲۱ ادل بود این البوم را به پرفروش ترین آلبوم های سال ۲۰۱۱ تبدیل کرد .

در همان سال اتفاق جالب دیگر برای ادل این بود که اولین البومش با نام نوزده (که علت این نام گذاری این بود که ادل در زمان انتشار این آلبوم ۱۹ ساله بود) با اینکه سه سال از انتشار آن میگذشت چهارمین آلبوم پرفروش سال ۲۰۱۱ در بریتانیا شد

ادل در سال ۲۰۱۲ در مراسم گرمی موفق شد ۶ جایزه گرمی با خود به خانه ببرد و در قبل از این تاریخ ادل در سال ۲۰۰۹ برنده جایزه بهترین هنرمند جدید نیز شده بود .

منتقدین آثار ادل

نظرات منتقدین چیزی جز تعریف از آتار ادل نیست یکی از منتقدین روزنامه گاردین درباره آهنگ های ادل میگوید : در آینده وقتی در خودرویتان پشت چراغ قرمز متوقف شده اید و رادیو آهگ ادل را پخش میکند شما را با تمام خاطراتتان به سالهایی که ادل در آن زمان مشهور بوده میبرد . روزنامه نگار خانم مهسا پاکزاد در جایی دیگر مینویسد : چیزی از وجود خودمان را در اهنگ های ادل میتوانیم پیدا کنیم ادل خواننده جوانی است که شباهت چندانی به ستاره های هم نسل خود ندارد ظاهری شبیه زنان دهه های دور دارد و این ظاهر و اندام او ربطی به آنچه که از ستاره های امروزی انتظار داریم ندارد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید