در مراسم عروسی همه افراد در تلاشند تا عروس به بهترین و زیباترین شکل ممکن به نظر برسد و این موضوع برای داماد نیز حائز اهمیت است و خوشتیپ شدن داماد نیز به اندازه ی عروس حائز اهمیت است و برای خرید کت و شلوار داماد باید حسابی دقت کرد. در خرید کت و شلوار دامادی مناسب باید به نکات ریز توجه کرد که کت و شلوار داماد با دیگر مهمان های حاضر در مجلس متفاوت باشد.

کت و شلوار دامادی

کت و شلوار دامادی

کت و شلواری دامادی مشکی

کت و شلواری دامادی مشکی

مهم ترین و اولین اصل در انتخاب کت و شلوار دامادی توجه به فرم اندام و هیکل است. کت و شلواری که قصد خرید آن را دارید باید دقیقا قالب بدن شما باشد یعنی نه تنگ باشد و نه گشاد که سبب می گردد شما آراسته تر به نظر برسید. برای افراد با قد بلند و لاغر کت های دولبه و 6 دکمه می تواند انتخاب خوبی باشد و اگر می خواهید لاغری شما به چشم نرسد باید از کت هایی با اپل های بزرگ تر استفاده کنید. برای آقایانی با این فرم اندام کت های نسبتا بلند و یقه آرشال مناسب اند، شما نباید کت هایی که اپل بزرگی دارند انتخاب کنید همچنین می توانید شلوار و کت را پیلی دار انتخاب کنید. اگر می خواهید قد شما بلند تر به نظر برسد بهتر است کتی را انتخاب کنید که دو لبه پایینی آن روی هم قرار نمی گیرد که این حالت سبب می شود شما درشت هیکل تر به نظر برسید.

کت و شلوار

کت و شلوار

کت و شلوار دامادی خاص

کت و شلوار دامادی خاص

رنگ کت و شلوار دامادی

اگر می خواهید کت و شلوار دامادی لاکچری را انتخاب کنید باید به رنگ آن دقت فراوان کنید. بیشتر آقایان کت و شلوار هایی مشکی با پیراهنی سفید انتخاب می کنند که اگر قصد دارید متفاوت باشید بهتر است کت و شلوار خود را سفید رنگ انتخاب کنید. برای فصل های تابستان انتخاب کت و شلوار های طوسی و کرمی مناسب می تواند باشد. قهوه‌ای انتخاب پیچیده دیگری برای داماد است تا نسبت به دیگران برجسته‌تر به نظر برسد. برای عروسی‌های تابستانی، خاکستری روشن با پارچه سبک، انتخاب خلاقانه‌ای است. انتخاب رنگ تیره برای مجلس عروسی مناسب نیست اما اگر می خواهید کت و شلوار دامادی خاص داشته باشید ، رنگ آبی نیمه‌ شبی می تواند کمک ویژه ای به شما کند.

کت و شلوار دامادی سفید

کت و شلوار دامادی سفید

کت و شلوار دامادی شیک

انتخاب کراوات برای مجلس عروسی بسیار حائز اهمیت است. کراوات و دستمال جیب داماد باید از هر نظر با هم تفاوت داشته باشند و گره کراوات نباید شل باشد. انتخاب کراوات های ساده بهتر از مدل های طرح دار بوده و کراوات هایی با رنگ مناسب با فصل و متنوع می تواند گزینه ای مناسب باشد.

کت و شلوار دامادی با پاپیون

کت و شلوار دامادی با پاپیون

کت و شلوار دامادی لاکچری

کت و شلوار دامادی لاکچری

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید