لاغری با ماساژ یکی از روش های مؤثر و کم عارضه برای کسانی است که اضافه وزن دارند و علاقه به تناسب اندام دارند. تانما در این مطلب توضیحات خوبی در خصوص جزئیات "ماساژ لاغری" به شما ارائه می دهد؛

ماساژ لاغری چیست؟

در طول ماساژ لاغری که به ماساژ Kocoon نیز معروف است شما تکنیک های مختلفی شامل مالش را انجام خواهید داد. این تکنیک ها به شکستن و جابجایی چربی ها منجر می شود که سبب کاهش میزان سلولیت خواهد شد.

بیش از ۸۰ درصد زنان بالای ۲۰ سال دچار سلولیت یا همان برآمدگی های مختلف در نقاط مختلف بدن هستند. این امر می تواند به دلایل مختلفی مانند علت های هورمونی، متابولیسم بدن و یا دیگر علت ها باشد اما لزومی ندارد که آن را با وزن بیش از حد مرتبط دانست.

ماساژ لاغری می تواند فرایند از بین رفتن و درمان سلولیت ها را سریع تر کند، چرا که ماساژ لاغری باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و چربی ها را از بین می برد.

لاغری با ماساژ شکم

ماساژ شکمی به شما کمک می کند تا از شر همه سموم بدن خود خلاص شوید و سوخت و ساز شما را بالا می برد و سیستم گوارشی تان را نرم تر از قبل به کار می اندازد .

وقتی همه این اتفاقات می افتد , متوجه تغییر سبک زندگی خود خواهید شد که نه تنها کالری کمتری مصرف خواهید کرد بلکه یک سبک زندگی سالم و فعال نیزخواهید داشت .

معروف است که ماساژ شکمی باعث می شود شما احساس بی حالی کمتری داشته باشید و این کار بدن شما را شارژ خواهد کرد و به شما کمک می کند تا در هنگام کار کمتر به خودتان فشار وارد کنید .

با این حال به یاد داشته باشید که وقتی این ماساژ را می گیرید, نفس عمیق بکشید و اگر می خواهید بهترین نتیجه را ه دست آورید می توانید دو بار در روز این کار را تکرار کنید.

اصول لاغری با ماساژ

لاغری با ماساژ شکم

اصول لاغری با ماساژ

 • برای انجام ماساژ به 3 الی 4 حوله تمیز نیاز است.
 • جهت انجام ماساژ می بایست تمام موهای سطوح بدن شما تمیز و اصلاح شده باشد.
 • بانوان برای ماساژ می باست پوست صورت خود را از هرگونه مواد آرایشی بهداشتی پاک کنند.
 • قبل از اجرا شدن ماساژ می بایست استحمام کرده باشید.
 • یک روز قبل از انجام ماساژ از خوردن مواد غذایی بد بو برای دهان جدا خودداری نمایید.
 • ماساژور را حتما از هرگونه بیماری جدی و سطحی خود و یا حساسیت به روغن خاصی مطلع سازید .
 • مکان ماساژ می بایست دارای آرامش و اطمینان خاطر باشد و از هرگونه استرسی به دور ،تمیز و در حد ممکن محیطی شاد و آرامش بخش باشد.
 • در هنگام ماساژ احساسات خود را کنترل کرده و از رفتار غیر متعارف جدا بپرهیزید.
 • چنانچه بانوی متاهل میباشید حتی الامقدور همسر خود را از انجام ماساژ با خبر باشد.
 • با ماساژور خود کمال صداقت را داشته باشید تا بتواند سرویس دهی خوبی را ارائه دهد.
 • در ابتدا می بایست تمامی بخش (کلیات ماساژ-روش های ماساژ) و بخش منشور اخلاقی ماساژ را مطالعه کرده باشید.

برنامه لاغری با ماساژ لاغری

برای اینکه شما بتوانید سریعتر به لاغری مورد نظر خود دست پیدا کرده و اندامتان را روی فرم نگه دارید ۵ الی ۱۰ جلسه ماساژ لاغری نیاز خواهد بود. در هر جلسه درمانگر در مناطق مختلف بدنتان که رژیم و ورزش نمی توانند بر روی آن ها تاثیر بگذارند ماساژ را انجام خواهد داد.

موارد استفاده از ماساژ لاغری

 • به طور کلی ماساژ لاغری برای کسانی که دچار بیماری های مانند آرتروز که درگیر کننده مفاصل است، هستند و ورزش کردن برای آنان دشوار است؛ توصیه میشود. -ماساژ لاغری برای کم کردن چربی شکم برای بعد از زایمان که ورزش کردن امکان پذیر نیست کاربرد دارد.
 • به طور کلی افرادی که سالم هستند و توانایی استفاده از دیگر راه های لاغری را دارند پیشنهاد می شود از ماساژ لاغری در کنار سایر روش های لاغری مانند استفاده از دستگاه های لاغری، ورزش، استفاده از رژیم های لاغری و قرص های لاغری بهره ببرند.
 • ماساژ لاغری در واقع کار دستگاه های لاغری را انجام میدهد ولی سرعت عملکرد ماساژ لاغری بسیار پایین تر از دستگاه لاغری است.

روش انجام و مراحل ماساژ لاغری

الف)مرحله اول

ماساژ لاغری باید در محیط ساكت و به دور از هیاهو انجام شود، تا شخص ماساژ گیرنده بتواند به بهترین نتایج ممكن دست یابد.
ماساژ گیرنده باید روی تشكی تمیز كه روی آن ملحفه كشیده شده، دراز بكشد تا ماساژ لاغری با بهترین شرایط انجام شود. داروهای گیاهی و موسیقی های بی كلام آرامش بخش، آرامش محیط ماساژ را افزایش می دهند.

ب)مرحله دوم

در این مرحله شخص به پشت دراز كشیده و ماساژور حركات ماساژ را روی پهلوهای او پیاده می سازد. ماساژور كف هر دو دست خود را به روغن ماساژ آغشته کرده و پهلوهای شخص را به نرمی ماساژ می دهد.

این كار باید به مدت ۳ تا ۵ دقیقه ادامه داشته باشد، تا بتواند بهترین تأثیر را برجای بگذارد. ماساژور باید همزمان سر انگشتان دست راست و چپ را به بالای ناف برساند و این قسمت از بدن را به بهترین شكل ممكن ماساژ دهد.

این حركت آرامش بخش باید به مدت ۵ دقیقه ادامه داشته باشد، تا شخص بتواند آرامش و تمدد اعصاب را تجربه كند.

مراحل لاغری با ماساژ

لاغری با ماساژ

ج)مرحله سوم

در این مرحله شخص باید به پهلو دراز بكشد تا ران های او ماساژ داده شوند. ماساژور كف هر دو دست خود را به روغن یا ژل لاغری آغشته کرده و از پایین زانو شروع و به بالای ران حركت می دهد تا سلولئیت ران ها درهم شکسته و چربی ها آزاد شوند.

در این مرحله، جریان خون در ران های شخص تسریع شده و سلول های چربی تفكیک و تجزیه می شوند. ماساژور باید این مرحله را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه ادامه دهد تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

به علاوه ماساژور می تواند با كمك این روش سموم بدن را به سطح پوست هدایت كرده و آن ها را از بدن شخص دفع كند.

د)مرحله چهارم

بازو های شخص در این مرحله ماساژ داده می شوند. گاهی اوقات بازوهای شخص به خصوص در خانم ها به محل تراكم و انباشت چربی ها تبدیل می شوند، كه در این مرحله بازوها به عنوان نقطه هدف در نظر گرفته شده و باید سلول های چربی این ناحیه از بدن، از بین بروند.

ماساژور از عضله بازو به طرف آرنج حركات دورانی را انجام می دهد تا سلول های چربی این ناحیه آزاد شوند. این حركت باید به مدت ۳ تا ۵ دقیقه اجرا شود.

ه)مرحله پنجم

در این مرحله شخص به پشت خوابیده و ماساژور عضلات ران را تا انتهای آن ماساژ می دهد. ماساژور سر انگشتان خود را در ابتدا به روغن یا ژل لاغری آغشته كرده و عضلات ران تا زانو را ماساژ می دهد.

در حركت بعدی؛ كف یک دست خود را روی دست دیگر قرار داده و با حركات دورانی، عضلات ران را فرم می دهد. همین حركت آرامش بخش نه تنها جریان خون را تسریع می كند، بلكه سلول های چربی این ناحیه از بدن را آزاد کرده و روند لاغری آغاز می شود.

و)مرحله ششم

ماساژ لاغری به قدری آرامش بخش است كه شخص ممكن است به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه به خواب برود. اگر شخص به خواب كوتاهی رفته باشد، باید در این مرحله از خواب بلند شده و دوش آب گرم بگیرد.

به خاطر داشته باشید که برای نتیجه بخش بودن فرآیند ماساژ، باید به مدت ۳ تا ۴ بار در هر هفته این مراحل اجرا شود. تنها در این صورت است که به اندامی زیبا و آرامشی دوست داشتنی دست می یابید.

اصول لاغری با ماساژ

لاغری با ماساژ

مزایای ماساژ لاغری:

 • با انجام ماساژ لاغری شما می توانید به شکم، دور کمر، رامن ها و مناطق دیگر بدنتان شکل و فرم دلخواه تان را ببخشید.
 • ماساژ لاغری کاهش دهنده سلولیت در بدن شما خواهد بود و همچنین پوست شما را زیباتر خواهد کرد.
 • گردش خون را تحریک خواهد کرد.
 • سطح انرژی بدنتان را افزایش خواهد داد.

عوارض ماساژ لاغری

ماساژ غیراصولی و اشتباه می تواند به دیسک های بین مهره ای در ناحیه ستون فقرات، گردن و پشت آسیب برساند و حتی در کسانی که مستعد پوکی استخوان هستند، می تواند باعث شکستگی استخوان شود.
ماساژ باید به شکلی انجام گیرد که سبب ایجاد آرامش در بدن شود و کمک کند تا جریان خون به تمام قسمت های بدن برسد؛ همین برقراریِ جریان خون است که به کاهش بافت چربی و افزایش سوخت وساز بدن کمک می کند.

روغن های مناسب ماساژ لاغری

1-روغن آفتابگردان

روغن آفتابگردان، روغنی سبک بوده كه هرگز پوست شما را چرب نمی كند. روغن آفتابگردان دارای اسید اسیدلینولئیک، اسید پالمتیک و اسیداستریک است، كه همگی برای پوست مفید هستند. زمانی كه شخص دچار كهولت سن گردد، مقدار اسید لینولئیک در بدن كاهش می یابد، به علاوه؛ صابون های اسیدی نیز مقدار این نوع اسید را در بدن كاهش می دهند.

این نوع روغن به سرعت فاسد شده به همین دلیل حتما به مقدار لازم از آن خریداری كرده و بعد از خرید هم آن را در یخچال قرار دهید. در ضمن با قرار دادن دو كپسول ویتامین E روی این روغن، می توانید باعث ماندگاری بیشتر آن شوید.

2-روغن بادام

این نوع روغن، در ماساژ لاغری بسیار زیاد استفاده می شود. بادام یكی از مفیدترین مغزهاست كه برای بدن نیز فواید بسیاری دارد. ماساژور می تواند با این روغن، بدن را به راحتی ماساژ دهد و پوست بدن انسان، این نوع روغن را سریع جذب می كند.

این روغن هرگز واكنش‎های آلرژیک را به دنبال نداشته و برای افرادی كه حساسیت های شدیدی دارند، توصیه می شود.

3-روغن هسته زردآلو

این نوع روغن به لحاظ ساختاری به روغن بادام شبیه بوده ولی گران تر است. روغن هسته زردآلو ماندگاری بیشتری داشته و دیرتر فاسد می شود. روغن هسته زردآلو سریع جذب می شود و هرگز چرب شدن پوست خود را احساس نخواهید كرد.

4-روغن نارگیل

برخلاف تصور، روغن نارگیل سبک و كم چرب است. در ماساژ لاغری نیز از این روغن به فراوانی استفاده می شود. روغن نارگیلی كه تری گلیسیرید داشته باشد، چسبندگی بیشتری داشته و برای ماساژهای عضلانی كاربرد دارد.

روغن های مناسب لاغری با ماساژ

لاغری با ماساژ

5-روغن جوجوبا

این روغن بیشتر به موم شبیه بوده و به هیچ وجه چرب نیست. روغن جوجوبا، می تواند جوش و آكنه صورت را نیز درمان كند. به علاوه ماندگاری بالایی داشته و فاسد نمی شود، بنابراین می توانید در درازمدت از این روغن استفاده كنید. روغن جوجوبا به سرعت جذب شده و بوی خوشی نیز دارد. لازم به ذکر است که روغن جوجوبا در مقایسه با سایر روغن ها، قیمت بالاتری دارد که البته در قیاس با فواید آن، منصفانه به نظر می رسد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید