کدام مدل مانتو مناسب شما است

در ایران پوشیدن مانتو در بیرون از خانه و مراسم های گوناگون مرسوم است . با توجه به مکانی که می خواهید در آن حضور داشته باشید مدل های مانتو متفاوت است . در کشور ما مانتو در طرح امنیت اجتماعی نیز نقشی اساسی دارد ، تاریخچه مانتو برمی گردد به اواخر قرن هفدهم و هجدهم میلادی که پوشیدن آن در کشورهای اروپایی متداول و مرسوم بوده، والبته از نظر شکل ظاهری بسیار متفاوت از مانتوهای امروزی است.

مدل مانتو

مدل مانتو

واژه مانتو به پیراهن های بلند و گشاد زنانه که در کشورهای اروپایی برای مجالس مهمانی طراحی و دوخته می شد اطلاق می گردید و هدف آنها از طراحی این مدل لباس این بود که جایگزین بهتری برای کت دامن های مرسوم آن زمان پیدا کنند .نخستین بار از مانتو در اواخر قرن 18 به عنوان لباس رسمی در دادگاه ها استفاده شد

مانتو نام مکانی در کشور ایتالیا است که از مراکز مهم تولید نوعی پارچه ابریشمی گران قیمت محسوب می شود واگر بخواهیم به طور ساده مانتو را معنی کنیم باید بگوییم روپوشی ویا لباس گشادی است که روی بقیه ی لباس ها پوشیده می شود. امروزه مانتو در ایران، کارکردهای اداری، فرهنگی، مذهبی و حتی سیاسی دارد.

مدل مانتو

مدل مانتو

از انواع مانتو می توان به مانتو جلو باز ، مانتو کوتاه ، مانتو بلند ، مانتو عبایی ، مانتو ساده و... اشاره کرد که در طول سالها این مدل ها تغییرکرده اند ، مثلا دهه هفتاد خانم ها مانتوهای بسیار متفاوت با مدل های امروزی می پوشیدند. مهم ترین پوشش در بیرون از خانه برای یک زن ایرانی مانتوی او بشمار می رود پس باید از راهنمای خرید مانتو که ما در اختیار شما بانوی ایرانی قرار می دهیم پیروی کنید تا از انتخاب خود راضی بوده واستایل به روز وزیبایی را تجربه کنید.

نخست باید ذکر کنیم که فرقی نمی کند شما آقا باشید یا خانم به هر حال لباسی که می خرید باید اندازه بوده ومناسب با فرم بدن شما باشد ، انتخاب مدل مانتو مناسب نیز از این قاعده مستثنی نیست برای مثال راهنمای خرید مانتو برای خانم های قد بلند :

مانتو مناسب افراد قد بلند مانتو هایی با اندازه میدی (قد مانتو تا زیر زانوی فرد برسد ) پیشنهاد می شود. بهتر است خانم های بلند قد از مانتو شلوار تک رنگ دوری کنند زیرا آنها را به صورت اغراق آمیز بلند جلوه می دهد اگر تمایل به پوشیدن مانتو شلوار یک رنگ دارید بهتراست از کفش مناسب استفاده کنید .

مدل مانتو

مدل مانتو

مانتو های کمردار برای این افراد بسیار مناسب است وباعث ایجاد یک تیپ فوق العاده می شود وشما را متناسب نشان می دهد به یاد داشته باشید از پوشیدن مانتو های کوتاه دوری کنید چون این قیبل مانتوها پاهای شما را بلند تر نشان خواهد داد واین مسئله برای افراد قد بلند جالب نیست .خانم های قد بلند به راحتی می توانند از تیپ های ورزشی استفاده کنند.سعی کنید در استایلتان از دو تا سه رنگ در یک طیف استفاده کنید .

مانتو مناسب افراد کوتاه قد

مانتو مناسب افراد قد کوتاه چیست؟ برخی افراد کوتاه قد فکر می کنند که فقط پوشیدن کفش های پاشنه بلند باعث می شود بلند تر به نظر برسند اما باید بدانند که پوشیدن مانتو متناسب با قد تان می تواند در بلند به نظر رسیدن شما موثر باشد.

مدل مانتو

مدل مانتو

بانوان کوتاه قد بهتر است از مانتو هایی با طرح شلوغ استفاده نکنند حتما به یاد داشته باشید که مانتو بلند اصلا مناسب شما نیست وشما را کوتاه تر جلوه خواهد داد بهتر است هنگام خرید مانتو مدلی انتخاب کنید که کاملا اندازه باشد وقد مانتو تا روی زانوی شما برسد .

مانتو مناسب خانم های چاق

مانتو مناسب خانم های چاق باید دارای اندازه ای مناسب باشد یعنی به هیچ عنوان جذب نباشد . دقت کنید اگر سایز مانتو فاصله زیادی با سایز شما داشته باشد وگشاد باشد استایلی نامناسب به شما می بخشد؛

مدل مانتو

مدل مانتو

مانتو انتخابی برای خانم های چاق بهتر مانتوهایی باشند که روی قسمت پهلوهای آن برش خورده باشد وبیش از حد کوتاه نباشد از مانتوهای جذب وکشی جدا دوری کنید. مدل مانتوی موردنظر برای بانوان چاق باید دارای راه عمودی باشد نه افقی، تا این افراد را کشیده تر نشان دهد.

مانتو مناسب خانم های درشت اندام

یکی از انتخاب های درست برای خرید مانتو مناسب خانم های درشت اندام مانتو هایی که در دوسمت آن چاک دارد ، البته توصیه ما به این خانم ها این است که مدل مناسب اندام خود را دوخته

مدل مانتو

مدل مانتو

ونکاتی چون استفاده از راه عمودی به جای افقی ، کوتاه نبودن مانتو وایرادهای اندامی خود را در نظر داشته باشند ذکر این نکته ضروری است که از پوشیدن مانتو با جنس استریج وکشی ومدل مانتو هایی که جیب های برجسته دارند ، دوری کنید. شما می توانید از مدل مانتویی استفاده کنید که دامنی کلوش دارند .

مانتومناسب خانم هایی با سینه کوچک

مانتو مناسب خانم هایی با سینه کوچک مانتو هایی طرح دار که البته طرح آن ریز باشد برای برطرف کردن این ایراد اندامی بسیار کارایی دارد ضمنا این افراد دارای اندامی گلابی شکل هستند پس بهتر است از شلوار های جذب به همراه مانتو با رنگ روشن بهره ببرند چون قسمت پایین تنه از قسمت بالاتنه آنها بزرگتر است.

مدل مانتو

مدل مانتو

مانتوهایی بپوشید که درناحیه سینه خوددارای تزیین هستند ،هریزی در قسمت سینه سبب می شود که سینه های شما بزرگتر به نظر برسد. مدل هایی که درست زیر سینه جمع می شوند، خود به خود سینه را بزرگتر نشان می دهد. برخی تولید کنندگان مانتو از پارچه براق و دکمه ، قلاب دوزی وگلدوزی در قسمت سینه مانتو استفاده می کنند که این تزیینات سبب رفع کوچکی سینه های شما می شود باعث زیبایی اندام شما خواهند شد .

مانتو مناسب خانم هایی با سینه بزرگ

مانتو مناسب خانم هایی با سینه بزرگ : بهتر است این افراد از پوشیدن مدل مانتویی که در قسمت بالا تنه تنگ هستند خودداری کنند مدل هایی که روی سینه آنها دارای تزیین وکشیدگی است اصلا برای آنها مناسب نیست به خاطر داشته باشید ازمانتو هایی که دارای اکسسوری برروی قسمت سینه هستند دوری کنید

مدل مانتو

مدل مانتو

شما می توانید از روسری هایی با طرح های زیبا وقواره دار استفاده کنید واز کفش هایی مناسب استایلتان استفاده کنید. مانتوهایی با بالاتنه ساده و گشاد بپوشید. وجود جیب روی مانتو جلب توجه به سینه ها را بیشتر می کند . مانتوهایی با دامن چین دار یا پلیسه دار، توجه را از سینه های شما دور می کند و شما متناسب دیده خواهید شد.

مانتو مناسب خانم هایی با شکم بزرگ

مانتو مناسب برای خانم هایی که شکم بزرگ دارند مدل های راسته است چون این مدل مانتو در تمام نقاط آن به یک اندازه است وهمین ویژگی سبب کمتر دیده شدن اضافه وزن در قسمت شکم می شود اگر شما دارای شکمی بزرگ هستید مانتو هایی انتخاب کنید که یقه کشیده وهفت مانند دارند واز ناحیه زیر سینه دارای کمربند هستند

مدل مانتو

مدل مانتو

از خرید مانتوهای طرح دار دوری کنید می توانید از مدل مانتویی استفاده کنید که یک طرف مانتو روی طرف دیگر بسته می شود و به آن (مدلWrap) می گویند . مانتویی که دارای تزییناتی روی شکم وپهلو دارد وهمچنین مانتوهای چین دار و پف دار نپوشید . مدل مانتویی که کمربند آن روی شکم بسته می شود اصلا مناسب شما نیست .

مانتو مناسب برای خانم های میانسال :

مدل انتخابی این افراد بیشتر دارای تزیین است وقد مانتو بیشتر مواقع بلند می باشد ، انتخاب رنگ مانتو تاثیربسزایی در پوشش این افراد دارد وپیشنهاد ما به افراد میانسال مانتو بلند مشکی با تزیینات زیبا روی سر آستین ودور یقه است.

مدل مانتو

مدل مانتو

پوشیدن این مدل مانتوها وقارو متانت خاصی برای بانوان میانسال ایرانی به همراه خواهد داشت .بهتر است خانم های میانسال ازپوشیدن مانتو های اسپرت خودداری کنند . بانوان میانسال بهتراست با توجه به فرم اندام و سن و مکانی که قرار است مانتو را در آنجا بپوشند طرح و رنگ مدل مانتوی خود را انتخاب کنند.

مانتو مناسب برای خانم های جوان

مدل مانتو

مدل مانتو

خانم های جوان می توانند از مدل های جلو باز واسپرت استفاده کنند .همچنین مدل مانتو فانتزی و سنتی در اندازه های کوتاه وبلند نیز به این افراد پیشنهاد می شود. اگر از اندام مناسبی برخوردار هستید ، می توانید مانتو هایی ساده اما در طرح ورنگ شاد بپوشید . شما برای خلق یک استایل جوان وزیبا می توانید از مانتو های جین استفاده کنید.

مانتو مناسب برای پوستهای معمولی

برای انتخاب مانتوی مناسب برای پوستهای معمولی می توان از رنگ چشم افراد ایده گرفت واز مانتویی به همین رنگ استفاده کرد. خانم هایی که پوستی معمولی دارند مدل مانتومناسب با اندام خود را از

مدل مانتو

مدل مانتو

طیف رنگهایی چون ، بژ ، سورمه ای ،آبی انتخاب کنند.از پوشیدن مانتوهایی به رنگ قهوه ای تیره ، بنفش ، پسته ای خودداری کنید .

مانتو مناسب برای پوست های تیره

مدل مانتو

مدل مانتو

این افراد باید مدل مانتو متناسب با فرم اندام خود را در رنگ هایی چون خاکی ، آبی ، طوسی روشن ،صورتی استفاده کنند ضمنا از پوشیدن مانتو به رنگ مشکی ، قهوه ای ، سبزتیره ، فیروزه ای دوری کنند .

مانتو مناسب برای پوست های روشن

مانتو مناسب برای پوست های روشن مدل مناسب با شکل بدن به رنگ های آبی ملایم، قهوه ای، بژ، آبی نفتی است .اگر پوست شما روشن است ورنگ چشم هایتان سبز ،عسلی ، آبی یا قهوه ای

مدل مانتو

مدل مانتو

روشن است دقت کنید که پوشیدن مانتو به رنگ قرمز ، نارنجی ، زرد و ارغوانی خودداری کنید .

همچنین بخوانید:
آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید