ازدواج کردن در قسمت های مختلف جهان قوانین مختلفی دارد و در هر نقطه فرق دارد. بعضی از کشورها و قبایل فوانین عجیبی برای ازدواج دارند که دور از ذهن است. اخیرا در کشور ژاپن یک قانون برای ازدواج تصویب شده است که برای دختران و پسران یکسان است و این قانون  ازدواج در ژاپن  این است که جونان با رسیدن به سن ۱۸ سالگی میتوانند بدون اجازه والدین ازدواج کنند و ضمانت و اجازه پدر و مادر لازم نیست.

قوانین ازدواج در ژاپن

 

قانون جدید ازدواج در ژاپن

قانون جدید ازدواج دختران در ژاپن در ژاپن به جوانان این کشور اجازه می دهد که با رسیدن به ۱۸ سالگی بدون اجازه والدین ازدواج نمایند. مجلس نمایندگان ژاپن، قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن سن قانونی از ۲۰ سال به ۱۸ سال کاهش می یابد. این قانون از سال مالی ۲۰۲۲ از که از اول اوریل آغاز می گردد به اجرا درخواهد آمد.

این قانون که توسط ۱۶۹ نفر از ۲۳۸ نماینده مجلس نمایندگان پارلمان به تصویب رسید، به جوانان این کشور اجازه می دهد که با رسیدن به سن ۱۸ سالگی، بدون اجازه و ضمانت والدین ازدواج نمایند.

سن قانونی ازدواج طبق قانون جدید برای دختران و پسران

در حال حاضر، قانون در ژاپن به جوانان زیر ۲۰ سال اجازه می دهد که فقط با رضایت والدین شان ازدواج نمایند و آنها بدون اذن پدر نمی توانند ازدواج کنند. طبق قانون جدید، سن ازدواج برای هر دوجنس دختر و پسر برابر خواهد بود.

ژاپنی ها با رسیدن به سن ۱۸ سالگی می توانند شخصا کارت های اعتباری داشته باشند و گواهینامه رانندگی دریافت کنند؛ به خارج از کشور شان سفر نمایند. با این حال، قانون جدید به معنای کاهش سن ژاپنی ها برای مصرف الکل، سیگار یا قمار نیست. این ممنوعیت برای افراد زیر ۲۰ سال همچنان وجود دارد.

ازدواج در ژاپن برای افراد بالای ۱۸ سال

آیا این مطلب مفید بود؟ 7
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید