برنامه فنگ شویی برای داشتن یک محل کار پویا و مثبت

 هدف از اجرای اصول  فنگ شویی در محل کار  این است که  ما نه تنها از بودن و ماندن در یک محیط پر انرژی لذت ببریم  بلکه بتوانیم در حداقل زمان ممکن حداکثر کارایی و پویایی را داشته باشیم  اگر شما به داشتن یک روز  موثر و مفید فکر می کنید پیشنهاد ما به شما این است که با  اصول فنگ شویی در محل کار   آشنا شده و آن را اجرا کنید تا ببنید که دنیای آرام و اصولی فنگ شویی چه معجزه ای را در محل کار شما رقم می زند.

فنگ شویی در محل کار

مرتب کردن درهم‌ریختگی و انباشتگی و سازماندهی امور
یکی‌ از اساسی‌ترین قدم‌ها در ایجاد یک محیط کاری بر مبنای فنگ‌شویی این است که از شر هرگونه درهم برهمی خلاص شوید در واقع  اصول فنگ شویی در محل کار  با هر گونه در هم برهمی و شلوغی مخالف است. اگر در این زمینه تحقیق کرده باشید می‌دانید که بی‌نظمی تاثیر بدی روی روح، جسم، ذهن و احساس آدمی خواهد داشت، وقتی‌ که شما امور را سرو‌سامان دهید در‌واقع یک انرژی حیاتی را به محیط دعوت خواهید کرد و این انرژی به شما کمک می‌کند تا ذهن خود را خانه‌تکانی کنید و بیشتر متمرکز باشید و ایده‌های نو به ذهن‌تان خطور کند.

فنگ شویی در محل کار

در‌واقع تلاش برای ایجاد و حفظ محیط کاری منظم، می‌تواند به شما کمک فراوانی کند، ازجمله میزان راندمان کاری افزایش یابد، نظم و خلاقیت را در سازمان جاری ‌سازد، میزان استرس را کاهش دهد و همچنین باعث می‌شود شما احساس راحتی‌ و آرامش داشته باشید، فضا برای پروژه جدید ایجاد می‌کند و باعث می‌شود تلاش‌های خلاقانه در محیط کاری رشد و نمو داشته باشد، سعی‌ کنید یک سبک مناسب برای کار روزانه ایجاد کنید، آنچه را به‌صورت روزانه نیاز دارید روی میز کار خود و در جای مناسب قرار دهید بدون آنکه نیاز باشد برای دسترسی‌ میز کار خود را ترک کنید، هرگز برگه‌ها و پرونده‌های کاری را روی میز رها نکنید. بی‌نظمی موجب کند شدن امور و کاهش تمرکز می‌شود، در پایان روز کاری میز خود را تمیز و مرتب کنید.

انتخاب محل مناسب برای میز

در یک محیط کاری بر مبنای فنگ‌شویی شما باید در موقعیت قدرت قرار بگیرید، این بدان معناست که شما باید بتوانید ورودی اتاق را ببینید و بیشترین فضای موجود در اتاق برای شما قابل مشاهده باشد، شخصی‌ که در دورترین نقطه از ورودی نشسته باشد بیشترین قدرت در دست اوست، زیرا اگر در موقعیت نزدیک به در ورودی اتاق بنشینید، مسائل جزیی‌ و روزانه که در محیط کار رخ می‌دهد حواس شما را پرت خواهد کرد. در نحوه چیدمان صحیح میز در موقعیت قدرت نمایش داده شده است.

اگر قرار است با شخص دیگری در یک اتاق همکار باشید محل صندلی و میز شما نباید به‌گونه‌ای باشد که پشت به پشت هم یا روبه‌روی هم قرار بگیرید زیرا این موضوع منجر به ایجاد تضاد خواهد شد، اگر قرار است روبه‌روی هم بنشینید بهتر است که یک مقدار میز خود را جابه‌جا کنید یا اینکه از گیاهان، عکس یا سایر اشیا به‌عنوان حائل بین خود استفاده کنید، اگر به هر دلیلی مجبور هستید صندلی خود را پشت به در ورودی قرار دهید می‌توانید یک آینه روبه‌روی میز خود قرار دهید تا بتوانید ورود و خروج افراد را ببینید، این کار اعتماد به نفس و قدرت بیشتری برای مدیریت موقعیت کاری به شما می‌دهد.

فنگ شویی در محل کار

هنگام خرید مبلمان و میز کاری، بهتر است مدل‌های منحنی و بدون گوشه تیز انتخاب کنید، بر طبق قواعد فنگ‌شویی اجسام نوک‌تیز موجب از بین رفتن کانون انرژی‌های مثبت محیط می‌شود و گوشه‌های تیز در ایجاد کج‌خلقی‌ها و ناراحتی ‌ها نقش دارد. اگر شما دریک محیط کاری پلان باز و با تعداد زیادی میز در کنار هم کار می‌کنید و میزها گوشه‌های تیز دارد بهتر است از گیاهان در روبه‌روی هر کنج استفاده کنید، همچنین راهروها باید به میزان کافی‌ بزرگ باشد تا انرژی به‌راحتی جریان داشته باشد، در مورد انتخاب رنگ مناسب برای فضای کاری باز، دقت کنید و از رنگ‌های روشن و شاد برای محیط‌های بزرگ و شلوغ استفاده نکنید.
 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید