نقد و بررسی ها خبر میدهد با دوام ترین ازدواج ها و ازدواج موفق  این است که زن وشوهر بیش ترین شباهت ها را با هم داشته باشند. بعضی از روانشناسان  شباهت های بین زوجین را در سپرده های بانکی مشترک تلقی و اشاره می کنند. اگر میزان سپرده بانکی شما نسبت به همسرتون کمتر باشد در مقابل بحران اقتصادی و اجتماعی بهتر می توانید مقاومت و احساس امنیت خاطر کنید. در غیر این صورت دچار مشکل خواهند شد.این تشبیه نشان می دهد هر چه قدر میزان تشابه بین زوجین بیشتر باشد کمتر دچار بحران خواهند شد.

 

برای بهبود رابطه های روزانه با هم صحبت کنید و جلسه کنید

بسیاری از زوجین می‌گویند با همسرشان گفت‌وگو و معاشرت دارند اما اورباچ میگوید آنها تنها هم‌خانه هستند و در موارد چون خرید خانه، پرداخت قبض ها ، کمک به کودکان  در انجام تکالیف یا در مورد والدین همسران‌شان با هم صحبت دارند. اما یک رابطه‌ِی خوب و مناسب به این معنی است که با دنیای درونی همسرتان ارتباط برقرار کنید، اگر بدانید چه چیزی برای همسرتان مهم هست و او را واقعا درک، و می‌توانید شاد و خوشحال زندگی کنید.

 

ازدواج موفق

 

توصیه‌ی ها تاثیر گذار :

از قانون ۱۰ دقیقه استفاده کنید که می‌گوید زوج‌ها باید حداقل روزی ۱۰ دقیقه درباره‌ی مسائلی جز کار، خانواده، کارهای خانه و روابط خود صحبت داشته باشند. می‌توانید با همسرتان تلفنی صحبت کنید یا حتی با ایمیل یا تلگرام ،‌ مهم این است که درباره‌ی همسرتان بیشتر بفهمید.

 

- نظرات زنان و مردان نسبت به مسائل جنسی كاملاٌ متفاوت است: این تفاوت ها ریشه  نسبی دارد. رابطه جنسی در زنان با عواطف مثبت و احساسات گره خورده ولی در مردها بیشتر جنبه فیزیولوژیكی داشته است.

- برای مردها استقلالو مستقل بودن اهمیت بسیاری دارد: آنها می خواهند در مورد مسائل مالی معملات و سایر موارد مشابه مستقل باشند. و مخالفت همه و عدم توجه وی به این نكته می تواند مشكلات و موانعی را در زندگی مشترك ایجاد كند زیرا مردها تصور می كنند كه به استقلالش لطمه خورده.

 

- زنان می خواهند مورد حمایت باشند و به این حمایت اهمیت می دهند : چنانچه حس  كنند از طرف همسر خود مورد بی توجهی و بی مسئولیتی قرار گرفته به شدت آزرده شده و واكنش های شدید عاطفی نشان می دهد.

 

- مدیریت خانه برای مردها بسیار مهم میباشد: با مراجعه به فرهنگ های مختلف در جوامع گوناگون خواهیم دید كه مردها به عنوان قدرت اول خانواده شناخته شده است. البته، این مسئله را باید جدا از تبعیض جنسی میان زن ومرد به حساب آورد. در خانواده ها كه زن بدون نظر خواهی و مشورت همسرش درباره ی مسائل خانوادگی تصمیمی اتخاذ كند با این كه قدرت اول خانواده است، مشكلات زیادی مشاهده خواهد کرد.البته این كه مرد قدرت اول خانواده باشد به این معنا نیست كه مرد همانند یك دیكتاتور عمل كند بلكه منظور نقش مدیریتی او است.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید