«آریل هیمان»، استاد دانشگاه دیویدسون اسرائیل و متخصص زمین‌شناسی، طی مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی این کشور گفت: فعالیت‌های زمین‌شناسی طی دو هفته گذشته نشان می‌دهد به زودی یک زلزله بزرگ در اسراییل رخ خواهد داد که پتانسیل قربانی کردن هزاران نفر در این سرزمین‌های اشغالی را دارد. وی گفت: خطر زلزله بسیار بزرگتر از تهدید ایران و حماس است.

هیمان ادامه داد:‌به نظر من زلزله بزرگترین تهدیدی است که در حال حاضر اسرائیل با آن مواجه است.

نظر متخصص زمین شناسی

وی گفت: به طور قطع خطر زلزله جدی‌تر از خطر راکت‌های حماس و غزه و حتی خطر تهدید‌های ایران است.این استاد دانشگاه ادامه داد: اسرائیل برای چنین زلزله‌ای که می‌تواند به کشته شدن هزاران نفر منجر شود، آمادگی ندارد.

طی دو هفته گذشته چندین زلزله کوچک در سرزمین‌های اشغالی رخ داده است که هیمن معتقد است این زلزله‌ها می‌تواند پیش لرزه‌های یک زلزله بزرگ باشد.روزنامه‌های محلی اسرائیل گزارش دادند آخرین زلزله بزرگ در مناطق اشغالی در سال ۱۹۲۷ رخ داد که به کشته و زخمی شدن هزاران نفر منجر شد.

هیمن تاکید کرد: اسرائیل به زودی با یک زلزله بزرگ مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد:‌این زلزله به کشته شدن هزاران نفر منجر شده و صد‌ها هزار نفر را آواره خواهد کرد. خانه‌ها در اسرائیل تخریب خواهد شد و آسیب جدی به اقتصاد این رژیم وارد می‌شود و این کشور را ده‌ها سال به عقب بازخواهد گرداند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید