آدرس پروتکل اینترنت همان Internet Protocol Address به عنوان شناسایی هر دستگاه یا کامپیوتر به شمار می رود و می توان با استفاده از آن به اطلاعات دستگاه پی برد. در جست و جویی که شما در اینترنت به کار می برید باید بدانید که Https از امنیت بالایی برخوردار است و به شما کمک می کند که به هنگام جست و جو در اینترنت، تمام کارهایی که انجام می دهید به صورت رمز گذاری شده و غیر قابل مشاهده باشد و باعث افزایش امنیت اینترنت شما می گردد. زمانی که شما به هنگام جست و جو در سایت هایی با پیشوند http می باشید، شرکت ارائه دهنده اینترنت به شما به راحتی می تواند به گشت و گذار شما اطلاع کامل پیدا کند و از صفحات مجازی شما مطلع گردد. با توجه به این اطلاعاتی که داده شد مشخص می گردد که وب سایت هایی که با http ارائه می شوند، امن نیستند و در این صفحات نباید اطلاعات شخصی خود نظیر نام کاربری و رمز را وارد کنید چرا که امکان دزدی از اطلاعات شما بالا می رود.

ISP چیست

 ISPمختصر شده ی عبارت Internet Service Provider می باشد که به معنی شرکت ارائه دهنده اینترنت می باشد که البته جالب است بدانید که حتی یک تلفن آندرویدی می تواند ISP کوچکی باشد که این اتفاق از طریق Wi-fi Hotspot اتفاق می افتد و شما می توانید اینترنت همراه خود را با دستگاه های دیگر به اشتراک بگذارید. به طور کلی با هر وسیله ای که از آن بتوان اینترنت را به اشتراک گذاشت می توان از آن با نام ISP نام برد. در این حالت شما می توانید تمام صفحات و تمام کار ها و گشت و گذار هایی که آن فرد با اینترنت به اشتراک گذاری توسط شما را داشته است را مشاهده کنید. البته این اتفاق تنها زمانی می افتد که شما تمامی کار هایی خود را در صفحاتی با پیشوند http در حال انجام باشید و در صورتی که با پیشوند https کاربر فعالیت کند، به هیچ عنوان امکان دسترسی به اطلاعات آن وجود نخواهد داشت.

تفاوت Http و Https

http

http

در این نوع از انتقال و اشتراک اینترنت در صورت ایجاد ارتباطی نا ایمن ممکن است که اطلاعات شخصی شما در دست افراد سودجو قرار گرفته و آسیب های سنگینی به شما وارد گردد لذا امنیت اینترنت بسیار حائز اهمیت است. دقت کنید که برای جلوگیری از این نوع اتفاق باید حتما به هنگام وارد کردن اطلاعات در سامانه و یا پنلی، از اعتبار سایت و امنیت اینترنت مطمئن شوید که برای این کار می توانید به پیشوند سایت مراجعه کنید. در این هنگام شما هنگامی که پیشوند http را مشاهده کردید به هیچ عنوان نباید اطلاعات شخصی خود را در این سایت وارد کنید و تنها زمانی باید به انجام این کار بپردازید که با پیشوند https رو به رو شوید. دقت کنید که در صورتی که وب سایتی با پیشوند http ارائه خدمات دهد، گشت و گذار در آن هیچ گونه مشکلی را برای شما به دنبال نخواهد داشت اما ورود اطلاعات به این نوع سامانه ها می تواند خسارات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید