داشتن ناخن های سالم، زیبا و خوش حالت یکی از خواسته های هر بانوییست چرا که به هنگام رفتن به میهمانی و مجالس، دیدار دوستان و یا دیگر ملاقات ها، عمدتا زیبایی ناخن ها و دستان بسیار حائز اهمیت است. ژلیش ناخن در کنار کاشت ناخن یکی از روش های زیبایی ناخن هاست و در این جا قصد داریم در خصوص مزایای ژلیش ناخن و معایب ژلیش ناخن مطالبی را بیان کنیم لذا با تانما همراه شوید.

چرا ژلیش ناخن؟

در کاشت ناخن معمولا از موادی پلاستیکی که با استفاده از پودر های فشرده ساخته شده اند، استفاده می شود و زمانی که این نوع از مواد بر روی ناخن های شما قرار می گیرند، ناخن های شما بلندتر و ضخیم تر به نظر می رسد. طراحی کاشت شماست که زیبا تر شدن ظاهر ناخن شما را به دنبال دارد. ژلیش ناخن اگر با مانیکور همراه شود، می تواند زیباتر باشد چرا که بر خلاف کاشت ناخن، جلوه ای طبیعی تر دارد. در این روش، ماده ی ژل مانندی بر روی ناخن های و به اندازه بلندی ناخنتان قرار داده می شود و در نهایت با نور لامپ UV خشک می گردد.

یکی از عیب های لاک ژلیش که برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است، حکم شرعی کاشت ناخن است. برخی افراد هم نگران این موضوع هستند که با استفاده از ژلیش ناخن، از تنفس ناخن ها جلوگیری کنند اما در واقع باید بدانیم که ناخن های ما در واقع بافت های مرده در بدن ما هستند که به نفس کشیدن نیازی ندارند و این نگرانی بی مورد است.

مزایای لاک ژلیش

مزایای لاک ژلیش

در ژلیش ناخن یکی از نگرانی هایی که وجود دارد، ضعیف شدن و شکننده شدن ناخن هاست که البته این موضوع کاملا اشتباه است. چرا که مواد ژلیش، شکننده شدن ناخن های شما را به دنبال ندارند اما روش های پاک کردن و از بین بردن ژلیش است که ممکن است به ناخن ها و کوتیکول یا همان پوست اطراف ناخن شما آسیب وارد کند.

روش هایی خانگی برای پاک کردن ژلیش ناخن وجود دارد که در آن استفاده از استون والکل سبب خشک شدن سطح ناخن و پوست دست می گردد که به همین دلیل، بهتر است برای پاک کردن ژلیش از متخصص استفاده شود. البته باید دقت کنید که موادی که برای ژلیش ناخن‌های شما استفاده می‌شوند مرغوب و مناسب باشند.

ناخن و ژلیش

ناخن و ژلیش

پاک کردن ژلیش ناخن بسیار مشکل است. زمانی که شما ناخن های خود را به تکنسین این کار می سپارید باید فعالیت آن ها را زیر نظر داشته باشید و توجه کنید که مواد و فرآیندی که در این بخش استفاده می شود، مرغوب و مناسب باشد و آسیبی به ناخن های افراد وارد نکند. همچنین باید مراقب باشید که تکنسین ژل قبلی ناخن شما را با دقت و حوصله پاک می‌کند. اگر قصد دارید تا ژلیش ناخن خود را در خانه از بین ببرید باید به نکاتی دقت کنید. به طور مثال حتما باید برای پاک کردن ژل ناخن های خود از استون 100 درصد و یا محلول پاک کننده ناخن باید استفاده کرد.

محلول‌های پاک‌کننده ناخن از استون ملایم تر بوده و آسیب کمتری وارد می‌ کنند. استفاده از گوش پاک کن برای پاک کردن ژلیش ناخن، پیشنهاد می گردد و شما باید پنبه یا گوش پاک کن را به محلول آغشته کرده و به آرامی بر روی سطح ژلیش بکشید.

لاک ژلیش

لاک ژلیش

سپس برای مدتی مثلاً بیست دقیقه یا کمتر (بسته به نوع و سختی ژل) اجازه دهید مواد پاک ‌کننده روی ناخن بماند. در این مدت ناخن‌ها را درون فویل‌های آلومینیومی بپیچید و زمانی که ژلیش ناخن به طور کامل پاک شد، باید با کمی آب هر ناخن را شست و شو دهید.

پس از شست و شو باید دست های خود را با حوله خشک کرده و از کرم های مرطوب کننده دست و روغن های تقویتی برای ناخن استفاده کنید تا پوست اطراف ناخن را از بین نبرید و حتماً با مرطوب‌کننده‌ها آبرسانی کنید. دقت کنید که مراحل پاک کردن ژلیش ناخن بین 15 دقیقه تا 1 ساعت زمان می برد و باید تمامی این مراحل با حوصله انجام گیرد تا آسیبی به پوست اطراف ناخن نرسد.

پاک کردن ژلیش ناخن

پاک کردن ژلیش ناخن

در دنیا هیچ چیزی بی عارضه نیست. در مراحل ژلیش ناخن از پرتو هایUV استفاده می شود که می تواند برای سلامتی شما ضرر هایی داشته باشد. پرتو های UV برای خشک شدن ژلیش ناخن استفاده می شود و از ملزومات آن به شمار می رود. این روز ها با پیشرفت هایی که در صنعت زیبایی ناخن صورت گرفته است که از لامپ های LED استفاده می گردد که در ان از اشعه ماورا بنفش استفاده نمی شود و این لامپ ها سبب خشک شدن ژلیش ناخن می شود.

در انجام ژلیش ناخن می‌توانید از تکنسین خود در مورد نحوه خشک ‌کردن ژلیش و نوع لامپی که برای انجام این کار استفاده می‌کند سوال کنید. یکی از جذابیت هایی که برای ژلیش ناخن وجود دارد، کیت های خانگی ژلیش است که سالی هانسون به عنوان یک برند زیبایی، این کیت ها را تهیه کرده اند. انجام ژلیش در خانه ممکن است کمی بیشتر از انجام آن در سالن و توسط تکنسین طول بکشد و کیفیت انواع سالنی را هم نداشته باشد، اما یک راه مقرون به صرفه برای کنترل هزینه‌هاست.

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

یکی از مزایا ژلیش ناخن، ماندگاری بالای آن است. اگر شما برای دو تا سه هفته متوالی به مراسم های متوالی و جلسات مختلف دعوت شده اید، انجام دادن ژلیش به شما پیشنهاد می گردد. ژلیش ها در مدت زمان طولانی، هیچ افت کیفیتی را تجربه نخواهند کرد و ماندگاری آن ها به رشد ناخن و نحوه نگهداری شما بستگی دارد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 3
گالری تصاویر
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید