بایدها و نبایدهایی برای انتخاب لباس بارداری مجلسی 

انتخاب یک لباس بارداری مجلسی شیک یکی از مشکلات خانم‌ها در دوران بارداری است. در دوران بارداری شرایط به گونه ای است که برای انتخاب لباس باید فاکتورهای گوناگونی را در نظر گرفت در  این مطلب با ما همراه شوید تا به شما از ویژگی های یک لباس بارداری مجلسی شیک بگوییم  و راهکارهایی را  برای بایدها و نبایدهایی برای انتخاب لباس بارداری مجلسی شیک به شما ارائه دهیم  با ما همراه باشید .
در این دوران، تغییر چندانی در اندام و هیکل خانم‌ها رخ نمی‌دهد. بنابراین اغلب خانم‌ها تمایل دارند که از لباس‌های قبلی خود استفاده کنند. البته گاهی هم عواملی چون خجالت، احتمال سقط جنین و … سبب می‌شود که بعضی خانم‌ها، بارداری خود را پنهان نگه دارند. لباس‌های نایلونی، تنگ و استرچ برای دوران بارداری اصلا مناسب نیستند، چراکه با پوشیدن آنها، عمل تعریق و گردش هوا به خوبی انجام نمی‌شود و در اکثر مواقع، علائمی چون تهوع و یا تنگی نفس خانم باردار را تشدید می‌کنند.

سه ماهه‌ی دوم بارداری
در این دوران، برجستگی شکم، بیشتر خود را نشان می‌دهد بنابراین خانم‌های باردار می‌توانند از لباس‌های مناسب برای فرم اندام سیب استفاده کنند. باید به این نکته توجه داشت که در سه ماهه‌ی دوم بارداری، ورم و یا افزایش حجم چندانی در پاها مشاهده نمی‌شود به همین خاطر لباس‌های کوتاه تا زانو هم از لباس‌های مناسب برای این دوران هستند. پوشیدن لباس‌های راسته‌ی بلند گشاد در این دوره، کمکی به پوشاندن برجستگی شکم نمی‌کند و از این دوران به بعد باید مرز میان بالاتنه‌ لباس و میان ‌تنه‌ی آن، کاملا با بند یا روبان مشخص شود.


 
سه ماهه‌ی سوم بارداری
در انتهای دوران بارداری، خانم‌ها دچار ورم یا اضافه وزن می‌شوند بنابراین پوشیدن لباس‌های بارداری سبک Empire اولویت اول آنها خواهد بود. در این مدل لباس‌‌ها، خط کمر بالاتر از حد طبیعی است و دامن لباس هم از زیر سینه شروع به بازشدن می‌کند.


 

نکات مهم
•     لباس‌های بارداری ساده هستند و بیشتر از پارچه‌‌هایی مانند حریر، تور، ساتن دوخته می‌شوند.
•    پارچه‌‌های سنگ‌ دوزی شده یا گیپور برجسته بیشتر برای بالاتنه‌ی لباس‌ها به کار می‌روند.
•    با توجه به برجستگی و بزرگی شکم، دامن لباس‌ها به صورت کم‌چین یا لایه ‌لایه جمع‌ شده هستند.
•    لباس‌‌‌ها‌ی بارداری اغلب رنگی شاد دارند که با توجه به سلیقه‌‌ی افراد، مناسبت‌ها و فصول مختلف تغییر می‌کند.
 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید