همه چیز از انتخاب یک تالار عروسی با شکوه

تالار عروسی و مشورت و گفتگو پیرامون آن از نخستین مسایل برای برگزاری یک مراسم ازدواج است . انتخاب یک تالار پذیرایی یاهمان تالار عروسی مناسب برای خودش ریزه کاری ها و جزئیاتی دارد که دانستن آنها برای زوج های جوان خالی از لطف نیست همین مهم ما را بر آن داشت تا در تانما فوت و فن های انتخاب یک تالار عروسی مناسب  را برای شما جمع آوری کنیم و به شما بگوییم که ویژگی های تالار عروسی مناسب چیست  اگر شما هم این روزها در شرف ازدواج هستید و در جستجوی یک تالار عروسی خوب و رویایی این پیشنهادات تانمایی را از دست ندهید تابتوانید در انتخاب تالار پذیرایی خوب موفق باشید. 

چرا تالار عروسی را برای جشن عروسی انتخاب کنیم؟

بیایید این سفر پرماجرا را از خدمات و وظایف تالار عروسی شروع کنیم. به این سوال پاسخ بدهیم که اصلا چرا تالار عروسی؟ خوب می‌دانید جشن عروسی یکی از جشن‌های مهم و خاطره انگیز برای هر زوج است که انتظار دارند به بهترین شکل ممکن برگزار شود. مهم‌ترین قدم برگزاری یک جشن عروسی زیبا، انتخاب یک مکان برای جشن است. کجا برگزار کنیم؟ در منزل خود؟ خب معایب این انتخاب بیشتر از مزایای آن دارد. تصور کنید مهمانان دعوت شده به عروسی زیاد است. آیا منزل شما ظرفیت آن را دارد؟ همسایه‌ها چطور؟ آیا با شما همکاری می‌کنند؟ فرش‌های نازنین شما و یا مبل ‌های منزل شما و حتی وسایل زندگی شما همه و همه ممکن است در یک جشن آسیب ببیند.

 

تالار عروسی

انتخاب تالار پذیرایی

 

بهترین مکان برای جشن عروسی ، تالار است

خب قبل از اینکه به سراغ برگزاری یک جشن عالی برویم، ابتدا بهتر است درمورد کمی و کیفی مراسم با خانواده بحث کنیم. اینکه مراسم ما در چه ابعادی برگزار می‌شود و چه میزان مهمان قرار است دعوت کنید. لیستی از مهمانان تهیه کنید و فراموش نکنید که لیست ممکن است نوسان داشته باشد. بررسی کنید که بهترین گزینه‌های برگزاری چنین جشنی کدام است.  برای همه این کارها بهتر است یک اتاق فکر تشکیل دهید. تا همه جوانب را در نظر بگیرید.

 

تالار عروسی یا باغ عروسی؟مسئله این است

در مرحله بعد تصمیم بگیرید که جشن در تالار عروسی برگزار شود یا باغ عروسی. بله درست حدس زدید. این دو تفاوت بسیاری دارند. بهترین گزینه تالار عروسی است. چرا؟ به دلیل اینکه اولأ تالارهای عروسی قیمت مناسب تری دارند و دومأ به دلیل سرپوشیده بودن، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مناسبی دارند. تصور کنید فصل زمستان، پاییز یا حتی بهار است. در باغ عروسی هوا قابل پیش بینی نیست. ولی در تالار با خیال راحت می‌توانید هر فصل از سال را جشن عروسی بگیرید. همچنین به دلیل سرپوشیده بودن نیاز به ملاحظات برای گرم بودن غذا ندارند و در کل بهترین گزینه تالار عروسی می باشد.

تالار عروسی

تالار پذیرایی خوب

البته بی انصافی است که به جذابیت ‌های بصری باغ عروسی نپردازیم. با وجود همه معایب که برشمردیم، باغ عروسی‌ها به علت داشت فضای مناسب و بزرگ و امکانات پذیرایی و رفاهی بیشتر، قطعأ مطلوبیت بالایی دارند. این مکان بی شک از لحاظ زیبایی و جلوه‌های هنری و بصری از تالار عروسی بهتر است. بیایید کمی بیشتر در این باره صحبت کنیم. بهتر است توجه ویژه‌ای به فصل عروسی خود داشته باشید. اگر باغ عروسی می‌خواهید مسلمأ فصل زمستان فصل مناسبی برای عروسی نخواهد بود. بهترین فصل برای باغ عروسی، فصل بهار و تابستان است. در این دو فصل باغ عروسی می‎تواند جشن عروسی شما را مجلل و عالی نشان دهد.

برعکس تالارها به علت سرپوشیده بودن برای تمام فصول مناسب هستند.

باغ عروسی به علت بزرگی و فضای باز دکورهای بی نظیری خواهد داشت. نور افشانی و نورپردازی عالی خواهد داشت. ولی نگران نباشید، تالارهای عروسی جدید و مجلل هم ارتفاع زیادی دارند و دکورهای شاهانه‌ای را انجام می‌دهند. لذا با تمام شرایط و شباهت و تفاوت‌های باغ عروسی و تالار عروسی، برنامه‌های شما در تالار عروسی منظم تر و دقیق‌تر دنبال خواهد شد. اگر تعداد مهمانان شما زیاد نباشد، خرج اضافی نکنید، بهترین انتخاب تالار عروسی خواهد بود. بسته بودن فضای تالار عروسی کمک می‌کند خدمات شیک و منظم، به وقت و اندازه ارائه شود در حالی که باز بودن فضای باغ عروسی این امکان را از برگزار کنندگان مراسم خواهد گرفت.

تالار عروسی

انتخاب تالار برای جشن عروسی

بررسی ویژگی‌های تالار عروسی خوب

ویژگی‌های تالار عروسی خوب می تواند مختلف باشد. بستگی به سلیقه عروس و داماد خواهد داشت. ولی به طور کلی ما در این بخش به برخی ویژگی‌های تالار عروسی خوب اشاره خواهیم کرد.

موقعیت جغرافیایی تالار عروسی

یکی از ویژگی‌های تالار عروسی خوب، موقعیت جغرافیایی آن است. در هر شهری هستید فراموش نکنید که موقعیت تالار عروسی هم بسیار مهم است. مکان‌هایی را انتخاب نکنید که صعب العبور باشند، از منزل شما دور باشند، یا در مکان‌های پر رفت و آمد و دارای ترافیک شدید واقع شده باشند، زیرا باعث کلافگی و مشکلاتی برای خردسالان و افراد مسن خانواده می‌شوند. همه موارد گفته شده را رعایت کنید و مکانی را انتخاب کنید که سر راست باشد.

اندازه و بزرگی تالار عروسی

معلوم است که این مسئله هم دارای اهمیت است. تصور کنید تالاری را رزرو کرده‌اید و بعد از آمدن مهمانان نیمی از ظرفیت آن خالی است. تصویر مناسبی از این عروسی بدست نمی‌آید. اگر تالار عروسی بزرگ باشد و مهمانان کم باشند، هر کدام در گوشه‌ای پراکنده و نامنظم خواهند بود و این مراسم شما را سرد و بی روح نشان می‌دهد. و برعکس اگر تالار عروسی کوچک باشد و مهمانان زیاد، جایی برای رفت و آمد، رقص و شادی و برنامه‌های سرگرم کننده نخواهد بود. لذا قبل از گرفتن یک تالار عروسی، تعداد مهمانان را در نظر داشته باشید.

نظافت تالار عروسی

در هنگام بازدید از تالار عروسی برای انتخاب گزینه مناسب، به روکش میزها، دستشویی و سرویس بهداشتی آنها، کف سالن، در و دیوار سالن توجه کنید. حساسیت نشان دهید. به مدیر تالار عروسی بگویید قبل از عروسی روکش میزها و کف سالن و ... تمیز شسته شوند.

انتخاب بهترین و شیک ترین تالار عروسی شهر

سالن عروسی نقش مهمی در مجلل و زیبا دیدن شدن عروسی شما دارند. فراموش نکنید این قیمت تالارهای عروسی نیست که مجلس عروسی شما را گران نشان می‌دهد. بلکه ویژگی‌های خاص تالار عروسی هست که بیشتر به چشم می‌آید. رزرو یک تالار عروسی مناسب با بودجه و سلیقه عروس و داماد می‌تواند خاطره خوشی را برای کل خانواده رقم بزند. با توجه به اینکه خانواده‌ها درگیر کارهایی نظیر خرید و تهیه لیست مهمانان و تهیه جهیزیه و منزل هستند، گاهی برای پیدا کردن تالار عروسی مناسب وقت کمتری دارند. نگران نباشید. با ما همراه باشید تا شما را در انتخاب بهترین و شیک ترین تالار عروسی شهر کمک کنیم.

تالار عروسی

ورودی یک تالار پذیرایی

بودجه شما برای تالار عروسی چقدر است

اولین معیار هزینه و قیمت مناسب است. به بودجه خود توجه داشته باشید. موقعیت مکانی تالار، سطح کیفیت و میزان خدمات یک تالار نقش اساسی در قیمت آن خواهند داشت. پس در قدم اول قیمت و بودجه خود را مد نظر قرار داشته باشید. در این مورد مسئله‌ای که باید مطرح کنیم این است که واقع بین باشید. بعضی اوقات جشن عروسی که هر شب خواب آن را می‌بینید با بودجه شما هم خوانی ندارد و از پس هزینه آن بر نخواهید آمد.

ممکن است در رویا خواب تالار عروسی لوکس و مجلل را می‌بینید و یا ماشین‌های بزرگ و زیبا، ولی باید بدانید ایده شما هر چیز باشد، باید از لحاظ مالی منطقی باشد و با درآمد و بودجه شما سازگاری داشته باشد. البته کمی پول اضافی هم برای تالار عروسی در نظر بگیرید. همیشه ده درصد بیشتر از هزینه تالار عروسی برای این کار اختصاص دهید.

تالار عروسی

تالار پذیرایی مجلل

ویژگی های تالار عروسی خوب

محیط و فضای تالار عروسی هم بسیار مهم است. فضای تالار عروسی باید زیبا و دلنشین باشد. فضایی برای رقصیدن، حرف زدن، عکاسی، نشستن و قدم زدن بسیار مناسب باشد. به جایگاه عروس و داماد حتمأ توجه کنید. جایگاه عروس و داماد که نقش امپراطور و ملکه را خواهند داشت بسیار مهم است. دکور و تزئین آن را حتما در نظر داشته باشید. این مکان باید زیباترین و دلنشین ترین مکان تالار باشد. باید بالاتر از سطح سالن باشد تا عروس و داماد به فضای سالن و مهمانان اشراف داشته باشند. نورپردازی سالن هم یکی دیگر از مسائلی هستند که باید به آنها توجه کنید. زیبایی سالن به وسیله برخی آیتم‌ها انجام می‌شود. نظیر گل آرایی سالن، دکور جایگاه عروس و داماد، نورپردازی جایگاه و ورودی سالن همه و همه اینا باید به بهترین شکل ممکن و مطابق سلیقه عروس و داماد باشند.

تالار عروسی

ورود عروس و داماد به تالار

تالار عروسی

تالار پذیرایی لوکس و مجلل

تالار عروسی

تالار پذیرایی خاص

در سالن‌های مجلل و گران نورپردازی هنرمندانه انجام می‌شود که همه جای سالن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. داشتن پارکینگ هم مهم است تا مهمانان بدون نگرانی و داشتن دغدغه مکان و سرقت خودرو از عروسی لذت ببرند. خصوصأ اگر تالار عروسی در مرکز شهر و جای شلوغ باشد، وجود پارکینگ بسیار مهم خواهد بود.

به پذیرایی دقت کنید. به پوشش پرسنل و کارکنان تالار عروسی حساس باشید. دقت و نظم در برگزاری مراسم عروسی حرف اول را میزند. حتما قبل رزرو تالار عروسی به این نکته توجه داشته باشید. اخلاق و ادب پرسنل، خوشرویی و خوش برخوردی و تسلط کامل به کارهایی که باید انجام دهند همیشه یکی از معیارهای انتخاب بهترین و شیک ترین تالار عروسی شهر است. قبل از انتخاب تالار عروسی، به همه اتاق‌های آن سربزنید. سالن غذا خوری، اتاق عقد و اتاق پرو لباس حتمأ مورد بررسی قرار بگیرند.  معمولأ میز شام عروس و داماد در تالارها، جدا و به صورت زیبایی چیده می‌شوند. همچنین فارغ از همه این مسائل، به شکل ظاهری سالن هم توجه ویژه‌ای داشته باشید. بدون شک باید هفته‌ها وقت بگذارید تا همه را بررسی کنید. پیشنهاد ما این است که برای صرفه جویی در وقت، به سایت تالار عروسی که مد نظر دارید سر بزنید و امکانات آنها را بررسی کنید. چند تالار را انتخاب کرده و برای بررسی حضوری به آنها مراجعه کنید.

تالار عروسی

گل آرائی میز در تالار پذیرایی

قیمت و هزینه پکیج های تالار عروسی

آخرین بحثی که باید با شما خوانندگان عزیز داشته باشیم، بحث قیمت و هزینه تالار عروسی می‌باشد. ابتدا باید بدانید که هزینه رزرو تالار عروسی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مکان تالار عروسی، وسعت و اندازه آن، داشتن پارکینگ یا بدون پارکینگ و نهایتأ قیمت و هزینه پکیج‌های تالار عروسی.

پکیج‌های تالار عروسی و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهند معمولا به شرح زیر است :

هزینه اول هزینه اجاره سالن به مدت یک شب می‌باشد که از شما دریافت می‌کنند.

هزینه دوم مربوط به غذا و پذیرایی است. اگر شما قصد دارید تمام تشریفات عروسی در تالار عروسی برگزار شود، باید این هزینه را هم بپردازید.

هزینه سوم مربوط به هزینه خدمات است. معمولأ تالارها مبلغی به عنوان هزینه خدمات در نظر می‌گیرند. خدمات دقیقأ چیست؟ در ادامه به این مطلب هم اشاره خواهیم کرد.

هزینه تزئین و دکور هم جداست. مثلأ آتش بازی ، شمع و دکور جایگاه عروس و داماد با گل و دکور میوه ‌ها و پذیرایی‌ها.

برخی از تالارها برنامه‌های متنوعی هم اجرا می‌کنند که باید هزینه آن را جداگانه پرداخت کنید. مثلا گل ریزان هنگام ورود عروس و داماد، اسب سواری و اجرای رقص‌های شاد توسط گروه از جمله هزینه‌هایی هستند که به عنوان برنامه‌های متنوع دریافت می‌شوند. به طور کلی هزینه تالار عروسی به ازای هر نفر تقریبأ بیست الی شصت هزار تومان است که در تالارهای مجلل به ازای هر مهمان مبلغ به صد الی دویست هزار تومان می‌رسد. البته هزینه خدمات، دکور، تزئین و برنامه‌های متنوع جداگانه حساب می‌شوند. گاهی وقت‌ها هزینه عروسی در باغ یا تالار عروسی به سیصد میلیون هم می‌رسد.

تالار عروسی

تالار پذیرایی شیک

 

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید