در روزهای گذشته خبری منتشر شد که: پسر جوانی که تحت تاثیر فیلم مغزهای کوچک زنگ زده روی پدر دوستش اسید ریخته و با ضربه‌های چاقو او را تا یک قدمی مرگ برده بود، پس از ۲۴ روز سکوت لب به اعتراف گشود. در ادامه ماجرای اسیدپاشی روی کارگردان انیمیشن را بخوانید.

اسیدپاشی روی کارگردان انیمیشن تحت تاثیر فیلم مغز های کوچک زنگ زده

به‌گزارش  این فرد در بازجویی‌ها گفته بود: طی مدتی که با رامبد دوست شده بودم، بیشتر اوقات خودم را با رامبد سپری می‌کردم و همین موضوع باعث شد وابستگی زیادی به وی پیدا کنم‌. زمانی که متوجه شدم پدر رامبد مانع ادامه دوستی من با او شده، تصمیم به انتقام گرفتم، اما جرات این‌کار را نداشتم تا این‌که شب حادثه به سینما رفتم و فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده را دیدم‌.

اسیدپاشی روی کارگردان انیمیشن معروف ایرانی

اسیدپاشی

اسیدپاشی روی کارگردان انیمیشن

صحنه‌های خشنی در فیلم وجود داشت‌. با دیدن صحنه‌های قدرت‌نمایی با سلاح سرد توسط شخصیت اول فیلم جرات پیدا کردم تا از پدر رامبد انتقام بگیرم‌. پس از اکران فیلم بلافاصله مقداری اسید و همچنین چاقو و پنجه بوکس را خریدم و به مقابل خانه رامبد رفتم.

حالا بر اساس اطلاعات رسیده به کافه سینما، مشخص شده که پدر مورد تهاجم قرار گرفته، از اهالی سینمای ایران، و یک کارگردان شناخته‌شده‌ی فیلم‌های انیمیشن بوده است. برای ایشان آرزوی سلامتی هر چه زودتر داریم.

جنایت‌های هولناک تحت تاثیر فیلم‌های جنایی

ماجرای اسیدپاشی پسر جوان تحت تاثیر فیلم سینمایی، نخستین بار نیست که رخ می‌دهد و پیش از این نیز مجرمان بسیاری تحت‌تاثیر فیلم‌های خشن و پلیسی مرتکب جرایمی مانند قتل یا سرقت شده‌اند. تاثیر فیلم‌های خشن در جنایت‌ها نخستین بار در پرونده شاهرخ و سمیه مطرح شد و زمانی که پرونده در حال رسیدگی بود، رسانه‌ها مدعی شدند آنها تحت‌تاثیر یک فیلم جنایی و آهنگ هوی متال برادر و خواهر سمیه را کشته‌اند.

اسیدپاشی

فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

سال ۹۳ نیز ماموران پلیس آگاهی خراسان رضوی قاتل فراری را در مشهد دستگیر کردند. متهم که تبعه افغانستان بود، بعد از کشتن پدرش در قم به مشهد گریخته بود که در این شهر شناسایی و دستگیر شد. متهم در اعترافاتش گفت: پدرم مرا در مرکز روانی بستری کرده بود و به همین خاطر از او کینه داشتم. روز جنایت، چون فیلم‌های جنایات منتشر شده در فضای مجازی را همیشه دانلود می‌کردم، تحت‌تاثیر این فیلم‌ها قرار گرفته بودم و وقتی پدرم خوابید او را با ضربه‌های دمبل کشتم.

چند ماه بعد هم پسری جوان در خرمدره تحت‌تاثیر فیلم‌های شیطان‌پرستی پدرش را کشت. متهم در بازجویی‌ها گفت: مدتی بود که فیلم‌های شیطان‌پرستی را از طریق ماهواره نگاه می‌کردم و این موضوع باعث شد احساس کنم اطرافیانم هم دچار مشکلاتی هستند و باید از بین بروند. به همین خاطر ابتدا تصمیم گرفتم جان پدرم را بگیرم که پشیمان شدم. بعد از مدتی دوباره تحت‌تاثیر همان فیلم‌ها قرار گرفتم و این‌بار تصمیم گرفتم هر طور شده دست به کار شوم و پدرم را بکشم. این بار او را با ضربه‌های چاقو کشتم.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید