از زمانی که دلار شروع به گران شدن کرد تا چند روز پیش، ارز مسافرتی به قیمت ۴۲۰۰ تومان عرضه می شد و همه کسانی که به دلایل مختلف از کشور خارج می شدند و نیاز به تهیه ارز داشتند، با این قیمت دلار تهیه می کردند. اما گویا در طی بخشنامه جدیدی که در مورد ارز ابلاغ شده است، ارز مسافرتی هم گران شد و با قیمت بیشتر از ۴۲۰۰ تومان عرضه می شود.

ارز مسافرتی گران می‌شود

نماینده مردم تهران گفت که براساس بسته جدید ارزی، نرخ ارز مسافرتی تغییر خواهد کرد و به نرخ ارز آزاد نزدیک می‌شود.

گران شدن ارز مسافرتی

گران شدن ارز مسافرتی از مردادماه 97

 

سیده‌فاطمه ذوالقدر با اشاره به نشست غیرعلنی صبح امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این جلسه ضمن تشریح سیاست‌های جدید ارزی اعلام شد که براساس این سیاست‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی صرفا به کالاهای اساسی و ضروریات اختصاص می‌یابد و نرخ ارز مسافرتی نیز تغییر خواهد کرد و رقم جدید برای آن تعیین می‌شود. به نظر می‌رسد براساس تصمیمات جدید نرخ ارز مسافرتی به نرخ ارز آزاد نزدیک خواهد شد.

همچنین حجت‌الاسلام احد آزادی ‌خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «فارس» با اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: در این جلسه علی لاریجانی گزارشی را از تصمیمات متخذه درباره مسائل اقتصادی کشور در کارگروه اقتصادی قوای سه‌گانه به نمایندگان ارائه کرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: لاریجانی همچنین گفت که در جلسه قوای سه گانه در رابطه با پرداخت ارز دولتی به مسافرین و گردشگرانی که به خارج سفر می کنند اقدام بسیار خوبی انجام شد و بنا شد تا فورا جلوی پرداخت ارز دولتی به مسافران گرفته شود.

 

منبع:تسنیم

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید